.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 04.maja.2024 13:17:58

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [V6 3.0 TDi] migająca kontrolka świec
PostNapisane: 21.sty.2013 22:20:47 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23.lis.2012 22:41:50
Posty: 27
Siemanko. problem sie zrobił znów w moim pięnym i jakże zawodnym aucie, zrobiły się samw wtryski (prawie że) to teraz czas na coś innego. otóz rano wstałem, samochód jakoś odpalił ledwo ale odpalił, dodam że mieszkam w białymstoku i było ok 12 stopni poniżej 0. w szkole ok godziny 20 odpaliłem autko, postało jakoeś 10 minut pogrzało się troszeczke, ruszyłem do domku, postanowilem zrobić troszeczke dluższą trasę bo w przeciągu 7 -8 kilometrów nawet sie caly nie nagrzał. ruszylem wkoncu ze swiatel, dalej troszenke wiecej gazu i zaboksował lekko (na 3 biegu) i nagle pojawiła się kontrolka świec, migała sobie. zjechalem sobie niedlugo po tym na bok, zadzwonilem do znajomego, durny zgasiłem silnik..... i juz kurde nie odpalił, na zapłonie juz wiecej sie kontrolka nie pojawiła świec ale odpalić nie chciał, przyjechał elektryk podpjął i wyskoczył błąd cisnienia paliwa. jakoś tak. panowie, co to moze wszystko znaczyć, ze zamarzła mi ropka ? dodam ze paliwa było mało , tak sie przynajmniej wydawało bo pływaki ostatnio mi wariują dziwnie , ze raz jest poł zbiornika a pozniej rezerwa, i pozniej znow wzrosnie do połowy. hmmm

drugie pytanie i chyba najważniejsze: jest to model 3.0 TDI b7 autko w sedanie, z halogenami. i powiedzcie mi do kutwy nędzy gdzie powinien się znajdować hak i gdzie go kurde wmontować... ?? na to drugie pytanko chcialbym jak najszybciej uzyskać odpowiedz bo jakos autko trzeba scholowac he

błagam o pomoc serdecznie czule i kazdym innym sposobem


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: migająca kontrolka świec 3.0 TDI
PostNapisane: 21.sty.2013 22:22:31 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23.lis.2012 22:41:50
Posty: 27
chciałem jeszcze dodać ze do paliwa dolewam liqui moly czy jakoś tak, do przeczyszczania wtryskiwaczy o oznaczeniu 2666


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: migająca kontrolka świec 3.0 TDI
PostNapisane: 21.sty.2013 22:27:44 
Użytkownik

Dołączył(a): 23.lis.2008 15:02:41
Posty: 671
Lokalizacja: Wrocław
Auto: było
W zderzaku masz takie kółeczko, które musisz wypiąć i tam wkręcasz hak.
Co do problemów to kilka tematów niżej masz podobny. Poza tym pierwszy krok to VAG. Bez tego to wróżba.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: migająca kontrolka świec 3.0 TDI
PostNapisane: 21.sty.2013 22:41:02 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23.lis.2012 22:41:50
Posty: 27
tak jak napisałem elektryk przyjechał podpjął i zobaczył 3 błędy, błąd swiecy na 5, 6 cylindrze oraz błąd cisnienia paliwa usunąll, ale nie odpaliło autko, wiec mioze faktycznie przymarzło ? i jeszcze jedno, czy hak juz nie powinien byc tam wkręcony ? jezeli nie to gdzie powinienem go znalezc w aucie? było cholernie ciemno i nie udało mi sie niestety, byc moze wogole go tam nie mam, bo sprawdzałem tam gdzie koło zapasowe to chyba niebardzo on tam jest...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: migająca kontrolka świec 3.0 TDI
PostNapisane: 21.sty.2013 22:50:14 
Użytkownik

Dołączył(a): 23.lis.2008 15:02:41
Posty: 671
Lokalizacja: Wrocław
Auto: było
No nie. Hak tam nie jest wkręcony. Musi być w bagażniku, w kole zapasowym w tym styropianowym czymś. Ewentualnie w skrzyneczce narzędziowej, ale z tego co pamiętam w a4 sedan nie ma w bagażniku po bokach schowków, gdzie zwykle te skrzyneczki się znajdują. To jest niemały kawał metalu więc raczej tego nie przeoczysz.
A błędy po skasowaniu wróciły? Następnym razem zapisuj przed skasowaniem. Przyczyn szukałbym w pompie paliwa, ale pewien nie jestem ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: migająca kontrolka świec 3.0 TDI
PostNapisane: 21.sty.2013 22:54:07 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23.lis.2012 22:41:50
Posty: 27
w pompie paliwa ? hmm świece były niedawno wymieniane wszystkie, tak samo olej , filtry też, paliwa też., tak jak pisałem, niedawno był tutaj nawet temat ze mialem problemy z dwoma wtryskiwaczami, ale zaczałem dolewac liqui moly i jest już powoli git, co jakis czas tylko sie troszke telepie . czy błędy w4ocily tego nei wiem bo probowalem odpalić to juz sie nie dało.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: