.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 07.maja.2024 08:56:23

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 01.maja.2010 22:26:45 
Użytkownik

Dołączył(a): 01.lut.2009 20:42:45
Posty: 102
Lokalizacja: pszczyna .slask,NL
jest ok :peace: ja jeszcze czekam z 1 godz.zeby scieklo wszystko i podnosze podnosnikiem prawy tyl :d jak zalewam 5,5litra mam max. :peace:

_________________
audi allroad quattro V6 TDI AKE 2002
audi a6 quattro V6 2.8 sedan


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 02.maja.2010 14:30:39 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22.maja.2007 12:00:48
Posty: 1583
Lokalizacja: Konstancin jeziorna
Auto: Toyota 3ZR-FAE
Niesprawny popychacz hydrauliczny w pierwszej kolejności dokopuje krzywce wałka rozrządu, bo za duży luz odpowiadający za stukanie pojawia się właśnie między popychaczem a krzywką. (Dla ścisłości, między tą parą jest jeszcze malo wspominiany tutaj, tzw. "piesek"). A porownujac tu 4cyl silniki do V6 i ich glowic ukladu jest niestosowne...

luzy na hydraulice to przyczyna duza uwalenia waleczków, juz nie mowie tu o rozpadzie zjechanej hydrauliki i zrobienia totalnego chaosu w glowicach :):

jesli spuscisz wszystko, wlejesz zalecana ilosc ojeju i pokazuje bagnet ponad normę nie obawiaj sie tak bywa... w roznych kodach silnikowych sa rozne bagnety, a i takie ze powinny dostac nagrody debilizmu jego konstruktora... kiepski to naprawde miernik oleju w 2,5 V6. Lepiej sie stosowac do dobrego spuszczenia, lub wyssania i zalania serwisowej normy. Jesli po tym pokazuje lekką nad max normę nie wysysaj oleju. Tez tak mam.

mariusz888 mam nadzieję, ze jak unosisz allroada (nie wazne to, czy caly czy nie) blokujesz miechy :peace: jak nie "zapniesz" to olej wchodzi w przewody ukladu mieszków co grozi nawet to wybuchem miecha :diabel:

_________________
Forester MY15 2.0 XT
Mk5 1.9 BKC+++


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 02.maja.2010 17:15:16 
Użytkownik

Dołączył(a): 01.lut.2009 20:42:45
Posty: 102
Lokalizacja: pszczyna .slask,NL
grejf
powiem ze kilka razy mi sie zapomnialo :/ ale o dziwo zadnych bledow nigdy nie zapisal ,azaraz sprawdzalem :d auto cale w powietrzu bylo :|
tam przeciez nie ma oleju(kompresor-rozdzielacz-miech)tylko sprezone powietrze ;)

ps.jak cos ci padnie kiedys to ja mam nowy kompresor i sterownik w garazu :peace:

_________________
audi allroad quattro V6 TDI AKE 2002
audi a6 quattro V6 2.8 sedan


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 03.maja.2010 11:01:02 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22.maja.2007 12:00:48
Posty: 1583
Lokalizacja: Konstancin jeziorna
Auto: Toyota 3ZR-FAE
ost sprawdzalem kompresor 93* C, jeszcze dźwiga, ale jak cos już wiem od kogo kupię :peace: dzieki za info.

_________________
Forester MY15 2.0 XT
Mk5 1.9 BKC+++


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 03.maja.2010 17:03:58 
Użytkownik

Dołączył(a): 21.gru.2005 13:36:14
Posty: 343
Lokalizacja: Otwock
Dzisiaj spojrzałem na moje Audi i zobaczyłem, że coś z niego kapie i to klopla co parę sekund. Nie wiem, czy to przez opady deszcze czy po zmianie na fullsyntetyk tak kapie. Szukam dobrego warsztatu w okolicy Otwocka chyba trzeba będzie coś uszczelnić.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 04.maja.2010 09:40:37 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22.maja.2007 12:00:48
Posty: 1583
Lokalizacja: Konstancin jeziorna
Auto: Toyota 3ZR-FAE
maciej_avant napisał(a):
Dzisiaj spojrzałem na moje Audi i zobaczyłem, że coś z niego kapie i to klopla co parę sekund. Nie wiem, czy to przez opady deszcze czy po zmianie na fullsyntetyk tak kapie. Szukam dobrego warsztatu w okolicy Otwocka chyba trzeba będzie coś uszczelnić.


Sorrki Maciek za pytanie, nie chce Cie urazic ale czy wymieniłes podkladkę pod śrubą korka oleju w misce? po owej wymianie, stara podkladka w 90% puszcza. Jak i odkęcony filtr bez wymiany :D Bo zmiana oleju na full syntetyk nie powinna zrobic w zadnym przypadku sita z silnika teraz. Moze odkęcając filtr oleju "komus" sie rozlało na "podbrzusze" i scieka. Co nie neguje, ze akurat teraz może masz cieknące 2,5 V6 bo tam co drugą rzecz odkrecisz i wymaga nowej uszczelki. Suche 2,5 = zdrowe. ;)

_________________
Forester MY15 2.0 XT
Mk5 1.9 BKC+++


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 04.maja.2010 10:29:44 
Użytkownik

Dołączył(a): 21.gru.2005 13:36:14
Posty: 343
Lokalizacja: Otwock
Jak przestało padać to i nie cieknie.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Dżejkob i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: