.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 03.maja.2024 08:23:09

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A4 2.0 TDI Avant] odglos przy zminie biegu na II i III
PostNapisane: 13.lis.2008 12:29:41 
Użytkownik

Dołączył(a): 13.lis.2008 11:54:57
Posty: 2
Czesc, mam audi A4 z 2005 (przebieg 110tys, sprowadzony z niemieci ) przy zmianie biegu z 2jki na 3jke lub z 3jki na 4ke słysze odgłos, jakby coś mi się obcierało. Dzwiek jest podobny do bezwładnie obracajacej sie tarczy. Poczatkowo sadzilem, ze to po wlaczeniu pedału sprzegla, jednak gdy na drugim i trzecim biegu puszcze szybko pedał gazu-wtedy przez chwile da sie słyszec wyraznie jakby cos przez chwile jeszcze sie krecilo(odglos wydobywa sie chyba z przodu gdzies po stronie pasdazera), Jednak to moze byc subiektywne odczucie. Zostawiłem go do przejrzenia na Woli, w zakładzie zajmującym się niemieckimi samochodami, nie wiem, chyba Szczotkarska, czy Tkaczy, na forum wyczytałem ten adres, ale nic nie znaleźli. Sprawdali koło dwumasowe i podobno w porzadku. Może ktos z forumowiczów spotkal sie z podobnym problemem, bede bardzo wdzieczny za pomoc.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A4 2.0 TDI Avant] odglos przy zminie biegu na II i III
PostNapisane: 13.lis.2008 13:50:52 
Użytkownik

Dołączył(a): 13.cze.2004 19:49:44
Posty: 1561
Lokalizacja: Zielona góra; Niemcom gratulujemy AUDI
swidert napisał(a):
Czesc, mam audi A4 z 2005 (przebieg 110tys, sprowadzony z niemieci ) przy zmianie biegu z 2jki na 3jke lub z 3jki na 4ke słysze odgłos, jakby coś mi się obcierało. Dzwiek jest podobny do bezwładnie obracajacej sie tarczy. Poczatkowo sadzilem, ze to po wlaczeniu pedału sprzegla, jednak gdy na drugim i trzecim biegu puszcze szybko pedał gazu-wtedy przez chwile da sie słyszec wyraznie jakby cos przez chwile jeszcze sie krecilo(odglos wydobywa sie chyba z przodu gdzies po stronie pasdazera), Jednak to moze byc subiektywne odczucie. Zostawiłem go do przejrzenia na Woli, w zakładzie zajmującym się niemieckimi samochodami, nie wiem, chyba Szczotkarska, czy Tkaczy, na forum wyczytałem ten adres, ale nic nie znaleźli. Sprawdali koło dwumasowe i podobno w porzadku. Może ktos z forumowiczów spotkal sie z podobnym problemem, bede bardzo wdzieczny za pomoc.


moze łożysko oporowe sprzegła
sprawdz czy na luzie jak wscisniesz sprzeglo, slychac ten szum

_________________
A6 2,0 ABK 115 95rok AVANT Było
A6 2,8 ALG 193 98rok SEDAN Było
A6 2,5tdi BAU 179 04rok AVANT Quattro Było
VW GOLf 1.9tdi AJM 115 00rok Było
A2 1.4tdi AMF jest
A6 C6 3.0tdi CDYA 239 2008 AVANT Jest i Quattro : )


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13.lis.2008 21:31:02 
Użytkownik

Dołączył(a): 13.lis.2008 11:54:57
Posty: 2
nie słychać, natomiast bardzo wyraźnie na II i III biegu gdy przyśpieszam i nagle zdejmę nogę z gazu-wtedy glosne jest dziwne szuranie, czy obcieranie jeszcze przez chwile


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14.lis.2008 17:19:43 
Użytkownik

Dołączył(a): 20.mar.2006 21:43:22
Posty: 6
Hej :) Jesli Cie pociesze to ja mam tak samo od nowosci w mojej a6 2.0 tdi :) odkad wyjechala z salonu tak bulgocze . To ponoc norma. I w dodatku na jedynce nieco szrpie i to ponoc tez norma:) tak mi w serwisie powiedzieli .. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A4 2.0 TDI Avant] odglos przy zminie biegu na II i III
PostNapisane: 20.lip.2012 12:31:50 
Użytkownik

Dołączył(a): 01.gru.2007 21:26:24
Posty: 13
Panowie mam tak samo w a6 c5 słyszalne (taki terkot tarcie itd.) 1 na 2 i 2 na 3 później juź silnik głośniej pracuje i nie słychać wymieniłem sprzęgło bez dwumasy i to samo z tym że jak na luzie wcisnę sprzeglo to słyszę inny dźwięk byćmoże to łożysko oporowe ale było wymieniane.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: