.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 17.maja.2024 19:34:04

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [B5 AFB] Powietrze na dopływie do filtra paliwa.
PostNapisane: 19.lut.2011 13:14:10 
Użytkownik

Dołączył(a): 24.wrz.2009 17:49:09
Posty: 6
Lokalizacja: Czewa
Witam
Zawsze gdy gasze samochód paliwo z węża od baku do filtra paliwa poprostu spływa nie wiem co z tym zrobić już, filtr paliwa zmieniony zaworek zwrotny też, próbowałem dać praktycznie wszędzie dodatkowe zaworki ale nic nie dały. Aby ograniczyć tą ilość powietrza które idzie do pompy zaraz po odpaleniu to na tym dopływie zaraz przy filtrze dałem zaworek zwrotny że powietrza jest teraz tylko około 2cm pustego wężyka. Coś z pompa w baku ? Na pełnym baku też sie to dzieje.Na tych przezroczystym przewodzie z filtra do pompy paliwo nie ucieka po zgaszeniu. Prosze o pomoc.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [B5 AFB] Powietrze na dopływie do filtra paliwa.
PostNapisane: 19.lut.2011 19:56:43 
Użytkownik

Dołączył(a): 16.paź.2008 23:07:50
Posty: 202
Kubson napisał(a):
Witam
Zawsze gdy gasze samochód paliwo z węża od baku do filtra paliwa poprostu spływa nie wiem co z tym zrobić już, filtr paliwa zmieniony zaworek zwrotny też, próbowałem dać praktycznie wszędzie dodatkowe zaworki ale nic nie dały. Aby ograniczyć tą ilość powietrza które idzie do pompy zaraz po odpaleniu to na tym dopływie zaraz przy filtrze dałem zaworek zwrotny że powietrza jest teraz tylko około 2cm pustego wężyka. Coś z pompa w baku ? Na pełnym baku też sie to dzieje.Na tych przezroczystym przewodzie z filtra do pompy paliwo nie ucieka po zgaszeniu. Prosze o pomoc.
Pozdrawiam


Cześć,

Jak odpalasz kiedy silnik jest zimny np. po nocy, czy w przewodzie przezroczystym płyną pęcherze powietrza, czy jest tylko ten jeden a potem spokój?

P


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21.lut.2011 15:43:01 
Użytkownik

Dołączył(a): 24.wrz.2009 17:49:09
Posty: 6
Lokalizacja: Czewa
Przeważnie sie bawiłem już na rozgrzanym silniku więc na zimnym np po nocy nie wiem jak tam z bąbelkami, ale raczej jest tak jak na ciepłym czyli przeleci przez ten przezroczysty tylko z te 2cm powietrza i tyle potem spokój.
Ktoś wie co to może być bo ja już pomysłow nie mam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21.lut.2011 22:02:38 
Użytkownik

Dołączył(a): 16.paź.2008 23:07:50
Posty: 202
Kubson napisał(a):
Przeważnie sie bawiłem już na rozgrzanym silniku więc na zimnym np po nocy nie wiem jak tam z bąbelkami, ale raczej jest tak jak na ciepłym czyli przeleci przez ten przezroczysty tylko z te 2cm powietrza i tyle potem spokój.
Ktoś wie co to może być bo ja już pomysłow nie mam.


sprawdź na zimnym, od razu po odpaleniu - czy są bąble w układzie, jak silnik się trochę rozgrzeje przyciskaj mu pod 4000 obr i wtedy też obserwuj. Może być układ zapowietrzony lub jest jakaś nieszczelność.

P


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22.lut.2011 07:59:09 
Użytkownik

Dołączył(a): 24.wrz.2009 17:49:09
Posty: 6
Lokalizacja: Czewa
Na ciepłym jak miał przegazówki do tych 4,000rpm to babelki nie leciały.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22.lut.2011 08:54:40 
Użytkownik

Dołączył(a): 16.paź.2008 23:07:50
Posty: 202
Kubson napisał(a):
Na ciepłym jak miał przegazówki do tych 4,000rpm to babelki nie leciały.


Moim zdaniem to nie jest problemem dla Twojego auta, niewielka ilość powietrza w układzie zawsze będzie. Czy próbowałeś odpowietrzyć układ metodą Carlanovy? - opis jest na forum. Dla bezpieczeństwa zrób dynamiczny 004 od 1300 do 4000 i poproś kolegę Meszruma o interpretację. Uważam że możesz spać spokojnie:)

Pozdrawiam
Paweł


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22.lut.2011 15:18:34 
Użytkownik

Dołączył(a): 24.wrz.2009 17:49:09
Posty: 6
Lokalizacja: Czewa
To napewno nie jest normalne bo jeśli nie ten zaworek to przy każdym odpalaniu miałbym ogrom powietrza, u nikogo innego czegoś takiego nie ma..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22.lut.2011 15:22:14 
Użytkownik

Dołączył(a): 16.paź.2008 23:07:50
Posty: 202
Kubson napisał(a):
To napewno nie jest normalne bo jeśli nie ten zaworek to przy każdym odpalaniu miałbym ogrom powietrza, u nikogo innego czegoś takiego nie ma..



Sprawdzaj po kolei:
filtr, przewody przelewowe, zawór zwrotny w pompie, wyjście przewodów z baku, itd.
Odpowietrz układ metodą Carla - jak Ci się uda :peace:
Zaloguj 004 dyn.

P


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22.lut.2011 15:26:50 
Użytkownik

Dołączył(a): 24.wrz.2009 17:49:09
Posty: 6
Lokalizacja: Czewa
sprawdzone było : filtr (nowy), przewody przelewowe, zawór zwrotny w pompie, wyjscie z przewodów w baku tylko nie, słyszałem że tam też jakiś zaworek jest prawda ??
Układ odpowietrzony jest już.
A z tego loga 004 to co można wyczytać po co on ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23.lut.2011 08:49:08 
Użytkownik

Dołączył(a): 16.paź.2008 23:07:50
Posty: 202
Kubson napisał(a):
sprawdzone było : filtr (nowy), przewody przelewowe, zawór zwrotny w pompie, wyjscie z przewodów w baku tylko nie, słyszałem że tam też jakiś zaworek jest prawda ??
Układ odpowietrzony jest już.
A z tego loga 004 to co można wyczytać po co on ?


Jeżeli nie masz żadnych wycieków i sprawdziłeś że powietrze nie dostaje się do układu to jedyne co pozostało to jeszcze raz dokładnie odpowietrzyć cały układ paliwowy.

Log 004 dyn pokaże czy ilość powietrza w układzie jest szkodliwa, np. dla pompy VP44. Jak już to zrobisz poproś o pomoc Meszruma.

Pozdrawiam
Paweł


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23.lut.2011 15:32:49 
Użytkownik

Dołączył(a): 24.wrz.2009 17:49:09
Posty: 6
Lokalizacja: Czewa
Log wyjdzie ok bo przecież w czasie jazdy żadnego powietrza nie łapie tylko po tym zgaszeniu... jak widać i na tym forum nikt nie wie co sie dzieje ;/


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: