.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 27.kwi.2024 02:37:27

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: a6 c5 2,5 tdi akn gasnie podczas jazdy
PostNapisane: 27.paź.2011 09:34:06 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.mar.2010 20:49:55
Posty: 86
witam mam taki problem
Samochód gasnie podczas jazdy. Trzeba uruchomic ponownie i potem znowu jest ok. zjawisko szczególnie nasila sie gdy sinik jest zimny .choc czasami na gorącym tez zgasnie ni z tego ni z owego. ponadto zgasniecie na zimnym czasami poprzedza zjawisko braku mocy i samochód ledwo do 2 tys obr sie wkreca wywala sie bład przepływomierza g70 -implasible signal .
rzepływka nowa załozona tydzien temu pierburg 7,22684,10,0 na poprzednim boschu było to samo ten sam bład dlatego wymieniłem mimo ze przepływka nie cieła dawek na drugą .
Ręce mi opadaja... juz nie mam cierpliwosci do tego samochodu .
Dolot sprawdzilem- szczelny , wtyczke przepływki tez na wszystkie strony .Podejrzewam zawór klapy gaszacej ale czy gdy przykuleje ten zawór podczas jazdy nie powinien wyskoczyc jegło bład?
Ręczne domkniecie klapy unieruchama silnik ale bład nie wyskakuje.
Po ponownym uruchomieniu gdy zgasnie podczas jazdy sinik puszcza kopciucha czyli tak jakby paliwo było pompowane w momencie zgasnięcia a brakowało powietrza dlatego sprawdzałem klape gaszącą na postoju.
Tak sobie mysle czy np kulawo działajacy zaworek sterujacy klapą moze powodowac domkniecie a potem otwarce klapy podczas jazdy i spowodowac unieruchomienie ?.zauwazyłem ze po zgasnieciu silnika klapa była otwarta .choc taka obserwacja i tak g... da bo przy wyhamowanu serwo zechla podcisnienie i klapa sie otworzy .
jakies sugestje?
unieruchomic klape gasząca na okres próby? czy ona moze spowodowac bład przepływki ? czy moze obie przepływki sa po prosu do dupy..
pozdro ciepek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: a6 c5 2,5 tdi akn gasnie podczas jazdy
PostNapisane: 27.paź.2011 15:27:17 
Użytkownik

Dołączył(a): 15.lis.2007 12:34:27
Posty: 1902
Lokalizacja: Wroclaw
ja nie wiem jak czesto to sie dzieje.. ale moze unieruchomic ta klapke i juz... ustanie to wiadomo co...

_________________
TDI VP, PD: Analizujemy Logi - przepływomierz
TDI VP:Analizujemy Logi TDI - kąt wtrysku


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: a6 c5 2,5 tdi akn gasnie podczas jazdy
PostNapisane: 27.paź.2011 20:48:25 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.mar.2010 20:49:55
Posty: 86
juz pisze...
Stało sie tak z 10 razy .Kilka razy na wczesniejszej przepływce boscha no i na nowej pierburga.Wymieniłem bo za kazdym razem wywalało bład g70.
Teraz to samo .Nowa przepływka jest od tygodnia .Jechałem w tym czasie 3x a w dwóch przypadkach samochód gasł .ostatnio zgasł 3x podczas jednego wyjazdu i na gorącym i na zimnym silniku. najczesciej ok 9/10 przypadków to stop na zimnym silniku .Odpalam -auto normalnie jara wyjezdzam dodaje gazu i albo idzie normalnie albo do 2 rpm i nie chce dalej albo od razu gasnie. Na biegu jałowym pracuje bez problemów i bez ograniczeń czasowych
ostatnio zgasło gdy wchodziłem w zakret 90 stopni .Omal nie naszczałem w gacie bo fajera nie do przekrecenia.

Jutro zdejme wezyk od zaworka klapy gaszacej i zobacze co bedzie.
Czy gaszenie silnika bez tego wynalazku nie narobi mi kłopotów?
Stare pascie gasną bez klap i jest ok .Rozumiem ze klapa jest tylko dla kultury gaszenia?
A i jeszcze jedno na poprzedniej przepływce wywaliło kilka razy bład czujnika cisnienia doładowania ale teraz poza g70 nie ma błedów


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: a6 c5 2,5 tdi akn gasnie podczas jazdy
PostNapisane: 28.paź.2011 07:14:24 
Użytkownik

Dołączył(a): 15.lis.2007 12:34:27
Posty: 1902
Lokalizacja: Wroclaw
mysle, ze to nie prom kosmiczny i od kombinowania z klapa Ci auto sie nie popsuje (bez gwarancji!)..
kiedys gmeralem przy lampie od strony kierowcy i niechcaco siebie jakis tam element tej klapy gaszacej czesciowo wyciagnalem z takiego gniazda /slabo sie w nim trzyzmalo/i mi podczas jazdy wypadl ten element - pamietam, ze nie gasl tylko nie mial kompletnie mocy (pozniej drutem tymczasowo /czyli juz ponad 3 lata :) /jakos lepoej przymocowalem i wiecej z tym problemow nie mialem...
Pozdrawiam,
Przemek

_________________
TDI VP, PD: Analizujemy Logi - przepływomierz
TDI VP:Analizujemy Logi TDI - kąt wtrysku


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: a6 c5 2,5 tdi akn gasnie podczas jazdy
PostNapisane: 28.paź.2011 15:17:53 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.mar.2010 20:49:55
Posty: 86
Dzis zdjąlem wezyk od pneumatycznego zaworka klapy gaszacej -wezyk zaslepiłem .Jezdziem kilka razy. Jak na razie samochod nie gasnie ale na dzien dobry znowu nie wszedł na obroty do 2 rpm i koniec . Wyłaczenie- właczenie silnika i znowu jedzie ok .Zapisał sie teraz bład który pojawial sie wczesniej na poprzedniej przepływce a mianowicie :
00519 intake manford preasure sensor g71 27-100 implasibe signal inertrament .
Bledu przepływki na razie brak

Pojezdze jeszcze troche ,,bez klapy,, i sprawdze czy zgasnie, bedzie wiadomo czy elektrozawór od klapy nie głupieje....
Przymierzac sie powoli tzn. oswajac sie z mysla o zaukupie czujnika cisnienia? przeczyscze jeszcze styki ale nie wiem czy kiedys 6 mcy temu sam sobie go nie uszkodziłem lub przyspieszyłem zgon przedmuchujac sprezonym powietrzem... Kilka lat temu mialem podobny objaw jak myszy przegryzły od niego przewody tez auto jechało do 2 rpm .
Czy czujnik cisnienia od 1,9 tdi przypasi do 2,5 akn? symbol jest inny a czujnik identyko tyko czy ma podobne parametry?
pozdro ciepek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: