.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 02.maja.2024 21:04:41

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: A6 C5 Allroad 2,7 T 250 KM szarpiący silnik na gazie LPG
PostNapisane: 15.lis.2011 22:03:09 
Użytkownik

Dołączył(a): 15.lis.2011 00:17:45
Posty: 3
Lokalizacja: Kazimierza Wielka - Kraków
witam wszystkich klubowiczów jestem nowy na tym forum,i myślę że ktoś będzie w stanie udzielić mi pomocy gdyż mam mały problem :( z moim kochanym Audi Allroad, przy jeździe na taniej :): benzynce śmiga jak szalona a po przełączeniu na bardzo tani :/ gaz przy spokojnej jeździe jest ok a jak dam tylko asa to zaczyna przerywać i powyżej 4 tys obrotów silnik włącza się na tryb awaryjny, jak zwolnię obroty to tryb awaryjny się wyłącza ale silnik i tak nie pracuje jak powinien uczucie jest jak by któryś z cylindrów nie pracował jak się lekko doda gazu, a po przełączeniu na benzynę chodzi super, czy to może być wina świec lub cewki czy coś innego ???? bo jak założyłem gaz to świec nie ruszałem a nie wiem czy ktokolwiek to robił przed moim zakupem tego autka :diabel: a na początku było wszystko ok na LPG nic się nie diało a do VAGA jeszcze się nie podłączałem bo czekam aż do mnie dotrze tylko nie wiem czy w ogóle pokaże jakieś błędy czy do gaziarza się z tym udać ? czy najpierw jakaś wymiana czegoś we własnym zakresie a potem do niego jak to nic nie da ?
proszę o pomoc i z góry dziękuje


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15.lis.2011 22:17:25 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13.sie.2003 11:35:46
Posty: 6442
Lokalizacja: Kraków
Kolego, nie masz obowiązku tego wiedzieć, ale gazownik który Ci zakładał instalację powinien Ci powiedzieć, żeby najpierw przeglądnąć/doprowadzić do stanu bez zastrzeżeń układ zapłonowy. Tym bardziej jeśli nie znasz stanu świec, to koniecznie zacznij od tego- tak czy siak.

Nawet jeśli na Pb wszystko jest OK, to na gazie coś może "wyjść" bo LPG jest bardziej "wymagający".

Przyczyn tego o czym piszesz może być multum, ale ja bym zaczął faktycznie od tych świec- te zmień bez dwóch zdań!
Nie napisałeś na jakich komponentach masz instalację- ten silnik wymaga raczej wydajnego setupu, a jego "słabość" lub montaż przez średnio rozgarniętego gazownika również może się tak objawiać (za mało wydajny reduktor, mała średnica rurek, elektrozawór przy butli bez "modyfikacji" uwzględniającej zapotrzebowanie itd otp)...

_________________
Marcin
Skoda Superb 1.9 TDI
BMW R1200 GS, Aprilia Mana 850


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15.lis.2011 23:25:51 
Użytkownik

Dołączył(a): 15.lis.2011 00:17:45
Posty: 3
Lokalizacja: Kazimierza Wielka - Kraków
Dzięki wielkie przyjacielu gaz mam STAG 400 reduktor do 300 KM elektrozawór w butli po modyfikacji a gazownik bardzo kumaty. kumpel ma taki sam gaz w Subaru WRX tym wzmocnionym ten sam nam to zakładał i chodzi mu bardzo ładnie już bardzo długo, więc zacznę od tych świec zobaczymy co będzie a jakie świece najlepiej do mojego cuda jednoelektrodowe czy więcej i jaka marka tych świec jak już mam je kupić ???


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15.lis.2011 23:37:24 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.sty.2005 10:02:49
Posty: 2719
Lokalizacja: Warszawa
Hmm kumaty gazownik powiadasz, a 2.7BT na jednym reduktorze puścił ?? Jeszcze napisz na jakim.

_________________
Pozdrawiam
Zagór

RS3 [8V] Sportback '15
S3 [8L] Nogaroblue '01
BYŁO
S6 [C5] Avant 4.2 quattro '01
A4 [B5] Avant 1.8T quattro '97


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16.lis.2011 22:22:36 
Użytkownik

Dołączył(a): 15.lis.2011 00:17:45
Posty: 3
Lokalizacja: Kazimierza Wielka - Kraków
jak tylko sprawdzę jaki to jest parownik to Ci napiszę ale jest ok i nic jak na razie się nie dzieje zobaczymy jak długo,po prostu lubię eksperymentować a potem patrzeć co z tego będzie :diabel: ... pytałem jeszcze o świece jakie lepiej kupić ???


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Makaron98 i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: