.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 19.kwi.2024 23:25:21

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [100 C3 2.2 KU 89] Rzęcholenie w silniku
PostNapisane: 03.lis.2011 16:11:41 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.paź.2011 09:17:08
Posty: 14
Witam, mam chyba już duży problem ze swoją ukochaną, otóż od pewnego czasu coś zaczęło rzęcholić mi w silniku i zaczęło ubywać sporo oleju (2 tyg temu wlałem 0.5 litra i dziś znów było minimum, zrobiłem może 500km), Konkretnie w okolicach pasa rozrządu, myślałem, że to pompa wody, po dzisiejszych oględzinach, ściągnąłem pokrywę pasa rozrządu i okazało się, że cała zakryta pokrywą powierzchnią jest zalana olejem i widać, że pochodzi on z okolic koła zamachowego. Po uruchomieniu silnika, okazało się, że to raczej nie z pompy wody słychać, tylko z koła zamachowego. Moje pytania, czy to pompa oleju strzeliła? Jeżeli tak, to czy naprawa obejmuje wymianę całej pompy oleju, czy może łożyskowania/uszczelnienia? Czy przyczyną mogą być zbyt duże drgania wału korbowego (panewki)? Przebieg auta jest spory, spokojnie ponad 500kkm. Czy ogólnie warto to naprawiać (Mam w planach zakup drugiego auta, ale muszę troszkę poczekać, więc jeździć jeszcze C3-ką.)? Auto ma nadal opór mocy, co sugeruje, że sam układ korbowo-tłokowy, może być jeszcze dosyć dobry, a przed awarią, nie ubywało za dużo oleju... Proszę o ogólną poradę :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 03.lis.2011 16:28:28 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21.paź.2004 10:03:48
Posty: 3297
Lokalizacja: Poznań i okolice
Wyjąć, rozebrać i zobaczyć. Jeżeli wał dostał, to ogólna porada - kupić za 400 zł drugi silnik, zamienić (cały silnik) i cieszyć się życiem.

Pozdrawiam

_________________
“Life in every breath, that is Bushido".
"Jedyny prawdziwy odpoczynek, to wieczny odpoczynek".
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... qjmh3ScqMU


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 03.lis.2011 17:51:49 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.paź.2011 09:17:08
Posty: 14
Ok, a czy w tej pompie oleju jest element który może wydawać taki dźwięk? Chodzi o to, co powoduje to rzęcholenie, czy jest tam jakieś łożysko w tej pompie? Czy to po prostu panewka już wydaje takie dźięki, chcę się zabezpieczyć przed utratą auta na dłużej w wypadku naprawy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 03.lis.2011 20:33:39 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21.paź.2004 10:03:48
Posty: 3297
Lokalizacja: Poznań i okolice
W KU pompę masz z przodu a nie z tyłu silnika.... Więc jeśli rzęzi z tyłu, to nie pompa. Z tyłu silnika pompy są w silnikach 4 cylindrowych. A czy rzęzi inaczej o wciśnięciu sprzęgła? Może to tylko łożysko dociskowe? Chociaż ubywanie oleju świadczy raczej o awarii wewnątrz... Wykręć świece i zobacz, czy wszystkie mają taki sam kolor, może popękały Ci pierścienie albo ukruszył tłok i olej ucieka do komory spalania?

Pozdrawiam

_________________
“Life in every breath, that is Bushido".
"Jedyny prawdziwy odpoczynek, to wieczny odpoczynek".
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... qjmh3ScqMU


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 03.lis.2011 21:13:28 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.paź.2011 09:17:08
Posty: 14
Zaraz zaraz, może ja źle nazwałem ten element, chodzi o to koło z przodu, gdzie są założone paski klinowe, to nie jest koło zamachowe? Too stamtąd ten dźwięk, myślę, że może to rolka napinacza tak świergoli? Jutro poluzuje rozrząd i sprawdzę pod kątem luzów itp.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 03.lis.2011 21:34:06 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.gru.2003 01:13:03
Posty: 5205
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Auto: Audi 200 20V Avant V8 4,2, A8 D2 4,2
Sprawdź raczej, czy nie rozwulkanizowało się to kółko z przodu. Prawdopodobne też, że to simmer na wale puszcza olej.

_________________
rodzynek
Piszę poprawnie po polsku.

Obrazekklik na zdjęcie
200 20V Avant 4,2


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 03.lis.2011 21:47:57 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21.paź.2004 10:03:48
Posty: 3297
Lokalizacja: Poznań i okolice
A może daj posłuchać? Nagraj i wrzuć na jakąś wrzutę albo coś... Posłuchamy, pomyślimy :)

Pozdrawiam

_________________
“Life in every breath, that is Bushido".
"Jedyny prawdziwy odpoczynek, to wieczny odpoczynek".
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... qjmh3ScqMU


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 03.lis.2011 22:10:58 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28.kwi.2006 22:22:18
Posty: 2434
Lokalizacja: Radomsko
Auto: AUDI
djmdp napisał(a):
Zaraz zaraz, może ja źle nazwałem ten element, chodzi o to koło z przodu, gdzie są założone paski klinowe, to nie jest koło zamachowe? Too stamtąd ten dźwięk, myślę, że może to rolka napinacza tak świergoli? Jutro poluzuje rozrząd i sprawdzę pod kątem luzów itp.



Koło zamachowe jest kołem znajdującym się z tyłu silnika, po zębach tego koła porusza się zębatka rozrusznika. Do niego również dodtyka zespół sprzęgła. To z przodu silnika to koła pasowe :D

_________________
AUDI a6 C5 2,8 QUATTRO Avant
AUDI A6 C5 2,4 QUATTRO - SWAP na 1,8T ->poszło w dobre ręce
AUDI B3 QUATTRO 2.3 NG - było...
AUDI C4 AVANT QUATTRO 2.8 AAH - sprzedane...
AUDI 80 Cabrio 1Z :-)
AUDI A4 B6 1,8TQ OETTINGER


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 04.lis.2011 07:39:45 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.paź.2011 09:17:08
Posty: 14
Dobra, no to oczywiście chodzi o koło pasowe, zapamiętam raz na zawsze;p, spróbuję coś wrzucić, tylko po weekendzie, bo nie mam przy sobie aparatu, sprawdzę dziś pompę wody i rolkę, później muszę go poskładać, bo przez weekend do pracy muszę mieć auto.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 04.lis.2011 17:16:54 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.paź.2011 09:17:08
Posty: 14
Po dzisiejszych oględzinach, zrzuciłem pas rozrządu, pompa wody rozsypana w mak, luz i dodatkowo rzęcholi przy mocniejszym zakręceniu ręką, także już kupiona ruville, ale drugiej usterki nie zdiagnozuję bez ściągnięcia koła pasowego, a nie mam czym go zablokować ani nawet tak konkretnego klucza do odkręcenia go nie posiadam, więc jutro oddam go mechanikowi, kupiłem simmering na wał i na zębatkę wałka rozrządu. Chyba nie jest tak źle jak myślałem... Koszt 150 pompa, 30zł simmeringi i 200zł robota:)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: