.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 25.kwi.2024 19:13:22

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A6 C5 2.8] - długo odpala / gaśnie po odpaleniu
PostNapisane: 16.lip.2010 22:41:00 
Użytkownik

Dołączył(a): 16.lip.2010 21:36:05
Posty: 3
Lokalizacja: gubin
Witam!

Posiadam Audi A6 C5 1997 benzyna 2,8 193 PS

Auto odpala na 3 sposoby, jak mu się podoba :)

1. Czasami odpali jak należy, czyli szybko
2. Często muszę kręcić kilka sekund silnikiem aby odpalił
3. Czasami odpali szybko, ale po sekundzie zgaśnie, potem muszę kręcić kilka sekund silnikiem aby odpalił

Wygląda mi to na cofające się paliwo. Rozszerzę moja hipotezę :)
Punkt 2 (Często muszę kręcić kilka sekund silnikiem aby odpalił) - brak paliwa bezpośrednio przy wtryskiwaczach (obecność powietrza), po kilku sekundach kręcenia silnikiem paliwo dochodzi do wtryskiwaczy i silnik odpala
Punkt 3 (Czasami odpali szybko, ale po sekundzie zgaśnie, potem muszę kręcić kilka sekund silnikiem aby odpalił) - obecność paliwa bezpośrednio przy wtryskiwaczach ale brak paliwa troszeczkę dalej od wtryskiwaczy (obecność powietrza), silnik odpala od razu, po sekundzie zostają spalone zaległości paliwa które były bezpośrednio przy wtryskiwaczach, zalegające powietrze w układzie dochodzi do wtryskiwaczy, silnik gaśnie, po kilku sekundach kręcenia silnikiem paliwo dochodzi do wtryskiwaczy i silnik odpala
Dodam, że czasami po odpaleniu silnik przez 2-3 sekundy ma niskie i niestabilne obroty, po czym zaczyna pracować normalnie

Mam nadzieję że dosyć jasno to opisałem. Jeżeli mam rację, co muszę wymienić, aby paliwo się nie cofało? Proszę o fachową nazwę tej części (słyszałem coś o zaworze zwrotnym paliwa i o regulatorze ciśnienia paliwa). Co jeszcze innego może być przyczyna takiego objawu? Co w takim przypadku muszę wymienić? Z góry dzięki za fachowe odpowiedzi :)

Dodam, że VAG wywala błędy:

Obwód czujnika O2 – usterka (bank 1 czujnik 1)
Obwód czujnika O2 – usterka (bank 2 czujnik 1)

Znajomy mechanik (niestety nie elektromechanik, stąd sceptyczne podejście do jego opinii w tej kwestii) powiedział, że jest to normalne i tak ma być, ponieważ mam instalację LPG

Czy ma rację?

Jeszcze jedno :)

Ostatnio parę razy zdarzyło się, że silnik zgasł w trakcie jazdy, odczuwa się to w postaci szarpnięcia, ponieważ gdy silnik mi zgaśnie w trakcie jazdy to po ułamku sekundy odpala ponownie, w takiej sytuacji auto jest w ruchu i napędza silnik (odpala go "na pycha"), jeżeli stanie się to w trakcie zmiany biegów (na wduszonym sprzęgle) to silnik odpala oczywiście dopiero po puszczeniu sprzęgła. Zdarzyło mi się to ostatnio parę razy. Wcześniej ani razu. Dodam że jeżdżę na LPG, ale wydaje mi się, że na benzynie też by się to przydarzyło, ponieważ moim zdaniem świece w tym czasie tracą impuls, tylko nie wiem dlaczego. Oczywiście mogę się mylić i być może to wina LPG, musiał bym przerzucić się na dłuższy czas na benzynę i obserwować zachowanie auta.



Pozdrawiam!


Ostatnio edytowano 18.lip.2010 21:53:44 przez gooteck5, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16.lip.2010 23:30:03 
Użytkownik

Dołączył(a): 19.wrz.2006 02:49:47
Posty: 829
Przestań nabijać posty, korzystamy z "edycji".
http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=258 -> punkt 1.

PS. jeśli jest to lpg jak pawlo poniżej napisał, to jest taka możliwość,
sam mam od 2 tyg w C5 problem z odpalaniem dokładnie tak samo się objawia, problemem jest rozkonfigurowany komputer od gazu, trzeba dać go do ponownej konfiguracji.

Przyczyna: po 4 latach użytkowania tej instalacji w PL (wczesniej auto bylo francuza) auto pojechało na przeglad i ponowna konfiguracje ale juz w polsce akurat w poznaniu. I to był błąd...


Ostatnio edytowano 17.lip.2010 11:20:27 przez rbrus, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17.lip.2010 10:59:47 
Użytkownik

Dołączył(a): 04.mar.2007 23:08:05
Posty: 2222
Lokalizacja: Gdzieś pomiędzy niebem a piekłem
Auto: Zawsze Fajne :)
A ja sadze ze masz rozwalone adaptacje przez lpg i dlatego masz problem przy odpalaniu, poszukaj na forum było cos na ten temat (wysiłku troche ;) )

Prosty test potwierdzenia :

Odepnij na noc Akumulator, rano podepnij i odpal auto tylko na PB, pozwól mu sie zagrzać do 90stopni na jałowym i pojeździj ze 3 dni tylko na PB. Jezeli problem odpalania ustąpi to juz wiesz gdzie szukać

Co do twojego mechanika - on nie ma racji !

_________________
Kto ma rację dzień wcześniej od innych ten przez dobę uchodzi za idiotę


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17.lip.2010 13:54:03 
Użytkownik

Dołączył(a): 16.lip.2010 21:36:05
Posty: 3
Lokalizacja: gubin
To nie będzie wina instalacji LPG, problem ten już miałem zanim założyłem LPG, mam tak odkąd kupiłem auto.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17.lip.2010 17:38:50 
Użytkownik

Dołączył(a): 12.lis.2003 08:20:31
Posty: 115
Lokalizacja: Olsztyn
ile masz paliwa w zbiorniku?
ja mam ten sam problem przy odpalaniu z rana.
w moim przypadku temat znika w momencie gdy zbiornik Pb zalany jest ponad połowe. i tak staram sie trzymac :peace:
zalej do 3/4 i wtedy spróbuj.
pozdro.

_________________
było - b3 2.0 16v quattro'91
było - C4 2.8 AAH - ośka w automacie
jest - A6 ACK quattro w sedanie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17.lip.2010 18:42:27 
Użytkownik

Dołączył(a): 16.lip.2010 21:36:05
Posty: 3
Lokalizacja: gubin
Jak nie miałem jeszcze LPG to jak tylko zapalała się rezerwa lałem do pełna, nie zwróciłem uwagi czy problem znikł przy pełnym zbiorniku. Odkąd jeżdżę na LPG to benzynę tankuje maksymalnie do 1/4 zbiornika. Przy następnym tankowaniu może zaszaleję i zatankuje do pełna i będę obserwował.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14.mar.2011 21:29:46 
Użytkownik

Dołączył(a): 21.lip.2010 13:13:33
Posty: 40
Lokalizacja: Elbląg
no i jak wyniki?

_________________
Audi A6 2,4v6 AML 2000r + LPG
Peugeot 508 2,0
Audi A6 C7 2,0 tdi ultra 190km


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: