.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 01.maja.2024 06:43:17

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A4 B6 1,9 TDi 130 km , 2002]-niepokojące drgania , dwumasa?
PostNapisane: 26.sie.2011 09:43:19 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.sie.2011 09:10:45
Posty: 3
Lokalizacja: Warka
Witam,

Od 6 miesiecy jestem szcześcliwym posiadaczem Audi A4 b6 . Samochód aktualnie ma przejechane 236 tys. , jak kupiłem mial około 223 tys. . Zaraz po zakupie wymieniłem cały komplet rozrządu , filtry , oleje itp. to co sie wymienia przy zakupie używanego samochodu. Ostatnio wymieniłem również klocki hamulcowe z przodu (Bosch).
Jeździło sie pięknie , aż do momentu jak przy wciskaniu pedału sprzęgła zarówno na zimnym jak i ciepłym silniku wydobywał sie delikatny mechaniczny dzwięk , jakby taki stukanie przy samym wciskaniu. Czasami stukało , a czasami nie . Jak na ciepłym silniku na luzie kilka razy wcisnąłem pedał sprzęgła to problem ustępował . Mechanik u którego serwisuje samochód , powiedział że może to być początek dwumasy.
Ostatnio problem zaczął sie nasilać , bo oprócz stukania , przy prędkości 130km/h - 140km/h i wyżej przy obrotach rzędu 2 moze 3 tys. ( 5 i 6 bieg , na niższych biegach tego problemu nie ma ) samochodem zaczeło delikatnie trząść tzn. nie czuje tego na kierownicy , tylko jako tako w całym samochodzie . Jak odpuszczam pedal gazu to ustepuje , ale po ponownym wciśnięciu problem za chwile znowu sie pojawia . Byłem znowu u mechanika i powiedział żebym jeszcze troche pojeździł bo może być to problem z oponami tzn. samochód jeździ na oponkach 225/18/40 i dużych felgach i drgania mogą powodować te oponki.
Nie wyczuwam zadnych większych drgań przy zapalaniu i gaszeniu silnika . Samochodem drga po przejechaniu około 20 km , wcześniej problermu nie ma. Tez nie ma reguły kiedy drga bo raz jade 160 i nie drga a raz jade 130 i drga :)
Może ktos mi coś podpowiedzieć na temat tego problemu ? Z tego co poczytałem to faktycznie moze to być poczatek dwumasy , a ta naprawa do najtańszych nie należy.
Jeżeli to faktycznie okaże sie dwumasa to jakich kosztow mogę się spodziewać.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26.sie.2011 12:44:28 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.sie.2003 22:57:31
Posty: 8869
Lokalizacja: Otwock
Auto: Renata
dwumas+sprzeglo ~ 1100zł + 500zł

_________________
1.9 DCI :D by edc-tuning.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26.sie.2011 13:46:42 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.sie.2011 09:10:45
Posty: 3
Lokalizacja: Warka
OK , ale czy te usterki które wymieniłem wskazują na to że to może być problem w dwumasą i sprzęgłem ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26.sie.2011 18:04:29 
Użytkownik

Dołączył(a): 21.kwi.2009 19:53:18
Posty: 2579
Lokalizacja: Limanowa/NS
jeśli mechanik namawia Cię na wymianę dwumasu to powiedz, że ok. Być przy wymianie i jak nie pomoże to niech sam płaci. Choć nie wykluczam, że to on.

Każde drgania to od razu dwumas, jestem przezły na te gadki mechaników...tylko nie wejdziesz a oni już k... dwumasa by targali

Do sprawdzenia na początek:
-opony czy nie mają żadnych bić
-wyważenie kół
-przegub
-cała półoś (łącznie z przegubem wewnętrznym)<<<< to mój favorit :):

Pozdrawiam

_________________
A4 B6 1.9tdI
S85D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26.sie.2011 18:59:53 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21.maja.2008 11:47:04
Posty: 1869
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Auto: Audi S38L BAM
spanky napisał(a):
dwumas+sprzeglo ~ 1100zł + 500zł


Sprzęgło minimum 750zł+1100 dwumasa bo to silnik AVF i sprzęgło 240mm a nie 228mm co wcale nie znaczy, że są do wymiany.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28.sie.2011 21:07:44 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.sie.2011 09:10:45
Posty: 3
Lokalizacja: Warka
witam,

okazało sie że to tylko poduszka pod skrzynią biegów

jutro jestem umówiony na wymiane , koszt 160 zł poduszka + robocizna i mam nadzieje że problem sie rozwiąże .


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: