.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 27.kwi.2024 02:38:49

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: audi 100 c3 1990r. stukanie na ciepłym silniku
PostNapisane: 07.maja.2011 08:38:40 
Użytkownik

Dołączył(a): 09.wrz.2010 07:53:24
Posty: 141
Lokalizacja: szczecin
Witam, mam problem ze swoją audiczką model c3 100 2.3 b+g NF, gdy uruchamiam silnik wskakuje na obroty 2000 tyś, i tak trzyma nie spada, po ponownym odpaleniu wskakuje na 2000 tyś. i spadają obroty do 1000 tyś i jest ok. nie wiem dlaczego tak się dzieje przeważnie to występuje na zimnym na gorącym bardzo rzadko, druga sprawa to silnik jak jest gorący przy obrotach 1500 do 2000 coś w nim stuka jest to głuche stukanie tak jakby na panewce, słychać to na końcu silnika przy skrzyni biegów, ale po wyżej tych obrotów zanika to stukanie, najlepsze jest to ze jak silnik jest ciepły to nieraz mam problem z jego odpaleniem i próbowałem delikatnie przyspieszyć mu zapłon to odpala elegancko bez zastrzeżeń ale to stukanie bardziej się nasila aż nie da sie tego słuchać podczas jazdy, mainowicie powróciłem do poprzednich ustawień, olej, filtry, przewody, świece świeżo wymienione, tylko co do tego oleju mam trochę wątpliwości zalałem castrol magnetic 10w40 bo taki wcześniej był, silnik nie bierze oleju nie ma przedmuchów ani przecieków ma przejechane prawie 300 tyś.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16.maja.2011 07:52:02 
Użytkownik

Dołączył(a): 22.wrz.2008 16:22:05
Posty: 46
Lokalizacja: Toruń
Jeśli tylko przy tych obrotach to nie panewka.Może masz coś luźnego niedokręconego co może wpadać w rezonans.

_________________
Kto opanuje swoje auto,zakocha się w nim z wzajemnością.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 51 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: