.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 24.kwi.2024 06:58:53

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Audi A4 b6 2.0 ALT nie odpala
PostNapisane: 11.cze.2011 17:12:17 
Użytkownik

Dołączył(a): 01.lut.2011 01:16:42
Posty: 11
witam
Padło mi autko i nie chce odpalić dodatkowo jak tylko podłącze kostkę koło prawej lampy załączają mi się wiatraki. i przy zimnym silniku i muszę ją wypinać

Po podpięciu pod komputer przez mechanika wyskoczyło dużo błędów, które wykasował i później wyskakiwało coraz mniej błędów i oto one:

1) zaczytanie błędów
17700 = termostat - przerwa obwód przerwany
17939 - nastawnik wałka rozrządu - przerwa obwód przerwany - mierzony opór 8 Ohmów
18080 - Wentylator chłodnicy pierwszy bieg - przerwa obwód przerwany

2) zaczytywanie błędów
18080 - Wentylator chłodnicy pierwszy bieg - przerwa obwód przerwany - BŁĄD SPORADYCZNY
17072 - Przekaźnik silnika - zwarcie do plusa obwód przerwany

3) Po wykasowaniu ich i próbie odpalenia wywala tylko jeden błąd
18080 - Wentylator chłodnicy pierwszy bieg - przerwa obwód przerwany

Autko iskrę ma bo sprawdzaliśmy paliwem też chlapie bo świece mokre i czuć dodam że wiatraki cały czas sie załączają bo podłączyliśmy nowy akumulator i chwile po podłączeniu kostki od wentylatorów załączają sie. Pisałem z jednym forumowiczów i odpisał mi tak:

"masa sterownika od gazu była słaba i gubił ja, aż w końcu zgubił i jakaś zworkę spaliło, a nawet dwie w kompie od benzyny i nie dawał iskry, a druga zworkę znów jak odpalił po naprawie pierwszej to okazało sie że spaliła sie również jakaś odpowiedzialna za dodawanie gazu czy jakoś tak, chodził tylko na obrotach tych po odpaleniu czyli ok 1000obr/min a dodawać gazu sie nie dało. U mnie tez początkowo iskra była odpalał ale nie wchodził na obroty aż w końcu juz nie odpalił. I po podłączeniu pod kompa wywalało różne błędy, aż w końcu żadnego już nie pokazywało. Poradźcie coś proszę bo za tydzień mi się zaczyna III zmiana w pracy i nie mam jak dojeżdżać:(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12.cze.2011 23:12:29 
Użytkownik

Dołączył(a): 01.lut.2011 01:16:42
Posty: 11
Już sobie poradziłem sam, al mianowicie zalany był i pływał przkaźnik nr 219 znajdujący się pod komputerem.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: