.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 18.maja.2024 06:15:15

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: 2,5 tdi AEL Chłodnica
PostNapisane: 22.sie.2011 22:17:45 
Użytkownik

Dołączył(a): 14.kwi.2006 17:53:57
Posty: 47
Lokalizacja: Halinów
Witam
Cieknie mi chlodnica w A6 AEL i chce ją wymienić i tu pojawia sie pytanie czy kupić zamiennik np http://moto.allegro.pl/audi-100-c4-90-9 ... 50918.html (przykładowa aukcja) czy szukać oryginalnej nieuszkodzonej. Co myślicie o takich zamiennikach z allegro moze ktoś juz stosował. Prosze o opinie :) Z góry serdeczne dzieki

_________________
B4 1,9 TDI '93
A6 C4 2,5TDI AEL '96


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23.sie.2011 10:18:29 
Użytkownik

Dołączył(a): 10.sty.2011 12:42:49
Posty: 2346
Lokalizacja: Lubelskie
o zgrozo jak sobie przypomniałem co miałem za jaja z doborem do AEL'a chłodnicy wody
- massacra-
najpierw byłem za tym aby dorwać używke ale jak podzwoniłem to zacząłem się stukać w głowę, że ludzie życzą sobie +50zł do ceny nowego zamiennika-

no i kupiłem na allegro nową część za kwotę +-200zł dokładnie nie pamiętam- i nie dość, że była zamota z kurierem to pzyjechała paczka (oznaczona jako szkło i z zewnątrz bez oznak uszkodzeń ale CSI nie wzywałem ) z zawartościa: chłodnica wody + króćce wodne w 3 kawałkach bo plastik, z kórego były wykonane to jakbym kichnął konkretnie to by sie rozbryzł po ścianie chyba taka lipa
- tą część oddałem-
potem kupiłem używkę z c4 a6 do 1.8 to nie pasiła- więc podmianka i wleciała z 2.6 czy 2.8 i jest git oczywiście używana koszt 170zł śmiga po dziś.
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26.sie.2011 09:41:37 
Użytkownik

Dołączył(a): 21.sty.2011 15:32:33
Posty: 33
na Twoim miejscu przede wszystkim nie kupowałbym używki. co do produktów z allegro, obowiązuje zasada ograniczonego zaufania (coś jak z kupnem auta z drugiej ręki :P). generalnie nie jestem przekonany do "noł nejmów", polecałbym raczej jakieś nówki-zamienniki dobrych firm. może coś takiego, NRF-u?? - chłodnica wody

a co do doboru chłodnic to rzeczywiście potrafią być niezłe jazdy, lepiej po VIN-ie dobierać albo wymontować starą i ją wymierzyć i porównać kształty do zdjęcia ze sklepu/aukcji bo można tak kupować w nieskończoność :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26.sie.2011 18:32:57 
Użytkownik

Dołączył(a): 01.mar.2010 09:34:39
Posty: 294
Lokalizacja: Wrocław
... proponuję zamiennik,ale dobrej firmy...Valeo, Kager... A jeżeli oryginalną używaną to najlepiej kup tam gdzie możesz odebrać osobiście i sprzedający da ci minimum 7 dni gwarancji. Te tanie nowe chińskie ścierwa z allegro odpuść sobie...no chyba że wspierasz chiński przemysł ;)

_________________
było Audi 80 Quattro b2 motor KK rocznik 1984...
było Audi 90 Quattro b2 motor KV rocznik 1986...
jest Audi A6 C4 Quattro Avant 2.5 TDI AEL...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28.sie.2011 12:08:41 
Użytkownik

Dołączył(a): 06.mar.2007 20:25:11
Posty: 73
Lokalizacja: Opole
Ja kupiłem w Focie zamiennik Nissensa 3 lata temu, jak na razie wszystko jest OK. Trochę się obawiałem, bo wcześniej kupiłem zamiennik nagrzewnicy też Nissensa i działał fatalnie (nawet połowy mocy, którą daje oryginał), ale w przypadku chłodnicy jest OK - podczas tych sierpniowych upałów, temp. wody nigdy nie przekroczyła 90 stopni C. Chłodnica pasowała bardzo dobrze.
pozdrawiam

_________________
A6 2,5 TDI AEL


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: