.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 02.maja.2024 17:45:39

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [V8 D11 4.2] problem ze skrzynia -brak napędu
PostNapisane: 07.kwi.2011 15:26:06 
Użytkownik

Dołączył(a): 06.kwi.2008 12:47:42
Posty: 59
jakis czas temu skrzynia po rozgrzaniu tracił napęd na koła wystarczyło zgasic silnik i ponownie odpalic no i naped juz byl ale znów jak sie nagrzał to rozłańczał włańczał się chyba tryb awaryjny,na zimnej skrzyni nie bylo z tym żadnych problemów skrzynia pracowała idealnie ,a dzis problem pojawił sie taki że na zimny nie chce wogole jechac do przodu obojetnie jaki bieg wrzuce to moge auto gazowe tak jakbyłby na N ,jesli wrzuce R to cofa ale tak ledwo a jak dodaje gaz to nie ma żadnej róznicy a powinnien znaczenie szybciej przyspieszyc,,auto mam 2 miesiace,do tej pory wszystko było ok,nie wiem kiedy olej był wymieniany w skrzyni ale widze że jest aż czarny, zrobiłem taki mały test odłaczyłem ako na pare minut po czym podłaczyłem właczyłem D dodawałem gazu az zapaliły sie wszystkie biegi na Desce i teraz palą sie cały czas,jak znów odłacze ako to gasną po czym znow sie zapalają jets to tryb awaryjny,co moze byc przyczyna że auto tak nagle przestało ciągnac?? czy moze by to wina starego oleju i zapchanego filtra??


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10.kwi.2011 00:04:17 
Użytkownik

Dołączył(a): 17.lut.2008 22:02:25
Posty: 497
Lokalizacja: Gdańsk
DIAGNOSTYKA!! Dopiero potem dumanie.

_________________
Audi 100 QUATTRO C3 2.3NF ( BYŁO )
Audi V8 D11 4.2 ( BYŁO )

Audi Coupe QUATTRO B2 2.2 10V
Audi 200 2.2 20V Turbo Quattro Avant
Audi 200 2.1 10V Turbo Quattro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10.kwi.2011 00:12:24 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31.maja.2001 01:00:00
Posty: 11998
Lokalizacja: Poznań i okolice
Auto: Audi S2, Audi 80 Avant
prawdopodobnie choinka która daje znac komputerowi który bieg w skrzyni jest zapięty. to w tych rocznikach bardzo częsta awaria. Polega to na tym, że dla danego biegu jest taki jakby potencjometr (tłumaczę zasadę działania nie wygląd!!!) , który daje znać komputerowi na którym biegu jest auto. On działa na zasadzie rolek poruszających się po bieżni i te bieżnie się wyrabiają. Wyrabiały się już 5 lat temu, jak byłem u Koraszewskiego to klient v8semką dokładnie z taką awarią przyjechał.
niestety, ponieważ nigdy audi v8 nie posiadałem, nie mogę powiedzaieć co ijak dokładnie.

a jeśli to nie to, to będzie to już sprzęgło w skrzyni biegów. Polecam poszukać innej skrzyni jeśli już, to będzie NAJTANIEj.

_________________
Audi Coupe S2 - 400 KM , 440 Nm
Garrett 3071R @1.7 bar, injectors 525ccm, 7A exhaust cam, custom IC, radiator, Bosch 040 fuel pump...

Obrazek

iiii nowa zabawka Suzuki V-Strom DL1000 :P


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: