.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 05.maja.2024 12:18:17

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: (a4 1.8t) błędy 16804 oraz 18339
PostNapisane: 24.kwi.2011 18:59:25 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.sie.2007 09:58:15
Posty: 128
Lokalizacja: Gryfino
Witam niestety zapala mi się check engine, wywala nastepujące błędy:
16804 - Catalyst System: Bank 1: Effciency Below Threshold P0420 - 002 - Lower Limit EXceeded
18339 - Coolant Fan Control Module (J293): Maifunction P1931 - 001 - Upper Limit Exceeded - Intermittent
Błędy po wykasowaniu po jakimś czasie wracają, pierwszy błąd z tego co znalazłem w szukajce oznaczać może walnięty katalizator albo sonde, z obserwacji auta to w zimie jak się parę razy wykopywałem ze śniegu albo przy manewrowniu to casami waliło zdechłym kotem, także chyba katalizator do wywałki będzie chyba że macie jakieś inne sugestie.
A co do drugiego błędu 18339 to w szukajce niestety go nie było, w moim wolnym tłumaczeniu oznacza: Wentylator chłodzacy moduł sterujacy (J293): Maifunction P1931 - 001 - górny limit przekroczony - przerywany. Z tego co zauważyłem auto ma czasami problem z osiągnięciem prawidłowej temp, ogólnie wskaźnik temp. porusza się między 60 a 90 stopni, jak wjadę w miasto to 90,a jak wyjadę poza to potrafi zjechać do 60, często jak jeżdżę po mieście to ta sytucja nie ma wogóle miejsca.
Proszę fachowców o prawidłową interpretację błędów i sugestie co wymieniać, ewentualnie co tam można jeszcze sprawdzić, przeczyścić itp.
Za pomoc serdecznie dziękuję!

_________________
audi a4 1.8t quattro 170PS jest
audi a6 2.5 tdi afb 99r tiptronic było


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: