.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 27.kwi.2024 22:00:17

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 28.mar.2011 22:26:37 
Użytkownik

Dołączył(a): 27.lut.2011 19:14:17
Posty: 32
Idę za tą radą, pali na dotyk, chodzi równiutko, a ja szukam "chójwiczego", a to chyba do niczego nie prowadzi.
Diesel taki jest, czasem nawet gorsze paliwo potrafi zatelepać, a następne tankowanie zmienia cały obraz
i lata się normalnie.

Swoją drogą, im więcej czytam, a strasznie dużo jest materiału dotyczącego tego silnika, tym gorzej się
czuję będąc w jego posiadaniu, więc lekarstwem na to będzie chyba zaprzestanie szukania informacji,
a skupienie się na przyjemnościach, bo w jakąś pętlę wpadłem, zamiast cieszyć się wiosną i po tylu
latach nową starą furą, szukam kija do d ... i się nakręcam bez sensu.

Dzięki za przyjemną korespondencję, trochę Wam dałem do czytania, taka gaduła ze mnie :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29.mar.2011 11:15:05 
Użytkownik

Dołączył(a): 27.lut.2011 19:14:17
Posty: 32
No i wniosek mam, że chyba jednak warto trochę pochlać czasem, nie za dużo, kapkę, ciutek,
skutek taki, że moja krówka chodzi jak zegareczek dzisiaj, nic nie pyrka, nie stukota, jakby
nowa była, a mechanicy się ze mnie śmieją, że jestem świr. Kontrolka jak się zapalała czasem,
tak się zapala, dzisiaj np. 2 razy, ale dzisiaj już zauważyłem, że przestałą w czasie zapalenia
pokazywać temp. oleju, więc mam wrażenie, że zwyczajnie jest padnięta i świruje, więc
kupuję nową, wymieniam i badam sprawę dalej. Ciekawe w jakim czasie można stać się alkoholikiem
począwszy od daty zakupu A6 z tym silnikiem :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29.mar.2011 17:43:40 
Użytkownik

Dołączył(a): 06.kwi.2007 19:14:52
Posty: 359
Lokalizacja: Gorzów wlkp.
Nie martw sie na zapas. Ja z tą kontrolką jeżdze z pół roku. Ale od paru dni mam na nia sposób. Odpalam, otwieram maske ,zamykam i do następnego odpalenia nie świeci. :peace:

_________________
A6 2.6 V6 1995 ABC 150KM-KIEDYŚ
A6 2.5 TDI 2000 Quattro AFB 150KM Avant-Było
A8 4.2 2000 Quattro AQF 310KM


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 02.kwi.2011 18:16:05 
Użytkownik

Dołączył(a): 27.lut.2011 19:14:17
Posty: 32
Czas podsumować działania i koszt jaki wynika z tego przypadku, dla potomnych. Odczekałem dwa
dni po zrobieniu, żeby się nie okazało, że napisałem w euforii, a to jednak dalej nie rozwiązany problem.

Jak wiadomo z wcześniejszych opisów, pojawiała się żółta konewka, z napisem sensor, najpierw
sporadycznie, coraz częściej, aż nie dało się jeździć, bo na 10km odcinku potrafiło piszczeć
co chwilę, nieregularnie i bez powodu i jakichś szczególnych uwarunkowań.
Sprawdzane Polskim VAGiem, pełnym VCDS i 0 błędów, tak podczas postoju jak i jazdy, w czasie
zapalonej konewki i bez niej. Nie do wyłapania i wskazania przez komputer, który z czujników,
próbowałem sprawdzać kable, czyścić czyste kostki i połączenia, bez efektów.
Zaryzykowałem, kupiłem czujnik poziomu oleju pod miskę, w Intercars 209zł, spuściłem olej,
wymieniłem czujkę, zalałem i od czwartku rano do tej chwili skończył się upierdliwy komunikat.

Zatem ze 100% pewnością, w moim przypadku okazał się uwalony czujnik G266, nie ukazujący
błędu na VAGu. Dodam, że IC sprzedał mi czujkę Helli, która jest oryginałem, w miejscu znaczków
VW i OOOO jest zeszlifowany trójkącik, całość wygląda i ma dokładnie te same napisy jak oryginał.
Myślę, że warto dać 209zł za pewność i czas działania tego urządzenia, a nie trochę tańszy zamiennik.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 02.kwi.2011 20:51:48 
Użytkownik

Dołączył(a): 21.sie.2008 08:22:45
Posty: 1210
Lokalizacja: Częstochowa
Shrek napisał(a):
Myślę, że warto dać 209zł za pewność i czas działania tego urządzenia, a nie trochę tańszy zamiennik.


Mysle, ze warto dac 209 zl zeby miec spokoj od zołtej kontrolki i tego okropnego piszczenia :diabel:

_________________
A6 180/370 Quattro Tiptronic
A8 335/430 Quattro Tiptronic


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 02.kwi.2011 21:07:57 
Użytkownik

Dołączył(a): 06.kwi.2007 19:14:52
Posty: 359
Lokalizacja: Gorzów wlkp.
No to chyba mnie czeka to samo :peace:

_________________
A6 2.6 V6 1995 ABC 150KM-KIEDYŚ
A6 2.5 TDI 2000 Quattro AFB 150KM Avant-Było
A8 4.2 2000 Quattro AQF 310KM


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 123 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: