.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 04.maja.2024 21:41:57

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [2.5 TDI AFB] nie odpala
PostNapisane: 11.paź.2011 08:24:06 
Użytkownik

Dołączył(a): 16.paź.2008 23:07:50
Posty: 202
Witaj,

Mam problem z uruchomieniem mojego autka. Tata dziś rano odpalił go ale zaskoczył za drugim, trzecim zakręceniem rozrusznika (nie było to od pierwszego strzała - zawsze jak był zimny odpalał od strzała, jak był ciepły to trzeba było te dwa trzy obroty rozrusznika wykonać). Po odpaleniu auto jechało normalnie - po przejechaniu ok 6 km samochód wyłączył, poszedł do domu i po powrocie samochód już nie odpalił. Zauważył że nie widac paliwa w przezroczystym przewodzie (wskaźnik pokazuje niecałe pół baku). Wieczorem podłączyłem Vag-a - nie ma błędów, nie pulsuje również kontrolka od świeć. Czy macie jakieś sugestie co może być przyczyną tej sytuacji. Czy pompka w baku wysiadła i nie zasila kosza? Po odkręceniu z filtra przewodu zasilającego pompę, poprzez metalowe kolanko filtr wlałem ponad litra paliwa - czy to normalne, filtr ma chyba pół litra pojemności, może paliwo zaczęło się przelewać do baku? Poproszę o jakieś rady co robić?

Pozdrawiam
Paweł


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11.paź.2011 09:57:56 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.gru.2008 17:41:02
Posty: 377
Lokalizacja: Wadowice
zapowietrzony układ,sprawdz przewody przelewowe,jest tez post o bezpiecznym odpowietrzaniu pompy w tym silniku,poczytaj

_________________
http://www.audiklub.org/club/car/241.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11.paź.2011 21:58:37 
Użytkownik

Dołączył(a): 16.paź.2008 23:07:50
Posty: 202
Witam,
Mam nadzieję że to nie będzie pompa wtryskowa, z resztą myślę że sobie poradzę, jutro będę działał.

Pozdrawiam
P


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14.paź.2011 07:58:13 
Użytkownik

Dołączył(a): 16.paź.2008 23:07:50
Posty: 202
karazim15 napisał(a):
Witam,
Mam nadzieję że to nie będzie pompa wtryskowa, z resztą myślę że sobie poradzę, jutro będę działał.

Pozdrawiam
P


Witam ponownie,

Silnik pracuje, najprawdopodobniej pompka zasilająca koszyk nie pracuje. Po napełnienie baku paliwem i po odpowietrzeniu układu silnik zamruczał:)

Dzięki za podpowiedzi.
Pozdrawiam
Paweł


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: