.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 18.kwi.2024 20:16:56

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: AUDI A4 1.8 ADR 1998 - duza emisja spalin ..
PostNapisane: 18.paź.2010 11:04:02 
Użytkownik

Dołączył(a): 18.paź.2010 10:36:27
Posty: 2
Lokalizacja: Irlandia
audi a4 1.8 20v bez turbo, ADR z 1998 r

czesc

sprawa wygląda tak, mieszkam w irlandii, mialem ostatnio przegląd auta, wsio ok poza jednym, masakryczne wyniki emisji spalin, to jest na wolnych obratach 6 % ponad norme plus zla wartosc sondy lamda i na wysokich obrotach (3000) 5% plus zla wartosc sondy lamda..

podpielismy kompa, pokazal:
- czujnik temperatury
- sonda lamda - brak napiecia
- przeplywomierz

wymienilem te rzeczy plus, olej, filtr oleju, filtr powietrza, swiece ( zblizal sie okres to zrobilem to za jednym zamachem)

auto zaczelo chodzic lepiej do czasu.... pojechalem na drugi test i okazalo sie ze wyniki są jeszcze gorsze !!!!!!!! do tego od kilku dni auto czasami, (silnik cieply) traci moc, tak jakby zabraklo paliwa, zwalnia np ze 100 km/h do 0 (reakcja na gaz w tym momecie jest zadna, tak jakby go nie bylo, czy lekko go dotke czy wcisne do podlogi), silnik potrafi zgasnąc, co dziwne odpala odrazu i trzyma obroty biegu jalowego ale gdy dodam gazu swiruje sam miedzy 1500 a nie wiem, ok 500-600 i jak dalej bawie sie gazem to sie zdusi i zamiera, gdy odpale i zostawie go to po ok 1 min czasu wszystko wraca do normy i jedzie dalej jak gdyby nigdy nic..

po podpieciu pod kompa jeszcze raz okazalo sie ze są te same bledy plus jeszcze jeden
- regulacja nikskich obrotow - gorna wartosc granicza

z oględzin silnika zauwazylem jeszcze, ze (nie wiem jak to sie nazywa a nie mam tutaj nikogo kto moze mi pomoc) po prawej stronie z przodu jest taki zawor, ktory w jakis sposob łaczy sie z przepustnicą, nie ma on u mnie oslonki z przodu, jest tam taki plastik ktory przy dodaniu gazu, chowa sie do gory i zaraz powraca, on powinien ciągnąc taki cypelek ale ten plastik jest pekniety i chodzi sobie sam, chcialem sie spytac co to jest ? to jest zawor EGR ?? co z tym zrobic, czy tylko do wymiany czy pokombinowac i to pokleic ??

co z tym spalaniem, czy ten zawor ma wplyw na wszystkie inne odczyty z sondy lambda i przeplywomierza ze to sie tak jebie czy jest inny problem

dodam ze zamontowalem sonde uniwersalną, 4 pinową taką jak u mnie, jest mozliwe ze auto jej nie akceptuje ?

nie wiem naprowadzcie mnie od czego zaczac

dzieki i pozdr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19.paź.2010 11:17:57 
Użytkownik

Dołączył(a): 18.paź.2010 10:36:27
Posty: 2
Lokalizacja: Irlandia
znalazlem czesc o ktorą mi chodzi :
http://cgi.ebay.co.uk/Inlet-manifold-dr ... 19bde29dfe

moze to w czyms pomoze ..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20.paź.2010 00:15:03 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07.maja.2006 22:04:35
Posty: 584
Lokalizacja: Zgierz
Auto: A6 C6 2.0 TDI CAHA
Ściągnij klemę, zrób po tym adaptacje przepustnicy, jeżeli nie wywali Ci błędów lambda ok to powinno być w porządku. To urządzenie o którym piszesz to tzw skracanie dolotu.

_________________
A6 1.8T AEB
A4 1.8 ADR(było)
c4 2.0 e 115KM (było)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: