.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 18.kwi.2024 20:16:07

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [100 C3 2,3E] Problem z rozruchem
PostNapisane: 13.gru.2011 22:51:57 
Użytkownik

Dołączył(a): 13.gru.2011 22:44:52
Posty: 3
Witam.

Dołączyłem do tego forum niemal przed chwilą gdyż nęka mnie problem związany z moim audi. Jest to audi 100 c3 2,3 Benzyna+ Gaz z 89r składak. Otrzymała otrzymała używany silnik jakieś 4 lata temu i nie była od tamtego czasu jeżdżona. Otóż mój problem wygląda tak:
Audi przy zimnym silniku po przekręceniu kluczyka załapuje dosłownie na 2 sekundy po czym traci dech i trzeba ją naprawdę sporo męczyć aby odpaliła. Przy ciepłym silniku autko tez ma duże problemy z odpaleniem jak nie większe. Nie mam zielonego pojęcia co możne być nie tak. Poza tym jest czuć w oleju benzynie z nie wiadomych mi przyczyn. Dziś wymieniłem olej na nowy i chciałbym zaradzić coś z tym odpalaniem. Może ten zapach benzyny w oleju wynika z braku przepalania? A problemy z odpaleniem to wtryski ? Pompa?
Dodam jeszcze ze u "mechanika" u którego było autko pominięto kilka czujników jest parę wiszących kabli mogę zrobić foto dla jaśniejszego obrazu całej sytuacji czujników.
Mam nadzieję ze znajdę pomoc Gdyż dość mam jeżdżenia dewoo

Wykręcałem niedawno świece i każda była czarna jak noc. Audi w ogóle nie chce teraz załapać umarła. Zauważyłem ze nie mam podłączonych dwóch czujników tuż nad miską olejową patrząc s przodu po prawej stronie są położone blisko siebie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [100 C3 2,3E] Problem z rozruchem
PostNapisane: 13.gru.2011 22:59:29 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.lut.2005 10:13:11
Posty: 798
Lokalizacja: Białystok
Zalewa ci silnik i nie przepala benzyny. Jesli sam troche nie mechanikujesz to musisz znaleść mechanika od ke-jeta bo krecenie na przypał śrubkami nic nie da. A jak masz gaz to najpierw odłaczyć gaz poprawic benzyne a na koniec wstawic blosa lub igs.

lektura do poduszki o k-jecie prostrzym systenie niż ke-jet, ale daje pojecie o zasadzie działania
-> http://www.capri.pl/garage/kjetronic-2.8i#control

_________________
A80 B2 1.6 było
A90 B3 2.2 KV 132 KM i 182 Nm
A6 C5 2.7T AJK Quattro 360KM 550 Nm


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [100 C3 2,3E] Problem z rozruchem
PostNapisane: 14.gru.2011 08:26:20 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02.mar.2007 10:01:15
Posty: 6197
Lokalizacja: Mogilno
Auto: 100/C4 2.0 16V ACE, D2 FL 3.7Q 40V AQG
skoro jest benzyna w oleju to jak kolega wyżej pisze pewnie zalewa, odłącz przy parowniku wąż od gazu, kompensacji i czymś je zaślep dobrze, odepnij wtyczkę z rozruchowego i zobacz czy zaskoczy, możesz też zobaczyć czy odpialisz na lpg przytryzmać na obrotach i przerzucić na PB, może Ci się uda zanim sie zamrozil, patrzyłeś w jakim stanie jest tarcza spiętrzająca? ja jak patrze komuś auto z mechanicznym to zwsze zaczynam od sprawdzenia, czy dochodzi napięcie do krokowca, wtryskiwacza rozruchowego, czujnika temp i nastawnika ciśnienia paliwa bo to jest podstawa


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [100 C3 2,3E] Problem z rozruchem
PostNapisane: 14.gru.2011 15:37:44 
Użytkownik

Dołączył(a): 13.gru.2011 22:44:52
Posty: 3
Dziś odpaliłem audi na zaciąg. Odpaliło po około 1 metrze, chciałem ją przepalić trochę pochodziła pogazowałem. Miałem pilną sprawe pojechałem do miasta na jakieś 40min po przyjeździe brat mówił ze audi "kipiało". Płyn chłodniczy się gotował o ile to płyn a nie woda z płynem. Objawy takie jak :
nie równa praca i duża temperatura. Myślę że coś z zapłonem ? Jakiś czujnik który mógł się zdupczyć ?

Czytałem wiele tematów na temat audi. Mam podejrzenie na zapłon ? Może być przestawiony? pracuje nie równo grzeje się i ma problemy z odpalaniem na zimnym silniku.

nie pisz posta pod postem tylko edytuj- emge


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [100 C3 2,3E] Problem z rozruchem
PostNapisane: 14.gru.2011 23:24:10 
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18.lis.2003 22:48:52
Posty: 6184
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: V70
Teraz to pewnie jeszcze załatwiłeś uszczelkę pod głowicą.

_________________
było: B2 coupe, B3, B4, B5, C3 i 2x C4, S3 8L


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [100 C3 2,3E] Problem z rozruchem
PostNapisane: 15.gru.2011 09:49:28 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26.sty.2011 14:19:57
Posty: 137
Lokalizacja: WLKP
Przy tym silniku jest wiele innych podzespołów które wpływają na prawidłową pracę na biegu jałowym.
Sprawdziłeś to co pisał kolega hubos21 :?: Jeśli nie to zrób to będziemy dalej szukać przyczyny nieprawidłowej pracy Twojego cygara. Czujniki o których piszesz muszą być podłączone ponieważ ECU nie dostaje prawidłowych wartości. Sprawdź także sondę lambdę. Co do grzania to może się termostat nie otwierać, może być uwalony czujnik przy chłodnicy załączający wentylator/uszkodzony sam wentylator(sprawdź na krótko zwierając styki w kostce od czujnika). Piszesz,że w układzie może być woda a nie płyn, więc chłodnica może być zapchana od kamienia a co gorsza poprzedni właściciel mógł sypać uszczelniacze w proszku, co jest zabójcze dla ukł. chłodzenia. Ew. pompa wody.
Włóż dużo serca by przywrócić sprawność R5 a będziesz najszczęśliwszym człowiekiem na świecie :D
Pozdrawiam.

_________________
100 C4 [AAR]
A6 C4 [ABC]
A6 C5 [AKE]
A6 C6 [ASB]
AUDI A8 [AEW]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [100 C3 2,3E] Problem z rozruchem
PostNapisane: 15.gru.2011 10:32:06 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02.mar.2007 10:01:15
Posty: 6197
Lokalizacja: Mogilno
Auto: 100/C4 2.0 16V ACE, D2 FL 3.7Q 40V AQG
dalej nie rozumiem co ma zapłon do gotowania się silnika, sprawdź układ chłodzenia, ja bardziej stawiam na to co emge czyli uszczelke pod głowcą, poczytaj w arwchiwum o silnikach 2.3 bo jest tego sporo, w początkowej fazie unikaj pseudo mechaników bo będą Cię tylko rąbać na kasie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [100 C3 2,3E] Problem z rozruchem
PostNapisane: 16.gru.2011 09:07:51 
Użytkownik

Dołączył(a): 13.gru.2011 22:44:52
Posty: 3
Dziś mam nie będę mógł zajrzeć do maleństwa. Ale w sobotę postaram się coś wprowadzić w życie z waszych rad (hubos21). Nie mam możliwości odpalenia na gazie ponieważ nie mam tego gazu ;) muszę opłacić audi i zrobić przegląd który wyszedł około 3 lat temu :) Audi sprzedawać nie będę gdyż nie zwróci mi się więc jeśli ma jeździć to niech jeździ :) Dzięki wam wielkie za zainteresowanie moim tematem:) zrobiłem kilka zdjęć czujników i problemów postaram się jeszcze dziś dodać.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: