.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 26.kwi.2024 20:50:09

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Audi 100 C3 2.2
PostNapisane: 20.mar.2011 14:56:42 
Użytkownik

Dołączył(a): 20.mar.2011 14:50:55
Posty: 80
Lokalizacja: Garwolin/Unin
Witam, dwa dni temu zakupiłem sobie Audi 100 2.2 140km 90' automat, tak przynajmniej jest w dowodzie;p Problem występuję taki, że strasznie cieknie mi spod silnika, podejrzewam że to olej ale pompa wspomagania się strasznie poci. Czy przez nią jest jakiś obieg oleju czy to płyn ucieka? Posiadam jedną pompę, tylko nie wiem czy pasuję, bo obecnie zamontowana ma 3 wyjścia z przewodami, a ta dwa, czym one się różnią? Jeśli mógłbym zapytać jeszcze o wady i zalety tego silnika.

Z góry dzięki za pomoc i przepraszam jeśli coś jest nie jasne, to moje pierwsze Audi:D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi 100 C3 2.2
PostNapisane: 20.mar.2011 15:11:07 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.gru.2003 01:13:03
Posty: 5205
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Auto: Audi 200 20V Avant V8 4,2, A8 D2 4,2
LucaZ napisał(a):
Witam, dwa dni temu zakupiłem sobie Audi 100 2.2 140km 90' automat, tak przynajmniej jest w dowodzie;p Problem występuję taki, że strasznie cieknie mi spod silnika, podejrzewam że to olej ale pompa wspomagania się strasznie poci. Czy przez nią jest jakiś obieg oleju czy to płyn ucieka? Posiadam jedną pompę, tylko nie wiem czy pasuję, bo obecnie zamontowana ma 3 wyjścia z przewodami, a ta dwa, czym one się różnią? Jeśli mógłbym zapytać jeszcze o wady i zalety tego silnika.

Z góry dzięki za pomoc i przepraszam jeśli coś jest nie jasne, to moje pierwsze Audi:D


O wady i zalety było pytać przed kupnem ;).

Jeżeli olej leci spod silnika, to może masz pod nim jakąś wanienkę na syfy?

Lepiej sprawdź dokładnie skąd i co leci. U układzie wspomagania jest olej zielony (ew. czerwony, jak ktoś się nie znał), w silniku jest olej, z reguły brązowy (a może już być czarny). Poznasz po konsystencji i zapachu.

Jezeli masz pompę na 3 przewody, to takie na dwa nie założysz, to pewnie jasne, nie?:)

Powodzenia, więcej informacji znajdziesz na forum, bo C3 nie produkują już od 20 lat i wszystko już było.

_________________
rodzynek
Piszę poprawnie po polsku.

Obrazekklik na zdjęcie
200 20V Avant 4,2


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 62 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: