.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 29.mar.2024 02:44:29

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A6] tiptronik - problem ze skrzynią po remoncie.
PostNapisane: 22.kwi.2010 16:17:33 
Użytkownik

Dołączył(a): 09.lis.2008 11:52:43
Posty: 15
witam, chcialem zaciagnoc porady, bo nie wiem co juz robic. Mam skrzynie tiptronic po remoncie i po wlozeniu jej, auto przejechalo norlmalnie jakies 10km i cos padlo tzn. silnik odpala skrzynia chodzi ale silnik chodzi bardzo nierowno jakby tracil obroty i po po pewnym czasie znow na nie wchodzi. Jeden mechanik mowi ze to kolo zamachowe ktore posyla nierowne sygnaly a drugi ten co wkladal ta skrzynie twierdzi ze kolo zamachowe jet ok bo sprawdzal i po skonsultowaniu sie z audi stwierdzili ze oprogramowanie w skrzyno jest uszkodzone i trzeba je wgrac na nowo. Moje pytanie to czy jest to mozliwe i co o tym myslicie. z gory dzieki.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22.kwi.2010 20:33:11 
Użytkownik

Dołączył(a): 14.lut.2008 00:27:08
Posty: 104
Lokalizacja: Szczecin
Czy vag pokazuje jakieś błędy ?

_________________
AUDI A6 C5 1.9 TDI 110 KM


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22.kwi.2010 20:57:02 
Użytkownik

Dołączył(a): 09.lis.2008 11:52:43
Posty: 15
tak ze jest uszkodzona czesc elektroniczna nie wiem jak sie teraz dokladnie nazywa (jest widoczna z gory za silnikiem) ale przekazuje ona sygnal ze skrzyni do sterownika. Zamontowali mi nowa i dalej to samo, wiecej bledow nie pokazuje. Po skasowaniu tego bledu pojawia sie on zaraz na nowo.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23.kwi.2010 00:00:54 
Użytkownik

Dołączył(a): 06.sie.2003 14:30:33
Posty: 400
Lokalizacja: olsztyn
skad jestes ?malo kontretów napisałes

_________________
audi v8 3,6 89'
audi v8 4.2 93'
citroen xantia 1,8 95' był golf IV 1.9 tdi 99'
audi A6 c6 s-line 2,7 tdi quattro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23.kwi.2010 09:15:56 
Użytkownik

Dołączył(a): 14.lut.2008 00:27:08
Posty: 104
Lokalizacja: Szczecin
chodzi Ci pewnie o czujnik położenia wału korbowego?

_________________
AUDI A6 C5 1.9 TDI 110 KM


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23.kwi.2010 09:24:08 
Użytkownik

Dołączył(a): 09.lis.2008 11:52:43
Posty: 15
mieszkam w niemczech. tak wiec moja kochana zona jadac autem zaczela tracic olej w skrzyni, nic nie wiedzac dojechala tak do domu pokonujac 40km ie wiem ile oleju w czasie jazdy ucieklo ale resztka wylala sie pod blokiem tak wiec skrzynia do pelnej regeneracji. Sciagneli mi ja tu w niemczech i wziolem ja do polski gdzie wymienili mi wiekszosc czesci m.in. pompe olejowa zregenowari konverter i jakies tam sprzegla. Nastepnie moj mechanik zalozyl ja spowrotem i po zalaniu olejem zrobil probna jazde. Przejchal jakies 10km bez zadnych problemow nastepnie dolal olej do skrzyni. Po ponownym odpaleniu auta silnik zaczol chodzic bardzo nierowno nie umial wchodzic na normalne obroty, auto jezdzi skrzynia chodzi bez problemu ale komputer dostaje ze skrzyni jakies blednesygnaly i nie umie wyregulowac cylindrow. Vag pokazuje uszkodzenie przekaznika sygnalow ze skrzyni do sterownika, takze wymienili mi na owy i dalej to samo. Zadzwonilem do mechanika ktory robil mi ta skrzynie i ten stwierdzil ze przed zalozeniem skrzyni mialo byc wymienione kolo zamachowe inaczej bedize tak caly czas, a mechanik tutaj ktory mi ja zakladal stwierdzil ze te kolo sprawdzal i ze jest wszystko ok. Nie wiedzac co dlaej zadzwonil on do audi centrum Ingolstadt i opowiedzial wszystkie objawy takze znow oni stwierdzili ze albo skrzynia nie jest moja tylko ja podmienili albo padlo oprogramowanie w steroniku skrzyni biegow i trzeba je wgrac na nowo zeby zgrac skrzynie z silnikiem na nowo. Sam juz nie wiem co dalej kazdy mowi co innego a ja tylko dokladam do tego interesu a auto dalej nie jezdzi. Chce zaznnaczyc ze auto jezdzi ale nierowno i ze idzie je rozkulac do jaies 60-70km/h i pozniej sie wlacza jakies zabezpieczenie i gasnie. Glowna diagnoza to: nieprawidlowy sygnal ze skrzyni biegow do sterownika samochodu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23.kwi.2010 09:35:59 
Użytkownik

Dołączył(a): 09.lis.2008 11:52:43
Posty: 15
tak gesix o ten czujnik mi chodzi ale wymienili go na nowy i dalej to samo a Vag pokazuje dalej ten sam blad takze nie moze byc w zeczywistosci uszkodzony. Chce zaznyczyc ze mechanik z polski twierdzi ze zo kolo zamachowe a tu w niemczech ze je sprawdzal i to nieozliwe a serwis audi ze to oprogramowanie w ze skrzyni biegow... sam juz nie wiem co dalej.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23.kwi.2010 12:48:24 
Użytkownik

Dołączył(a): 06.sie.2003 14:30:33
Posty: 400
Lokalizacja: olsztyn
pierwszy raz słysze o tym ze przy takiej usterce /standard/trzeba wymieniac koło zamachowe bzdura chyba ze połamaliscie je podczas montazu lub demontarzu ale to trzeba by bylo byc naprawde zdolnym

_________________
audi v8 3,6 89'
audi v8 4.2 93'
citroen xantia 1,8 95' był golf IV 1.9 tdi 99'
audi A6 c6 s-line 2,7 tdi quattro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23.kwi.2010 12:50:06 
Użytkownik

Dołączył(a): 09.lis.2008 11:52:43
Posty: 15
w tym wlasnie problem mechanik moj twierdzi co to zakladal ze napewno nic nie polamal i sprwadzal wszystko i jest napewno ok. tylko teraz pytanie gdzie lezy problem???? Przypomne ze po za montowaniu auto jezdzilo normalnie przez jakies 10km jak i skrzynia tak i silnik byl w porzadku. Audi twierdzi ze zanim sterownik glowny skojarzyl ze dostaje falszywy sygnal szlo wszystko normalnie pozniej sie poprzestawialo niby jak zapisal ten blad ktory pozniej Vag pokazywal.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: