.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 19.kwi.2024 20:28:11

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A6 C5 2,5 TDI AFB] Jaki jest oryginalny przegub
PostNapisane: 22.kwi.2010 15:26:55 
Użytkownik

Dołączył(a): 29.lis.2007 18:37:49
Posty: 83
Lokalizacja: Bukówiec Górny
Witam forumowiczów.

Po zimie cofając przy skręconych kołach w lewo usłyszałem po stronie kierowcy odgłos delikatnego stukania, przeskakiwania. Podejrzewam że szlag ttrafił mi przegub. W związku z tym mam pytanie. Jaki był oryginalnie montowany przegub w Audi A6 C5 2,5 TDI 150 KM 98r ? Albo jaki jest koszt dobrego zamiennika. 7 maja jadę do Anglii i nie chciałbym mieć niespodzianek po drodze i w czasie pobytu za granicą.

Mam jeszcze jedno pytanko. Przy wyjeżdżaniu z domu przejeżdżając przez krawężnik czuję jakby lekkie puknięcie z lewej strony przy kole. Czy to może wskazywać również na przegub, czy amortyzator czy jakiś wahacz? Wachacze wymieniałem we wrześniu 2008r. na oryginalne LEMFORDER.

_________________
..::Born to ride::..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22.kwi.2010 15:53:25 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13.paź.2009 14:21:24
Posty: 208
Lokalizacja: Wrocław/ Gniechowice/ Worthing UK
LOBRO lub SPIDAN cena do 300zł

_________________
Obrazek
Audi 100 C4 Avant 2.8 AAH Quattro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22.kwi.2010 23:22:15 
Użytkownik

Dołączył(a): 15.lis.2007 12:34:27
Posty: 1902
Lokalizacja: Wroclaw
przegub to za 100 z hakiem dostaniesz markowy tyle ze jakos moje doswiadczenia sa takie (nie tylko w passacie), ze gumy dostarczane wraz z przegubami po roku max 2 szlag trafia. Co ciekawe nigdy nie mialem klopotu z guma przegubu kupowana oddzielnie (nawet takimi za 30pln) - zbieg okolicznosci? ale ze do wymiany gumy rozbiorka jak przy wymianie przegubu wiec to nie blachostka
Pozdrawiam,
Przemek

_________________
TDI VP, PD: Analizujemy Logi - przepływomierz
TDI VP:Analizujemy Logi TDI - kąt wtrysku


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23.kwi.2010 11:45:39 
Użytkownik

Dołączył(a): 27.lip.2005 11:50:54
Posty: 1494
Lokalizacja: .:Śląsk:.
ja zakładałem lobro na początku roku ,koszt 209zł u tego gościa http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=9250840 jak na razie wszystko ok

Te pukanie może być od zużytego drążka (końcówki drążka kierowniczego) też mi kiedyś pukało,na przeglądzie gość powiedział że to końcówka ,wymieniłem i cisza :)

_________________
S4 AAN 1998-2007
A6 AKE 2007-2013
A2 BAD 2012-
ALL BEL 2013-


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23.kwi.2010 13:44:12 
Użytkownik

Dołączył(a): 15.lis.2007 12:34:27
Posty: 1902
Lokalizacja: Wroclaw
a jeszcze jedno.
Nie wiem jak w a4, a6 itp ale w passatach strone kierowcy da sie zrobic tak, ze zamiast rozpinac zawieszenie to odkreca sie polos od strony skrzyni i wyciaga (strona pasazera rozpinanie dolnych wahaczy). Znaczy sie przygladnij sie stanie gumy na przegubie wewn (jezeli to strona kierowcy) bo grzechem byloby nie wymienic jej przy okazji jezeli jest spekana
Podobnie z dolnymi wahaczami strona pasazera - jak masz rozpiete to jezeli oslony sworzni sa spekany... wymieniaj wahacz(e) bo i tak smierc im pisana (nawet jak nie stukaja jeszcze)
Dzis robota to polowa kosztu naprawy wiec nie plac 2x
Pamietaj, ze jak mechanik ma 5 aut na placu w kolejce to nie bedzie jechal na 1h po czesc dla Ciebie tylko zlozy Ci to na starych czesciach by zwolnic podnosnik dla kolejnego auta (istnieje ryzyko odwalenia fuszery...taki urok wzrostu gospodarczego)
Przemek

_________________
TDI VP, PD: Analizujemy Logi - przepływomierz
TDI VP:Analizujemy Logi TDI - kąt wtrysku


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: