.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 28.mar.2024 10:05:40

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A6 2.5 TDI quattro] utrata mocy
PostNapisane: 21.cze.2011 21:16:13 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.sie.2007 21:56:59
Posty: 335
Lokalizacja: Białystok
Auto: c3,c4,c5,c5
jestem szczęśliwym posiadaczem audi A6 2,5 tdi quattro :)Niedawno samochód stracił moc powyżej 2000 obr/min Po raz pierwszy sam podłaczyłem vaga i po analizie forum zaczełem szukać nieszczelności w ukłądzie dolotowym Znalazłem pęknietą rure pod opaską na wlocie turbiny Wymieniłem i dość sporo się poprawiło Ale nie do końca to było to Na podstawie wskazań vagu stwierdziłęm że nie działa mi turbina fachowiec stwierdził że jest do wymiany ale znowu wgryzłęm się w forum i archiwum i na podstawie wskazówek zaczełem szukać usterki Co w co ja nie dmuchałem i czego nie ssałem ... ale powoli drogą eliminacji udało mi się stwierdzić że prawie wszystko jest ok Aż w kocu pod kontrolą vagu zaczełem regulowac dzwignie miedzy gruszką a turbiną i powoli zaczeły się pojawiać efekty wreszcie osiągnełem całkiem zadowalający wynik Pojechałem na jazdę próbną i doznałem szoku stwierdzając że ta turbina nigdy nie działałą a mam ten samochód 4 lata !!! auto chodzi jak cudo odlot taki że szok Dlatego proszę o opinie czy moje rozwiązanie jest prawidłowe ?? i bezpieczne ?? choć na mój prosty rozum podstawową cechą turbiny jest to że ma się kręcić :) mam nadzieje że tak bo sprawe własnie opijam :) Także chciałem podziekowac za to co napisaliście na tym forum bardzo mi to pomogło

pozdrawiam
Robert


Ostatnio edytowano 21.cze.2011 21:43:37 przez Averoes, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A6 2.5 TDI quattro] utrata mocy
PostNapisane: 22.cze.2011 09:46:57 
Użytkownik

Dołączył(a): 15.lis.2007 12:34:27
Posty: 1902
Lokalizacja: Wroclaw
zrob loga 011D i sprawa prosta... jak cisnienie faktyczne nie lata za bardzo w dol i w gore wzgledem zadanego to nie ruszaj niczego..
Pozdrawiam i gratuluje zaradnosci!,
Przemek

_________________
TDI VP, PD: Analizujemy Logi - przepływomierz
TDI VP:Analizujemy Logi TDI - kąt wtrysku


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: