.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 05.maja.2024 21:33:06

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A4 B7 1.9TDI BKE]Czasami ciężko odpala
PostNapisane: 07.lip.2010 19:19:57 
Użytkownik

Dołączył(a): 06.lip.2010 20:31:01
Posty: 20
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Zimą żle odpalał z rana,tak jakby świece żarowe były spalone.Musiałem chwile potrzymać na rozruszniku(łapał tak od dołu"pyr,pyr"),aż wszedł normalnie na obroty.Teraz raz na tydzień przy odpalaniu taki sam objaw.Do tego jak tak żle załapie,to walnie z rury na siwo.(tak to wygląda,jakby się zapowietrzał).Pod kompem 0 błędów-nie mam Vaga.Świece nowe,rozrząd też ok,filtry nowe(wymieniłem też ten oring na filtrze paliwa.I bez zmian.Dodam jeszcze,że gdy dam mu ostro gazu to nie dymi-ale puszcza małą czarną chmurę przy normalnym ruszaniu.Jak żonka wyjeżdza z podwórka obroty na 1300 i puści dyma :?: Dolot sprawdzony,moc ok,spalanie w normie,korekcje pompek idealne,olej Motul-dolewam 0.5l na 15tyś.Więc co jest?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 07.lip.2010 22:24:57 
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06.lis.2006 09:18:37
Posty: 8134
Lokalizacja: W-wa/Końskie
Auto: Audi S4
Zaopatrz sie w VAG a - komplet logów statycznych by sie przydał....

_________________
Diagnostyka czyni cuda
"The force is with you young Skywalker but you are not a Jedi yet."

S4 B5 Avant quattro ..AGB.. szybka czarnulka

Była : B5 Avant quattro ..APU..
Była : B3 Limo ..SB..
Była : C4 TDi Avant quattro ..AEL..
Była : B5 TDi Avant quattro ..AFN..
Była : B3 Limo ..SF..
Była : B5 TDi Avant ..AFN..
Była : B5 TDi Limo ..AFN..
Była : B4 TDi Avant ..1Z..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 08.lip.2010 11:46:49 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22.maja.2007 12:00:48
Posty: 1583
Lokalizacja: Konstancin jeziorna
Auto: Toyota 3ZR-FAE
Kolego Zaku, w moim przypadku jak i teraz juz wiem, ze w przypadkach 1,9 na literke B z czasem PD dostaja ''luzow'' i z reguły trzeba je krecic dluzej [u mnie na rozgrzanym krecil jak mul zeby odpali, lecz na zimnym cykal za pierwszym] przyspieszylem mu kat, pomoglo w 1/2. Pogadalem z typem stwierdzilismy ze zwiekszenie dawki [chip] go wyleczy z tej durnej przypadlosci, po chipe cyka czy zimny, czy cieply nie dymi [wiadome kwestia na ile sobie mozna pozwolic z koksem] Zaczal chorowac na te odpalanie przy 160tkm... Takze tez sie z tym borykalem, jedyna choroba 1,9 na B. a czarny bak ''zalezy jakich rozmiarow'', to z reguly norma jak ktos wcisnie w PD 3/4 gazu przy 1,3RPM.

Kolega z klubu MK5 VW takze tak zrobil kiedys, obecnie ma 370tkm i cyka.
pozdrawiam.

_________________
Forester MY15 2.0 XT
Mk5 1.9 BKC+++


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 08.lip.2010 21:23:40 
Użytkownik

Dołączył(a): 06.lip.2010 20:31:01
Posty: 20
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Mi to się wydaje jakby,czasem się zapowietrzał(albo dostawał za mało paliwa).Czy możliwe,że pompa "tandem"nie domaga ale wycieków na niej nie widać-nie było by wtedy problemów z hamulcami?Albo uszczelniacze pompowtrysków-możliwe że już sparciały?( audi 2005r-150tyś przelotu)Tylko jak to dokładnie sprawdzić?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 08.lip.2010 21:43:40 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.sie.2003 22:57:31
Posty: 8869
Lokalizacja: Otwock
Auto: Renata
grejf napisał(a):
Kolego Zaku, w moim przypadku jak i teraz juz wiem, ze w przypadkach 1,9 na literke B z czasem PD dostaja ''luzow'' i z reguły trzeba je krecic dluzej [u mnie na rozgrzanym krecil jak mul zeby odpali, lecz na zimnym cykal za pierwszym] przyspieszylem mu kat, pomoglo w 1/2. Pogadalem z typem stwierdzilismy ze zwiekszenie dawki [chip] go wyleczy z tej durnej przypadlosci, po chipe cyka czy zimny, czy cieply nie dymi [wiadome kwestia na ile sobie mozna pozwolic z koksem] Zaczal chorowac na te odpalanie przy 160tkm... Takze tez sie z tym borykalem, jedyna choroba 1,9 na B. a czarny bak ''zalezy jakich rozmiarow'', to z reguly norma jak ktos wcisnie w PD 3/4 gazu przy 1,3RPM.

Kolega z klubu MK5 VW takze tak zrobil kiedys, obecnie ma 370tkm i cyka.
pozdrawiam.


kolega ma problemy z odpalaniem na zimno .. korekta mapy dawki startowej w tym przypadku nic nie da .... tam juz jest wystarczajaco podlane zeby ruszyc tego dizla na zimno .... ;)

_________________
1.9 DCI :D by edc-tuning.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: