.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 03.maja.2024 09:49:45

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 03.cze.2011 18:02:05 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07.wrz.2009 09:50:12
Posty: 37
Lokalizacja: Wrocław
przemekk74 napisał(a):
nabijanie postow i narazanie kogos na niepotrzebne koszta..
EOT


nie sposób się z tobą nie zgodzić :peace:
tłuczesz piane aż bokami wychodzi :)

pomimo iż dostałeś kilkukrotnie odpowiedzi na tacy od dwóch osób które osobiście wielokrotnie wymieniały olej w tej skrzyni i nie tylko, dalej ci źle ?
tak jak zaproponowałeś we własnym początkowym poście zleć badania na politechnice może one rozwiążą/wyjaśnią twoje teorie spiskowe.

a odnośnie

przemekk74 napisał(a):
tym bardziej jak sie dyspunuje "wiedza z internetu"


rozumiem iż piszesz o sobie?
mogłeś napisać tak od razu to nie śmiałbym podważyć twojej "internetowej wiedzy" tym bardziej iż prawdopodobnie nigdy tej skrzynki nawet nie widziałeś, nie wspominając o jej serwisowaniu lub kilkuletnim użytkowaniu

_________________
A4 B6 1.9 131PS AVF S-LINE Multitronic
Powered by EcuProject ~160ps/365nm


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 03.cze.2011 21:43:02 
Użytkownik

Dołączył(a): 27.kwi.2008 18:27:20
Posty: 102
Lokalizacja: Wielkopolskie
przemekk74 napisał(a):
w moim odczuciu pisanie porady zeby lac tylko i wylacznie (w Koranie tak napisali czy co? :peace: ) olej z ASO to nabijanie postow i narazanie kogos na niepotrzebne koszta..


Rozumiem, że sam testowałeś zamienniki i ręczysz za nie osobiście? Napisałem Ci z jakimi przypadkami spotykam się na codzień jeśli chodzi o ich stosowanie ale z premedytacją to ignorujesz... Niepotrzebne koszty masz jak zalejesz jakieś gówno zamiast sprawdzonego środka (zamiast 250zł wolę dać 350zł i mieć pewność, że fluid jest OK). Nie chodzi tutaj o kupowanie wszystkiego w ASO - tylko tego konkretnego produktu jakim jest ATF. Na chwilę obecną nie jestem w stanie podać pewnego zamiennika więc stosowanie oryginalnego oleju jest bezpiecznym rozwiązaniem, nie uważasz?

przemekk74 napisał(a):
...tym bardziej jak sie dyspunuje "wiedza z internetu"
EOT

Teraz to sam bata na siebie ukręciłeś - a Twoja wiedza o CVT skąd się wzięła? Rozumiem, że zajmujesz się naprawą i diagnostyką Multitroników? Nie będę się wypowiadał za kolegę Xenomorph ale jeśli o mnie chodzi, to co napisałem nie zostało wygrzebane na googlach czy forum tylko jest oparte na moich własnych doświadczeniach.

Jeszcze jedno pytanie, czy Ty Przemku nie jesteś czasem zarejestrowany na forum A4K jako przemek4net?

********************************************************

OK EOT - wróćmy do zapytania osoby która założyła ten wątek...

Błąd P0706 dot. czujnika zakresu jazdy F125. Jest tutaj kilka możliwości usterek. Najczęstrza to usterka połączeń elektrycznych w sterowniku (uszkodzenie mechaniczne). Kolejnym jest zasyfiony ATF (który teraz miałeś wymieniony) lub jakieś opiłki zakłócają pracę bramki magnetycznej (element dzięki któremu F125 wie w jakiej pozycji znajduje się wybierak). Ostatnia możliwość to źle ustawiony kabel wybieraka ale przy tym elemencie chyba nikt Ci nie grzebał?

Sam obstawiam wariant 3, chociaż dziwnym zbiegiem okoliczności możliwe że trafiło Ci się najgorsze czyli "1" (aprawa sterownika to 400/500zł). Aby potwierdzić usterkę - trzeba podpiąć VAGa i zdiagnozować bloki pomiarowe sterownika skrzyni. Można wtedy sprecyzować czy kabel się "przesunał" czy też padł jeden z 4 składających się na F125 czujników halla (służę pomocą ;) ).

_________________
A4 2.0 2000 ALT 96kW (Multitronic)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 04.cze.2011 02:49:19 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18.mar.2006 22:43:09
Posty: 1346
Lokalizacja: Września ....... Upomnień:12
Pamiętaj tylko Bart, że im olej się robi szybciej czarny, tym ma lepsze właściwości czyszczące. Poza tym w motoryzacji już tak jest, że mając pewien wachlarz zamienników (od najtańszych do najdroższych), gdzieś po środku znajdują się części, które trafiają do ASO (lub też pierwszy montaż) i tam mają dodany znaczek i +230% marży.

Wiem, że może nie multi, ale mój przypadek:
ZF 5hp24 oliwa dedykowana to mobil (niegdyś esso) ATF LT71141. W ASO 100,-/L poza ASO 25-40% tej ceny. Zamienniki produkowane przez Febi przez wielu uważane są za lepsze (w podobnej może ciut wyższej cenie). Niestety o tym dowiedziałem się już po zmianie i mam 71141. Pewnie to chciał tutaj biedny Przemek napisać, a żeście go wyzwali od amatorów.

Oczywiście jak nie ma się wiedzy nt. zamiennników to produkty sygnowane logiem głównego odbiorcy są alternatywą najbezpieczniejszą. Nie można jednak zakładać, że najlepszą a już na pewno że najtańszą.

Reasumując autorze: oliwe wymień na tą z ASO (chyba że się dowiesz, że można ją kupić poza ASO pod innym szyldem), pomimo tego, problem który opisałeś wątpie, aby był spowodowany właśnie złą oliwą. Nie wiem jak w multi, ale w ZF przy wymianie filtra opłaca przeczyścić się kasetę sterującą. Aby ją zdemontować, należy rozpiąć wtyczkę łączącą skrzynie z AGS. Być może tu coś nasyfili i nie łączy, jeżeli jest podobnie. Te mrugania piszesz, że masz nie zawsze, ale podczas jakiś wstrząsów? Przy wybieraku, czy na zegarach też? I czy we wszystkich trybach(D/S/M).

Słowem dygresji: nigdy nie zamieniłbym wryyym; (opcjonalnie [pst]) wryyyyyyyymm; (opcjonalnie [pst]) wryyyyyyyyyyyymmmm;
na
łyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy - ruszasz z piątki?

_________________
Audi80 '90 1.6 2EE (X2004 - IV2008)
AudiA4 '95 2.8 AAH quattro (IV2008 - VII2009)
530d avant (IX2009 - X2010
E38 740i (I 2011 - 2018)
Teraz: bmw E60; cbr1100xx


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 04.cze.2011 19:32:52 
Użytkownik

Dołączył(a): 15.lis.2007 12:34:27
Posty: 1902
Lokalizacja: Wroclaw
mroova81 napisał(a):
Zamienniki produkowane przez Febi przez wielu uważane są za lepsze (w podobnej może ciut wyższej cenie). Niestety o tym dowiedziałem się już po zmianie i mam 71141. Pewnie to chciał tutaj biedny Przemek napisać, a żeście go wyzwali od amatorów.

febi podobnie jak vw nie produkuje oleju ale go "metkuje"
Jezeli ktos probuje mitowac ze tylko aso bo od innych sie psuje to
moge dac namiary na serwis automatow lejacy do multi castrola
Pozdrawiam,
Przemek
P.S.
dyskusja sprowadza sie do koloru oleju i innych bzdetow bo tak naprawde nikt nie ma zielonego pojecia ktory jest lepszy (bo spuszczajac i wlewajac olej mozna sobie lapska uciapac a nie zbadac oleje...) Zaszla proba sprzedazy wlasnego zdania jako prawdy

_________________
TDI VP, PD: Analizujemy Logi - przepływomierz
TDI VP:Analizujemy Logi TDI - kąt wtrysku


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13.cze.2011 17:25:48 
Użytkownik

Dołączył(a): 12.gru.2004 20:39:00
Posty: 69
Lokalizacja: Lubin
Auto: A6C5 1.8T
Witam wszystkich. Co do oleju jest oki,padł sterownik w skrzyni a dokładnie czujnik położenia biegu F125. Naprawili dali pisemną gwarancję na rok czasu. Zapłaciłem 1100zł w tej cenie rozebranie skrzyni ,demontaż/montaż sterownika wlanie oleju, adaptacja i jazda do domu. Całość trwała 5 godz. ale jak by mieli na podmiankę ten rodzaj sterownika co mój to trwało by to nie całe 3 godziny. Pozdrawiam

_________________
B4(90KM)
A4(125KM)
A4B6(131KM)
A4B7(140KM)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14.cze.2011 03:19:56 
Użytkownik

Dołączył(a): 27.kwi.2008 18:27:20
Posty: 102
Lokalizacja: Wielkopolskie
Jednak standardowo czyli F125 :)

Gdzie naprawiałeś?

_________________
A4 2.0 2000 ALT 96kW (Multitronic)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14.cze.2011 08:20:06 
Użytkownik

Dołączył(a): 12.gru.2004 20:39:00
Posty: 69
Lokalizacja: Lubin
Auto: A6C5 1.8T
Naprawiłem to w Zielonej Górze. Warsztat jest na ul. Słonecznikowej a jak wysyła się sam sterownik to bodajże na ul Ptasiej. W razie czego mam nr. telefonu.

_________________
B4(90KM)
A4(125KM)
A4B6(131KM)
A4B7(140KM)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: