.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 05.maja.2024 16:46:32

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: audi a 4 2.5 tdi 150 km tiptronic 5hp19 etz PROBLEM !!
PostNapisane: 14.paź.2012 17:21:39 
Użytkownik

Dołączył(a): 14.paź.2012 17:17:48
Posty: 7
Witam wszystkich forumowiczów.Mój problem ze skrzynią zaczoł sie podczas jazdy, w pewnym momeńcie poczułem że zaczeło się ślizgać sprzęgło,po około 10 km zatrzymałem się na skrzyżowniu i niestety już dalej nie pojechałem,gdy wcisnełem pedał gazu obroty poszły na 4 tyś obrotów a auto stało prawie w miejscu.gdy wyszedłem z samochodu to zobaczyłem że wyleciał cały olej ze skrzyni.Z samochodu wyciągnełem skrzynie i okazało sie że USZCZELNIACZ + zabezpieczenie (blaszka)+PANEWKA zostały na konwerterze a nie w pompie olejowej tam gdzie ich miejsce.
JEŚLI KTOŚ WIE JAKA JEST PRZYCZYNA ŻE PANEWKA ZAPIEKŁA SIĘ NA KONWERTERZE to proszę o pomoc bede wdzięczny za każdą pomoc z waszej strony.POZDRAWIAM
Jeśli ktoś nie ma czasu żeby się rozpisywać to proszę o podanie numeru tel napewno zadzwonie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: audi a 4 2.5 tdi 150 km tiptronic 5hp19 etz PROBLE
PostNapisane: 17.paź.2012 06:18:26 
Użytkownik

Dołączył(a): 15.lis.2007 12:34:27
Posty: 1902
Lokalizacja: Wroclaw
odp: bo sa do d...y :peace:
to wada konstrukcyjna tych skrzyn - popularna usterka

naprawa na regenerowanym konowerterze i nowej pompie z robota i laweta wyniesie ze 3 - 3 z hakiem kola w duzym miescie bez rachunku.. do tego wymusza na tobie wymiane oleju po tysiacu za drobne 500-700 zyla wiec licz 3.5 kola minimum calosc kosztu..... dodatkow regenerowany konwerter to nie nowy i dostaniesz na niego max rok gwarancji

alternatywa to swap na manuala tyle ze w 2.5 wystepuje jakis problem z czujnikiem obrotow walu czy cos tam (poszukaj watka tutaj na forum bo ktos to przerabial - dobry elektronik/tuner to ogranie pewnie

albo szukanie skrzyni z konwerterem uzywki z loteria czy bedzie dzialac i czy sie nie rozkraczy za 3 miesiace...
Pozdrawiam,
Przemek

_________________
TDI VP, PD: Analizujemy Logi - przepływomierz
TDI VP:Analizujemy Logi TDI - kąt wtrysku


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: