.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 27.kwi.2024 05:39:43

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Audi 100 C4 2.0E] Koło pasowe
PostNapisane: 02.lut.2011 15:28:07 
Użytkownik

Dołączył(a): 11.sty.2011 15:47:55
Posty: 15
Lokalizacja: Bydgoszcz
Witam

Po wymianie rozrządu zauważyłem ze pasek na kole pasowym mi przeskoczył , odpalilem auto i prawdo podobnie dostało po zaworach bo było słychać taki metaliczny dżwięk ,i autko sie całe trzęsło , ale wracając do tematu jak chciałem skorygować i ustawiłem pasek normalnie z naciągiem jaki powinien być przy sprawdzeniu jak to wszystko pracuje (kręcąc kołem wałka rozrządu ) to dostawało opór i za każdym razem przeskakiwało , a gdy wykręciłem świece i miałem pozdejmowane paski to wiadomo miało lekko i wszystko było dobrze .

Teraz pytanie czego to wina nowego paska ząbki są na nim jakieś nie dobre ale porównując do starego jest taki sam tylko ze nie taki wyciągniety wiadomo.

Czy może to wina koła pasowego i jego ząbków .

Proszę o wasze sugestie .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 02.lut.2011 15:37:08 
Użytkownik

Dołączył(a): 25.sty.2008 22:17:06
Posty: 1164
Lokalizacja: Łódź
Można powiedzieć ze wykazałeś się niepospolita siłą ale nie przyznawaj się że obracałeś wał korbowy obracając wałkiem rozrządu bo to straszny pomysł :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 02.lut.2011 16:10:28 
Użytkownik

Dołączył(a): 11.sty.2011 15:47:55
Posty: 15
Lokalizacja: Bydgoszcz
Tak na serio to nie wiem do końca o co ci chodzi zamiast pomoc ty sie próbujesz wyśmiewać.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 02.lut.2011 16:15:55 
Użytkownik

Dołączył(a): 25.sty.2008 22:17:06
Posty: 1164
Lokalizacja: Łódź
ok ok , chodzi o to że bez względnie nie wolno obracać wałkiem rozrządu , napędzać układ korbowy możesz tylko przez wał korowy i nie dziw się że obracając wałek rozrządu musiałeś użyć dużo siły i że zęby paska przeskakiwały bo zrobiłeś coś co niszczy pasek i zmienia całkowicie naprężenie paska.

Pamiętaj że obracanie silnikiem dozwolone jest w kierunku w jakim pracuje i zawsze wykonujesz obroty wału korbowego , nigdy nie obracasz innych elementów niż wał korbowy.

Chyba że sprawa dotyczy C4 2.5 TDI tam jest nieco inaczej i dość oryginalnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 03.lut.2011 19:31:45 
Użytkownik

Dołączył(a): 11.sty.2011 15:47:55
Posty: 15
Lokalizacja: Bydgoszcz
Można powiedzieć ze po częśći uporałem się z problemem , wszystko poskładałem
odpaliłem chodzić to chodzi ale strasznie się trzęsie i nie trzyma obrotów , dodam ze jak go wkręcę na obroty powyżej 2 tys to normalnie chodzi tylko do tego momentu coś mu jest nie tak . Wygląda na to jakby dostawał za małą dawke paliwa na biegu jałowym , a w przypadku kiedy chce ruszyć samochód gaśnie.

Czy to może być coś związane z rozrządem?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 03.lut.2011 19:40:16 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02.mar.2007 10:01:15
Posty: 6200
Lokalizacja: Mogilno
Auto: 100/C4 2.0 16V ACE, D2 FL 3.7Q 40V AQG
Śmigacz napisał(a):
Można powiedzieć ze po częśći uporałem się z problemem , wszystko poskładałem
odpaliłem chodzić to chodzi ale strasznie się trzęsie i nie trzyma obrotów , dodam ze jak go wkręcę na obroty powyżej 2 tys to normalnie chodzi tylko do tego momentu coś mu jest nie tak . Wygląda na to jakby dostawał za małą dawke paliwa na biegu jałowym , a w przypadku kiedy chce ruszyć samochód gaśnie.

Czy to może być coś związane z rozrządem?


zawory do wymiany, sprawdź ciśnienie na tłokach, miałem to samo kiedyś w oplowskim 16V, lekko były podgięte dwa wydechowe na jednym cylindrze i na wolnych auto kulało


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: