.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 05.maja.2024 14:02:37

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: A8 D2 4.2 Problem z głównym przekaźnkiem J271
PostNapisane: 15.sty.2011 10:23:13 
Użytkownik

Dołączył(a): 13.mar.2006 19:53:26
Posty: 5
Lokalizacja: warszawa
Witam wystąpił u mnie błąd przekaźnika j271 (przerwa) kupiłem drugi wymieniłem samochód po kilkunastu próbach zapalił .Myslałem ze bedzie ok az tu nagle znowu to samo .Brakuje masy która zwiera przekaźnik, jak go zewrę palcem to zapala .I historia od poczatku znowu zapala i w końcu znowu brak masy .Czy może ktoś wie od czego wychodzi masa do otwarcia j271 albo moze ktoś miał taki problem ? A8 z 2002 roku.

EDIT by KORU Poprawiono nazwe tematu :!:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22.sty.2011 14:32:55 
Użytkownik

Dołączył(a): 25.sty.2008 22:17:06
Posty: 1164
Lokalizacja: Łódź
widze ze jestes uparty w naprawie :)

ten przekaznik jest zasilany z zacisku 30 wiec w zacisku 4/86 pownno byc ciagle napiecie akumualtora 12V , strowany jest masa ktora otrzymuje z samego komputera w twoim przypadku prawdopodobnie jest to przewod czerwono niebieski wychodzacy z kosci komputera a2 i prowadzony do przekaznika do zacisku 6/85.

tak jest zasilany przekaznik ktory nastepnie przekazuje napoecie na wtrsykiwacze paliwa miedzy innymi.

tak wiec ostatecznie gdy wszystki dziala na zaciskach przekaznika 4/86 i 6/85 powinno byc napiecie 12v ktoree uruchamia cewke przekaznika j271 .

jesli nie ma masy na 6/85 to znaczy ze uszkodzony jest przewod elektryczny
miedzy tym, przkaznikiem lub zasniedziala jest kosc oznaczona kodem "a"

obwod masy moze byc przeciety tez zabezpieczeniem anty kradziiezowym typu alarm czy immo , jesli cokolwiek takiego masz dolozone

moze byc uszkodzony komputer w ostatecznosci ktory nie przenosi masy na ten przekaznik.

najpierw sprawdz prowadzenie przewodu od sternika silnika po przekaznik i bedziesz wiedzial wiecej :)

poza tym troche strzelam w ciemno bo nie pamietam jaki masz rok modelowy i kod silnika , a to co opisalem dotyczy roku modelowego 99 z silnikiem ahc :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: