.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 17.kwi.2024 00:57:43

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A8 2.5 TDI AFB] Pęcherze powietrza na zimnym
PostNapisane: 28.cze.2010 07:30:01 
Użytkownik

Dołączył(a): 16.paź.2008 23:07:50
Posty: 202
Witam,

Było już o tym wiele napisane, ale chciałbym przedstawić Wam problem który występuje w moim AFB.
Kiedy odpalam rano, pęcherze powietrza pojawiają sie w przewodzie płyną i bąbelki i tak jakby miejscami "biała piana". W miarę rozgrzewania się silnika wszystko powoli zanika, a gdy już jest ciepły ani bąbelków ani tej dziwnej piany w przewodzie nie ma.
Mam założoną VP po regeneracji i nie chciałbym aby coś się w niej niedobrego stało z tego powodu.

Żadnych wycieków paliwa nie widać, ani na przewodach przelewowych, przy pompie - niegdzie nic nie widać. Załozyłem nowy filtr paliwa, też nie widać żadnych nieszczelności w tym miejscu - choć jeden mechanik powiedział że przy rozgałęźniku (wtyczce) z przewodami powrotnymi którą wsuwamy do filtra może powietrze przepuszczać oring?

Czy macie jakieś pomysły aby pozbyć się tego problemu?

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Pozdrawiam
Paweł


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28.cze.2010 13:23:13 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22.maja.2007 12:00:48
Posty: 1583
Lokalizacja: Konstancin jeziorna
Auto: Toyota 3ZR-FAE
Zmien mechanika szympansa (niestety takie miano dostali), zgodnie ze sztuka gdy robil cos przy VP44 [montowal], zmienial filtr odpowietrzenie- http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=56013

Proponuje, poczytac wybitne tematy, Userow, ktorzy to zrobili dla Nas bezinteresownie poswiecając swoj cenny czas i wiedze.

Zbiór wiedzy o silnikach TDI

_________________
Forester MY15 2.0 XT
Mk5 1.9 BKC+++


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05.lip.2010 07:45:52 
Użytkownik

Dołączył(a): 16.paź.2008 23:07:50
Posty: 202
grejf napisał(a):
Zmien mechanika szympansa (niestety takie miano dostali), zgodnie ze sztuka gdy robil cos przy VP44 [montowal], zmienial filtr odpowietrzenie- http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=56013

Proponuje, poczytac wybitne tematy, Userow, ktorzy to zrobili dla Nas bezinteresownie poswiecając swoj cenny czas i wiedze.

Zbiór wiedzy o silnikach TDI


Witam ponownie,

Proszę o wyjaśnienie jednej sprawy. Czemu powietrze pojawia sie tylko po odpaleniu, później gdy silnik jest ciepły problemu nie ma.
Jeżeli pompa nie została odpowietrzona całkowicie - czy to powietrze zostanie w układzie, czy powinno po pewnym czasie użytkowania "jakoś" się wydostać?
Autko odpala normalnie czy na ciepłym czy na zimnym.

Pozdrawiam
Paweł


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05.lip.2010 10:17:15 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22.maja.2007 12:00:48
Posty: 1583
Lokalizacja: Konstancin jeziorna
Auto: Toyota 3ZR-FAE
na rozgrzanym motorze niech ktos depnie po pare sek 3x gaz pod 3,2RPM i zobaczysz, ze dalej lecą... to, ze gina nie znaczy ze jest odpowietrzony (uklad, nie ma kompletnej próżni).

_________________
Forester MY15 2.0 XT
Mk5 1.9 BKC+++


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06.lip.2010 07:40:34 
Użytkownik

Dołączył(a): 16.paź.2008 23:07:50
Posty: 202
grejf napisał(a):
na rozgrzanym motorze niech ktos depnie po pare sek 3x gaz pod 3,2RPM i zobaczysz, ze dalej lecą... to, ze gina nie znaczy ze jest odpowietrzony (uklad, nie ma kompletnej próżni).


Spróbuję zrobić jak piszesz, sprawdzę czy lecą. Próbowałem ją odpowietrzyć (metoda Carla) po tym jak ją założyłem po regeneracji. Użyłem strzykawki do oleju z zaworkiem zwrotnym, paliwo tak bardzo ciężko się zasysało że dałem spokój (czy to tak powinno być, bardzo powoli leciało do strzykawki a przewód "zasysał się" pod wpływem ciśnienia).
Pompę odpowietrzyłem kręcąc paskiem, ale najprawdopodobniej całego układu w ten sposób nie odpowietrzyłem

Jeszcze jedno pytanie, czy istnieje możliwość zasysanie powietrza np. przez przewody przelewowe, przewody przy filtrze, itd bez wycieku paliwa z tych miejsc?

Paweł


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: