.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 18.kwi.2024 02:53:56

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [C4 AELq] Wymiana zbiornika paliwa i problem
PostNapisane: 28.sie.2011 09:12:53 
Użytkownik

Dołączył(a): 23.lut.2006 13:56:44
Posty: 159
Lokalizacja: Strzelce Opolskie
Witam,
ostatnio zostałem zmuszony do wymiany zbiornika paliwa, gdyż mój stary już zaczął przeciekać. Operacja wymiany wydawało mi się, że zakończyła się sukcesem, przez kilka dni jeździłem bez żadnych problemów, jednakże od piątku zauważyłem, że coraz gorzej zapalał, tzn rozrusznik kręcił mocno, ale silnik zaskakiwał dopiero po czasie.
No i wczoraj kawałek po wyjechaniu spod domu chwilkę delikatnie silnik zaterkotał i zgasł. Przez pół godziny w ogóle nie chciał odpalić, po tym czasie spróbowałem raz jeszcze, bardzo długo potrzymałem go na rozruszniku i zaskoczył, przejechałem kawałek i znowu taka sama sytuacja, więc znowu trochę odczekałem i jakimś cudem silnik zaskoczył jak go bardzo długo trzymalem na rozruszniku, ale tym razem przejechał ledwo 100m. Więcej już go nie męczyłem, bo akurat podjechałem pod dom.

No i teraz pojawia mi się pytanie co mechanik mógł źle zrobić, bo objaw taki jakby paliwa zabrakło? Na wskaźniku paliwa jest 1/4 baku, na kompie pokazuje, że przejadę jeszcze 250km, więc paliwo raczej jest. Chociaż zastanawiam się czy mógł jakoś źle podłączyć wskaźnik, który pokazuje 1/4, a w rzeczywistości jest 0 (chociaż wtedy na komputerze pewnie pokazywałby 0)? Czy może coś źle pompę podłączył?

Będę wdzięczny za jakieś sugestię, zanim mechanik zacznie mi pół auta rozbierać szukając przyczyny.
Pozdrawiam

_________________
AEL Q Avant ...oczywiście czerwony...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28.sie.2011 11:14:53 
Użytkownik

Dołączył(a): 29.wrz.2006 09:50:15
Posty: 109
Lokalizacja: Gdynia
Witam,
no cóż objawy sugerują brak paliwa, ale to łatwo sprawdzić.
Najlepiej zajrzeć do zbiornika, a jak nie to trzeba wlać 5 litrów do baku , sprawdzić
poziom. Jak wyjeździsz wszystko to wlejesz nową 5 tkę i wiesz na pewno, że masz coś nie klawo z czujnikiem paliwa ( za nisko założony -nie wiem).
POZD
rr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28.sie.2011 14:42:43 
Użytkownik

Dołączył(a): 23.lut.2006 13:56:44
Posty: 159
Lokalizacja: Strzelce Opolskie
dzięki za odpowiedź, w międzyczasie właśnie pomyślałem o tym samym i okazało się, że coś z czujnikiem jest nie halo, gdyż wlałem kilka litrów, odpalił i chodził normalnie, podjechałem na stację zatankowałem pół baku, a wskaźnik nadal na 1/4, więc coś źle musieli założyć.

_________________
AEL Q Avant ...oczywiście czerwony...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28.sie.2011 17:05:05 
Klubowicz

Dołączył(a): 07.sie.2003 16:20:52
Posty: 4190
Lokalizacja: Wroclaw
podlacze sie do pytania, bo pekla mi opaska na laczniku zbiornika paliwa i rury wlewowej. Nie ma dostepu do tej opaski. Albo zrzuce zawieche, lub poluzuje zbiornik paliwa. Pytanie co trzeba rozebrac, zeby wyjac zbiornik w AELu. Czy zrzucales tylny most czy da sie go wyjac bokiem?

_________________
było Audi 80 B4 2.0 16v ACE
było Audi A3 1.9 TDi
było Audi A6 C4 AEL Avant quattro
Audi A6c4 Ael Avant Quattro ECO Power by' To JA !
Audi 100 C4 red
Audi A3 1.9 8L
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28.sie.2011 17:09:37 
Użytkownik

Dołączył(a): 23.lut.2006 13:56:44
Posty: 159
Lokalizacja: Strzelce Opolskie
osobiście sam tego nie robiłem, ale widziałem jak mi mechanik kiedyś zmieniał w S4 i niestety, ale trzeba cały dyfer ściągać

_________________
AEL Q Avant ...oczywiście czerwony...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: