.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 01.maja.2024 21:53:33

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A3 8P 1.6 BSE] Problem z przepustnicą ?
PostNapisane: 12.paź.2011 20:30:08 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13.cze.2005 18:10:56
Posty: 11
Lokalizacja: Katowice
Witajcie!

Mam od nowości A3 [2009] z silnikiem 1.6 BSE (102KM, przebieg 46kkm), 2 miesiące po zakończeniu gwarancji rypła się przepustnica [06A133062AT] (wg ASO Audi i mojego VAG'a).

Problemy objawiały się falowaniem obrotów, niereeagowaniem pedału gazu i czasem samoczynnym gaszeniem silnika na jałowym. Zapalała się od razu kontrolka EPC + potem CHECK ENGINE i silnik wchodził w tryb awaryjny.
Czasem trzeba auto kilka razy odpalić i zgasic i kontrolka EPC wtedy gaśnie.

VAG wywala błedy:
Cytuj:
17950(0x461E):28 Czujnik kata napedu przepustnicy -G187- Niewiarygodny sygnał Sygnal niezrozumialy
Lamp OFF sporadyczny
17579(0x44AB):28 Czujnik kata 2 napedu przepustnicy -G188- Niewiarygodny sygnał Sygnal niezrozumialy
Lamp OFF sporadyczny


dwa razy do tych powyższych doszedł:

Cytuj:
17011(0x4273):29 Przekaznik elektrycznej pompy paliwa 1 Usterka elektryczna / przerwa Przerwa/zwarcie
do masy Lamp OFF sporadyczny


Jako, ze problem stał się uciążliwy a przepustnica w ASO kosztuje grubo ponad 2k PLN, zamontowałem używkę i po tygodniu problem znów powrócił.
Jako, że przepustnice to bolączka VW przyjąłem, że ta używana też była uszkodzona.

W końcu nabyłem nową oryginalną przepustnicę VW/AUDI ale znów po tygodniu te same objawy i błedy na VAGu !

Po każdej wymianie przepustnicy kasowane były nastawy podstawowe silnika oraz przeprowadzana adaptacja przepustnicy (VAG-CAN PRO).

Albo mam pecha i trzecia przepustnica jest walnięta albo problem jest w czymś innym. Czyżby to pedal gazu ?

Ktoś może miał podobny przypadek?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: