.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 29.mar.2024 16:29:08

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [80 B3 1.6] Strzelający gaźnik
PostNapisane: 08.lip.2011 20:45:37 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.gru.2010 14:40:53
Posty: 10
Lokalizacja: Elbląg
witam mam problem z audi b-3 pojemność 1.6 wtrysk jednopunktowy automat.
audi gdy jest zimne strzela w gaźnik na benzynie na gazie jest wszystko ok, jak się już na grzeje to jest wszystko ok chodzi pięknie wkręca się na obroty.
świece przewody kopułka jest wszystko sprawne. co może być tą objawą /
uszkodzony wtrysk benzynowy przez jazdę na gazie się przypiekł i leje za dużą dawke ??
czy może zapłon jest źle ustawiony ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 09.lip.2011 14:35:52 
Użytkownik

Dołączył(a): 20.mar.2011 14:50:55
Posty: 80
Lokalizacja: Garwolin/Unin
Powiem Ci tak, gaźnik to czarna magia, praktycznie w każdym przypadku choć problem może być ten sam będzie inna jego przyczyna. Miałem kiedyś Toyote 1.3 na gaźniku i do jakiego mechanika bym nie pojechał to odsyłał mnie z kwitkiem bo się bał tego dotykać. Swój po prostu rozbierałem na cześć pierwsze aż w końcu przyczynę znalazłem albo składając samo się naprawiło:P Lpg i gaźnik to nic dobrego ponieważ gaźnik lubi i powinien pływać w benzynie, a gaz go jakby zapieka i zaciera. Pierwszą najważniejszą rzeczą to jest prawidłowa praca gaźnika na benzynie, potem można myśleć o LPG. Rozbierz go, przeczyść co trzeba tez przesmaruj, sprawdź wężyki podciśnień, ogólnie najlepiej układ dolotowy. Jeśli Ci gaz wcześniej strzelił to prawdopodobnie masz gdzieś rozszczelnienie i dostaję się za dużo powietrza, bądź przelewa Ci przepustnica lub tez może być ona zabrudzona.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 09.lip.2011 16:38:35 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.gru.2010 14:40:53
Posty: 10
Lokalizacja: Elbląg
wtrysk wymieniłem na drugi przepustnica czysta to nie moje auto tylko klienta z tego co mi powiedział to kiedyś zamiast benzyny zalał nafte :) nie wiem jak to można zrobić ale tak zrobił może to ona jest przyczyną strzelania ?
kazałem wymienić filtr paliwa zalać benzyny 100 oktanowej i przegonić go na samej benzynie niech se pochodzi może mu przejdzie no i miał przestawiony zapłon o 180 stopni to tez ustawiłem jest lepiej ale jak się rozgrzewa to potrafi strzelać jak polonez na gazie :) .
macie jakieś pomysły jeszcze ??


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 09.lip.2011 20:54:29 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06.mar.2004 16:03:41
Posty: 486
Lokalizacja: Suwałki
Cytuj:
miał przestawiony zapłon o 180 stopni to tez ustawiłem jest lepiej
Twierdzisz, że silnik chodził z tak przestawionym zapłonem?
Niechaj ustawi ten zapłon ktoś tak jak należy np. lampą stroboskopową, wcześniej sprawdzając rozrząd.

_________________
Audi 100 89' 1.8B+LPG 2004-2012
Passat B5 TDI RedTornado 2012-
Audi A4 B6 1.8T Quattro Avant 2019-


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11.lip.2011 18:15:54 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.gru.2010 14:40:53
Posty: 10
Lokalizacja: Elbląg
właśnie nie chodził bo go przyciągnęli .
rozrząd ustawiony i zapłon też ustawiłem na lampę stroboskopową.
Gośc mówi że na zimno na benzynie nie chodzi tylko piłuje go na gazie, na benzynie nie chce odpalać bo go zalewa , jak przyjedzie do mnie to silnik jest już rozgrzany i wtedy chodzi super.
jak jest trochę zimny i ma jakieś 50 stopni to chodząc na wolnych obrotach nam w podłogę gaz to potrafi podczas wkręcanie strzelić.
możliwe że czujnik temperatury wody jest zrąbany ??


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12.lip.2011 19:25:04 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.gru.2010 14:40:53
Posty: 10
Lokalizacja: Elbląg
czujnik temp wtrysku wymieniony i nic :(
auto na zimnym silniku nie chce odpalić na benzynie a jak załapie to zaraz gaśnie , jak dodam gazu podczas odpalania to strzela w gaźnik.
na gazie odpala i wkreca się na obroty ale4 nie ma wolnych ale to wina instalacji.
ma ktoś jakieś pomysły ??


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: