.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 26.kwi.2024 17:53:05

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: PROBLEM ZE SKRZYNIĄ AUTOMATYCZNĄ W AUDI A6 C4 2.5 TDI 95 rok
PostNapisane: 15.sty.2012 09:51:10 
Użytkownik

Dołączył(a): 05.gru.2010 10:40:55
Posty: 108
Lokalizacja: Śmigiel
Witam jak w temacie jestem posiadaczem Audi a6 c4 z silnikiem 2.5 TDI 115 konnym i skrzynią automatyczną która wydaje się byc sprawna lecz szczególnie na zimnym silniku gdy włączę bieg obojętnie czy wsteczny czy do przodu np.(D) i chcę jechać to ma jakby duży poślizg tak jakby się ślizgały biegi ale gdy dodam dość więcej gazu to normalnie przyspiesza wręcz przyjemnie i zmienia biegi nieodczuwalnie, redukuje też prawidłowo.Nie wiem czy do 45km/h skrzynia ma pracować z takim jakby poślizgiem czy jak to nazwać.
Ostatnio wyczułem że na pierwszych 2 biegach auto potrzebuje obrotów żeby auto jechało a od biegu 3-go już jest inaczej bo jedzie jakby była to skrzynia manualna bez żadnego poślizgu. Te pierwsze 2 biegi takie ślimakowate jakieś trzeba dodać więcej gazu żeby auto przyspieszało, tak samo na biegu R (wstecznym).
Bardzo bym chciał aby ktoś się wypowiedział bo być może to normalne a człowiek się obawia.
Choć boli mnie to że na zimnym silniku trzeba dodawać gazu do np. 1,5 tysiąca żeby auto jechało.
Czuję się jakbym katował silnik i skrzynię (może się mylę) jeździłem całe życie benzynowcami. to mój drugi diesel.

SPRAWDZONE NA INNYM TAKIM SAMYM AUCIE TEN SAM SILNIK I SKRZYNIA I JEST TAK SAMO JAK U MNIE WIĘC OK.
TEMAT DO ZAMKNIĘCIA


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 55 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: