.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 29.mar.2024 12:26:44

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [80 B3 1.8 1991r] Pompa wody - czy już do wymiany?
PostNapisane: 22.lip.2011 17:24:10 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.lis.2004 17:23:43
Posty: 213
Lokalizacja: białystok
Co ile należy wymieniać pompę wody? Na tej obecnej zrobiłem 150 tys a nie wiadomo ile jeździł poprzedni właściciel.

Kilka tyg temu lekko ciekła - białe plamy po zaschniętym płynie były na krawędzi koła i trochę rozpryskane po komorze. Teraz nie cieknie (ten samochód już tak ma, że czasem sam się naprawia). Jakichś szczególnych hałasów też nie słychać.

Dziś zdjąłem pasek i jak kręciłem ręcznie to skrzypiała (jak stare drzwi). Jak ją rozpędzałem szybciej palcem to już cicho chodziła, skrzypiała tylko przy wolnym kręceniu.

Kręciła się z oporem, jakby coś było za mocno ściśnięte (stąd to skrzypienie). Żadnych luzów nie ma.

No i nie wiem czy wymieniać czy jeszcze poczekać. W sumie pasek rozrządu ma już ponad 70 tys przebiegu, więc do mechanika można by dać, bo dla mnie i pompa i pasek to trochę skomplikowane.
Już ponad 2 lata nic poważniejszego nie robiłem - tylko filtr gazu i powietrza, pasek klinowy i czujnik temperatury.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22.lip.2011 17:49:06 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11.cze.2004 12:09:23
Posty: 4651
Lokalizacja: EPWR
Auto: A4 B6, A4 B5 Avant, Cabriolet
Spko jezeli cieknie to jest do wymiany. Czasem pomaga wymiana samej uszczelki ale jak pompa jest stara to lepiej wymienic ja na nową przy okazji wymiany rozrządu. Jak chodzi ciezko to pewnie wina łozyska, a wazne jest zeby łopatki wirnika były całe i nie uszkodzone.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22.lip.2011 21:09:51 
Użytkownik

Dołączył(a): 01.mar.2010 09:34:39
Posty: 294
Lokalizacja: Wrocław
rozrząd to napęd serca samochodu...jak nie dbasz to odwdzięczy ci się najgorszym. Zrób rozrząd na dobrych częściach...pomę także wymień...polecam pompe firmy HEPU.

_________________
było Audi 80 Quattro b2 motor KK rocznik 1984...
było Audi 90 Quattro b2 motor KV rocznik 1986...
jest Audi A6 C4 Quattro Avant 2.5 TDI AEL...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 59 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: