.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 08.maja.2024 03:18:41

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [100 c4 2,8 AAH] rolka napinająca pasek rozrządu - pomóżcie
PostNapisane: 11.gru.2011 19:42:58 
Użytkownik

Dołączył(a): 04.lis.2011 23:28:24
Posty: 10
Lokalizacja: Włocławek
witam,nawet nie wiem jak zacząć opisywać problem,bo jestem totalnie załamany.zrobiłem w swojej "secie" praktycznie kapitalkę-nowe pierścienie,obie głowice po szlifach,planowaniu,wymianie prowadnic,nowy kpl. rozrząd itp.wszystko zostało zlożone od początku z nowymi uszczelkami,auto odpaliło bez problemów i jeździło świetnie...aż do dzisiaj.jadąc po trasie (jakieś 90km/h) nagle zgasło.po zatrzymaniu się i podniesieniu maski zauważyłem, że jedna z obudów plastikowych na rozrządzie odstaje dziwnie,gdy się do tego dostałem ręce mi opadły,bo moim oczom ukazał się kawał blaszyska-pasek rozrządu się nie zerwał,ale zerwała się rolka go napinająca(jej zewnętrzna część po której chodził pasek (na tym rozrządzie ledwo zrobiłem 2500km,jeżdżąc spokojnie,żeby wszystko się dotarło).co mogło być przyczyną takiej awarii?(bo o konsekwencjach na razie nawet nie myślę-muszę ochłonąć,na 100% jedna z głowic jest na amen kaput-sieczka w zaworach-stwierdzam bez otwierania).tylko nie mogę pojąć czemu się to stało-gdyby rozrząd był źle złożony to już dawno by się coś stało,nawet gdybym zbyt ciasno napiął pasek-to albo by pękł,albo zerwałyby się zęby,a tu rolka się rozkwaczyła.
podpowidzcie co mogło być żle.będę wdzięczny za wszystkie sugestie
pozdrawiam

_________________
Audi 100 c4, 2,8 v6


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [100 c4 2,8 AAH] rolka napinająca pasek rozrządu - pomóż
PostNapisane: 11.gru.2011 23:02:54 
Moderator

Dołączył(a): 17.lip.2003 02:27:37
Posty: 10118
Lokalizacja: CBY
Auto: C4,B6 quattro
szajsowata rolka albo miałeś pecha bo i czasami markowe produkty się psują.

_________________
A100 '88 2,3 - 99-02
A10Q '91 2.8 - 01-15
A6Q '97 2.5 - 11-
A4Q '03 1.9 - 15-


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [100 c4 2,8 AAH] rolka napinająca pasek rozrządu - pomóż
PostNapisane: 12.gru.2011 09:22:42 
Użytkownik

Dołączył(a): 04.lis.2011 23:28:24
Posty: 10
Lokalizacja: Włocławek
no też pierwsze moje podejżenie padło na wadę rolki(choc nie była to część z najniższej półki,a tym bardziej jakaś chińska podróba),la ejak to teraz udowodnić?a ja przez to badziewie mam ogrom czasu i pieniedzy stracony,normalnie nic tylko sie załamać,bo auto miało dla mnie dużą wartość osobistą

_________________
Audi 100 c4, 2,8 v6


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: