.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 27.kwi.2024 19:42:33

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: a4 1.9 tdi 130 dziwny dzwiek z silnika(turbo)
PostNapisane: 08.gru.2010 18:49:42 
Użytkownik

Dołączył(a): 08.gru.2010 18:20:57
Posty: 22
od ponad miesiąca słychać jakiś metaliczny chałas przy spadku obrotów w momencie zmiany biegoów ale na postoju też jest zauważalny. Byłem w jednym warsztacie zajmującym się wyłącznie turbinami i gościu stwierdził ze to nie turbina. Tylko co to może być posprawdzałem kilka objawów dwumasa i chyba tez jest ok. na youtube jest taki filmik i dokladnie oddaje to co u mnie
http://www.youtube.com/watch?v=TefBKPRn4fM
Czytałem wiele postów i tak naprawde to nik nie wie co się dzieje a jest takich przypadków wiele nie tylko u mnie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 09.gru.2010 18:31:32 
Użytkownik

Dołączył(a): 09.gru.2010 18:16:31
Posty: 4
Witam
Ja obstawiam sprzegiełko alternatora. Zdejmij pasek wieloklinowy wtedy bedziesz wiedział w 100% czy to jest to, pokrecisz kołem na alternatorze, bądz odpalisz silnik (na chwilkę tylko!), bedzie słychać.
Podczas "ujmowania" gazu, silnik zwalnia szybciej niz alternator który to chwilke sie kreci siłą rozpędu, dlatego założone jest na alternator sprzegiełko jednokierunkowe (z "wolno biegiem" czy jakoś tak ;p).
Ja miałem podobnie, z tym że u mnie raz było a raz nie takie własnie "szuranie", pozniej juz pojawiło sie na stałe. Po wymianie koła pasowego kompletna cisza.
Spróbuj i daj znać. Być może już to sprawdzałeś?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10.gru.2010 15:22:16 
Użytkownik

Dołączył(a): 08.gru.2010 18:20:57
Posty: 22
nie myślałem o tym ale napewno zobacze a ile kosztowała cie naprawa


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10.gru.2010 17:31:21 
Użytkownik

Dołączył(a): 09.gru.2010 18:16:31
Posty: 4
kolego, ja zapłaciłem ~150zł za samo sprzegiełko, ale ja mam z pewnościa inne niż to co jest u Ciebie, ja mam takie:
http://allegro.pl/sprzegielko-alternato ... 32743.html
Przy okazji wymieniłem oba łożyska (~30zł) i przetoczyłem komutator wirnika.

BTW. ...wczesniej byłem u "specjalisty" który to miał mi zregenerować alternator (zrobić dokładnie to samo co ja za ponad 400zł) myśle sobie, niech bedzie, jak bedzie dobrze zrobione to czemu nie, ale koleś urwał mi śrubę i nic nie zrobił. Samemu wyniosło mnie połowę z tego ;p a nie było aż tyle roboty przy tym.

...ja mam silnik 1Z.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10.gru.2010 18:26:22 
Użytkownik

Dołączył(a): 19.maja.2010 23:18:00
Posty: 26
U mnie to było jeszcze coś innego :) Kupując samochód coś ocierało w lewym przednim kole na zakrętach i podczas spadku obrotów - nie łączyłem jednego z drugim bo myślałem co może mieć koło wspólnego z obrotami;)
A jednak... wymieniłem łożysko - ocierało dalej... wymieniłem klocki i tarcze ( był już rant więc myślałem że może klocek ociera na skręconych kołach ) - też nie to! Ostatnio coś zaczęło ostro trzeć w lewym przednim kole i dźwięk podczas spadku obrotów również był bardziej intensywny - okazało się że miałem zagiętą osłonę termiczną hamulca z lewej strony z przodu najdziwniejsze jest to że dźwięk przy odpuszczaniu obrotów również zniknął:) - tłumacze to sobie jakimś rezonansem który musiał się pojawiać podczas spadku obrotów - odpukać jak narazie cicho :)

A autko to a4 b6 1.9


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11.gru.2010 15:35:51 
Użytkownik

Dołączył(a): 08.gru.2010 18:20:57
Posty: 22
no tak tylko ze u mnie nawet na postoju to slychac po przegazowaniu, no ale warto wiedziec wiecej na temat swojego autka :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12.gru.2010 17:49:59 
Użytkownik

Dołączył(a): 09.gru.2010 18:16:31
Posty: 4
Witam

Zawsze warto wiedzieć co się ma, czym się jeździ :)

Sprawdziłeś kolego to sprzęgiełko? jestem ciekawy czy bedzie to właśnie to...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13.gru.2010 21:28:42 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.sty.2007 22:15:25
Posty: 99
Lokalizacja: Moss Norge
mialem w moim passcie tdi avf tez stuki,
wymienile napinacz dalej stuka, wymienilem sprzegielko alternatora cisza.. 2tygodnie, juz mnie k.. brala bo swieta ida a passat chlonie kase, juz mialem zamawiac pompe wspomagania ale mnie tknelo zwalam pasek wieloklinowy odkrecam wiskoze i zonk kolopasowe wiskozy latalo jak wsciekle mimo iz sruby dokrecone na maxa to i tak oteory owalne i luz jako ze w servisie nie mieli na miejscu nowego stare naspawalem nawiercilem od nowa i zalozylem na czas az dojdzie nowe..

na starym reanimowanym auto nagle przestalo zrzezic ladny klekot diesla....

dzis zalozylem nowe kolo pasowe wiskozy lezalo juz w kuchni 2 tyg wiec trzeba bylo w koncu ....

jak dobrze odetchnac ze to tylko taka drobnostka chodz orginalny napinacz i orginalne sprzegielko to tu koszt niemaly ale.. moja wina bo moglem potelepac kolem viskozy odrazu

_________________
2002 - Passat 1.9AVF TDI PD 150 HP 340Nm jest
1992 - Cabriolet 2.3 NG 133HP -- nowa zabawka
1989 - Coupe 2.3 NG 136 HP - bylo
1983 -Porsche 944 N/A - zlota perelka - skasowana

Job: Service DAF ™ \ SsangYong ™


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15.gru.2010 20:55:01 
Użytkownik

Dołączył(a): 06.sie.2009 23:18:07
Posty: 104
Lokalizacja: Wielka Brytania / Chelmsford
Witam, śledzę temat bo mam podobny problem z moim 1.9 TDI ALH.

Czy słyszysz wyraźny terkot w kabinie samochodu podczas jazdy również ? u mnie to jest dość wyraźny dźwięk klepania, już mnie to po woli wkurza i szukam przyczyny.

Pozdrawiam.

_________________
------------------------------------------------------------
A3 1.9 TDI SE [8L ALH]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15.gru.2010 21:47:40 
Użytkownik

Dołączył(a): 14.gru.2010 22:53:07
Posty: 5
Witam właśnie chyba mam podobny dzwiek terkotania jak kolega z youtube linka wrzucił z tym że ja to słyszę przy zmianie biegów i po dodaniu gazu tak np ok 3 tyś muszę sprawdzić jak bedzie słychać przy otwartej pokrywie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16.gru.2010 18:35:44 
Użytkownik

Dołączył(a): 09.gru.2010 18:16:31
Posty: 4
Witam,

No ale sprawdzi ktoś w końcu czy jest to sprzęgiełko, a moze sprawdził juz ktoś?

Zdejmijcie pasek wieloklin, pokręcie alternatorem, odpalcie silnik (uwaga na pasek!!! odsuńcie jak najdalej od kola pasowego silnika bo bedzie nie ciekawie!!).

..może to wiskoza jak pisał jeden kolega wcześniej.

Napiszcie cos, poza dopisywaniem sie kolejnych osób z tym samym problemem, nic to nie wnosi do tematu, a jak widac może pomóc kilku osobom w szukaniu usterki.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16.gru.2010 21:20:06 
Użytkownik

Dołączył(a): 14.gru.2010 22:53:07
Posty: 5
Ja miałam z rok temu wymieniane koło pasowe-ze sprzęgłem jednokierónkowym na alternatoże Czy to jest to samo? objawy były takie: przy skrecaniu kierownica piszczało mieliło piski dziwne dzwieki.



Czy u kogoś z osób co mają ten problem z tym terkotem występują takie objawy jak:

1.Na luzie do 3,5 tyś obrotów przycisnę to jak schodzi z obrotów już pod koniec to terkocze.
2. na luzie przygazuję i wcisne sprzęgło słychać nie zagłośny terkot no i oczywiście podczas jazdy przy zmianach biegów ale tu 1 i 2 bieg.
3.A czy u kogoś jest tak że przy wcisnietym sprzegle na luzie na postoju słychać jakby inny dzwiek.

sprzęgło samo było wymieniane, turbina nie miała luzów, byłam u mechanika i powiedział że to turbo jak schodzi z obrotów to tak właśnie się zachowuje i to jest normalka.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23.gru.2010 18:10:51 
Użytkownik

Dołączył(a): 14.gru.2010 22:53:07
Posty: 5
Okazało się że przyczyną był pękniety wąż od turbo pozatym to jeszcze bedzie sprawdzone w nastepnym tygodniu najprawdopodobnie jakas "żaluzja" od turbo nie opuszcza się.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31.gru.2010 09:52:30 
Użytkownik

Dołączył(a): 14.gru.2010 22:53:07
Posty: 5
Witam więc tak była dziura w rurze od turbiny pozatym turbo się czasami przycinało. Wszystko zniknęło oprócz delikatnego terkotu jak zmieniam bieg z 1 na 2 przy wciśnięciu sprzegła na ciepłym silniku


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 02.lut.2011 15:52:01 
Użytkownik

Dołączył(a): 08.gru.2010 18:20:57
Posty: 22
to nie wina alternatora (sprzegielka) ten dzwiek wyraznie dobiega z okolicy filtra powietrza tak jakby pod nim, jest jeszcze taki motyw ze obudowa silnika (plastik) ociera o waz od egr, jest cały ale tak jakby troche zszedł z egr poza tym ten dzwiek w czasie jazdy slychac w srodku dokladnie w poblizu schowka-nog pasazera. Moc cigle ok raz gdy jechalem z trasy 300km zatrzymalem sie na swiatlach i bylo zdziwienie wogole nie ma mocy rozpedzal sie jakby mial 20 PS zgasilem go i nadal nic, gdy przyszedlem rano juz bylo ok


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 02.lut.2011 15:57:16 
Użytkownik

Dołączył(a): 25.sty.2008 22:17:06
Posty: 1164
Lokalizacja: Łódź
Możliwe ze wasze sprężarki pompują zbyt duże ciśnienie i robią się z tego "indory' w chwili gdy spadają obroty ..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 02.lut.2011 16:27:33 
Użytkownik

Dołączył(a): 08.gru.2010 18:20:57
Posty: 22
[quote="Lotus"]Możliwe ze wasze sprężarki pompują zbyt duże ciśnienie i robią się z tego "indory' w chwili gdy spadają obroty ..[/quo

czym to moze być powodowac? a jeszcze jedną wlasciwosc zauwazylem gdy jade na parking pietrowy w centrach to powiedzmy ze wbijam sobie 1 i jade wtedy pod obciazeniem slychac jak zaczyna sie wydobywac ten dzwiek jakby uchodzace powietrze tak delikatnie jak docisne wtedy glosniej


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 02.lut.2011 19:17:34 
Użytkownik

Dołączył(a): 25.sty.2008 22:17:06
Posty: 1164
Lokalizacja: Łódź
No wiesz nie należy wykluczać nieszczelności , może powietrze uciekać przez węże czy intercooler.

To co opisywałem jest najbardziej słyszalne przy spadku obrotów po mocniejszym przegazowaniu i to coś nazywamy indorami wtedy trzeba zając się turbo sprężarką :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 03.lut.2011 14:15:12 
Użytkownik

Dołączył(a): 08.gru.2010 18:20:57
Posty: 22
czytałem coś o łozysku klimy czy to moze dac takie odglosy


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 03.lut.2011 14:24:05 
Użytkownik

Dołączył(a): 25.sty.2008 22:17:06
Posty: 1164
Lokalizacja: Łódź
no widzisz odglosy rzecz wzgledna , lozysko klimy tez potrafi halasowac ale dzwiek zwykle zmienia sie wraz z wylaczaniem i wlaczaniem klimatyzacji.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 124 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: