.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 25.kwi.2024 13:57:55

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A4 B6 1.9 TDI AWX] EGR ?
PostNapisane: 29.kwi.2012 17:07:13 
Użytkownik

Dołączył(a): 29.kwi.2012 16:42:09
Posty: 4
Witam i kłaniam się wszystkim nisko z tego powodu, że jestem nowy :). O problemie : zaczęło się tak iż znajomy chciał podmieć zawór N75 i wymagało to ściągnięcia osłony silnika i po zdjęciu tego moim oczom ukazało się to :


http://imageshack.us/f/803/20120429170616.jpg/
http://imageshack.us/f/818/20120429170648.jpg/


Generalnie zdaję sobie sprawę, że tak nie powinno być. Serwis czeka mnie koło czerwca a nie jestem jakimś znawcą tych samochodów i tutaj apeluję do kogoś kto ma na tyle wiedzy zeby mi pomóc jak i co sie "popsuło". Chce wiedzieć czy to drobnostka czy coś poważniejszego bo nie wiem jak się finansowo na to przygotować... Ogólnie to z wylewa sie z EGR u olej tudzież cokolwiek to jest (jest to tłuste). Pomóżcie ! :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A4 B6 1.9 TDI AWX] EGR ?
PostNapisane: 29.kwi.2012 17:46:18 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.kwi.2012 17:19:50
Posty: 144
Auto: A6 c5
Witam, jedyny sposób żeby zlikwidować ten przeciek to wymiana całego egr razem z klapą gaszącą. To właśnie przez oś od klapy ma lekki przedmuch. Bardzo wiele osób ma ten problem, możesz z tym jezdzić i nic złego się nie będzie działo, większość osób to zostawia tak jak jest :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A4 B6 1.9 TDI AWX] EGR ?
PostNapisane: 29.kwi.2012 18:17:51 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21.maja.2008 11:47:04
Posty: 1869
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Auto: Audi S38L BAM
Wymień EGR na nowy, koszt wahlera do 500zł, Pierburg będzie sporo droższy.
Ja wymieniłem na Wahlera 40.000km temu i na razie spokój.
Możesz z tym jeszcze jeździć ale olejem będzie rzygał i prawdopodobnie EGR będzie działał niepoprawnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A4 B6 1.9 TDI AWX] EGR ?
PostNapisane: 29.kwi.2012 23:34:02 
Użytkownik

Dołączył(a): 29.kwi.2012 16:42:09
Posty: 4
A co np z usunięciem tego ? Auto planuje, że tak powiem usprawnić. Generalnie czuje spadek na mocy i kopci jak lokomotywa....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A4 B6 1.9 TDI AWX] EGR ?
PostNapisane: 30.kwi.2012 00:01:29 
Użytkownik

Dołączył(a): 06.sie.2009 23:18:07
Posty: 104
Lokalizacja: Wielka Brytania / Chelmsford
Nie rozumiem za bardzo dla czego kolega chce wymieniać EGR na nowy. Powodem pocenia się EGR nie jest jego nieszczelność a pojawienie się oleju w układzie dolotowym (którego defacto nie powinno być w ogóle - ma być sucho). Może być to spowodowane tym, że odma wrzuca olej do układu albo tym że turbo ma przeciek i pcha olej. U mnie też miałem zasyfiony EGR i spowodowane było to tym, że odma wyrzucała mgiełkę olejową turbo zasysało i pchało dalej. Należy usunąć przyczynę a nie skutek... :)

Pozdrawiam,
Michał (suchy).

_________________
------------------------------------------------------------
A3 1.9 TDI SE [8L ALH]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A4 B6 1.9 TDI AWX] EGR ?
PostNapisane: 30.kwi.2012 06:34:41 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21.maja.2008 11:47:04
Posty: 1869
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Auto: Audi S38L BAM
ADHD napisał(a):
A co np z usunięciem tego ? Auto planuje, że tak powiem usprawnić. Generalnie czuje spadek na mocy i kopci jak lokomotywa....

Który rocznik masz tej a-czwóreczki?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A4 B6 1.9 TDI AWX] EGR ?
PostNapisane: 30.kwi.2012 09:47:43 
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06.lis.2006 09:18:37
Posty: 8134
Lokalizacja: W-wa/Końskie
Auto: Audi S4
W tym silniku nie ma typowej odmy... aczkolwiek faktycznie olej moze znajdowac się tam od przepyszczającego turbo.
Mozna zacząc od demontazu i wymycia.

_________________
Diagnostyka czyni cuda
"The force is with you young Skywalker but you are not a Jedi yet."

S4 B5 Avant quattro ..AGB.. szybka czarnulka

Była : B5 Avant quattro ..APU..
Była : B3 Limo ..SB..
Była : C4 TDi Avant quattro ..AEL..
Była : B5 TDi Avant quattro ..AFN..
Była : B3 Limo ..SF..
Była : B5 TDi Avant ..AFN..
Była : B5 TDi Limo ..AFN..
Była : B4 TDi Avant ..1Z..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A4 B6 1.9 TDI AWX] EGR ?
PostNapisane: 30.kwi.2012 17:20:33 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.sie.2003 22:57:31
Posty: 8869
Lokalizacja: Otwock
Auto: Renata
suchyy3 napisał(a):
Nie rozumiem za bardzo dla czego kolega chce wymieniać EGR na nowy. Powodem pocenia się EGR nie jest jego nieszczelność a pojawienie się oleju w układzie dolotowym (którego defacto nie powinno być w ogóle - ma być sucho). Może być to spowodowane tym, że odma wrzuca olej do układu albo tym że turbo ma przeciek i pcha olej. U mnie też miałem zasyfiony EGR i spowodowane było to tym, że odma wyrzucała mgiełkę olejową turbo zasysało i pchało dalej. Należy usunąć przyczynę a nie skutek... :)

Pozdrawiam,
Michał (suchy).


no to napisz jak zlikwidowales przyczyne ...

_________________
1.9 DCI :D by edc-tuning.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A4 B6 1.9 TDI AWX] EGR ?
PostNapisane: 30.kwi.2012 22:33:32 
Użytkownik

Dołączył(a): 29.kwi.2012 16:42:09
Posty: 4
ernieball rocznik to 2002. Generalnie rozmawiałem z mechanikiem to powiedzial jezeli przez dziurki przy egr o srednicy (moze 5 moze 3 mm) po obu stronach wycieka olej to jest egr do wymiany natomiast jezeli to nie przez te dziurki to przyczyna lezy gdzies indziej. Nowy EGR to koszt 500 zl +- a jeszcze nie jest to przyczyna w 100% potwierdzona (ze to egr). Ehh te disle...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A4 B6 1.9 TDI AWX] EGR ?
PostNapisane: 01.maja.2012 00:07:55 
Użytkownik

Dołączył(a): 06.sie.2009 23:18:07
Posty: 104
Lokalizacja: Wielka Brytania / Chelmsford
spanky napisał(a):
suchyy3 napisał(a):
Nie rozumiem za bardzo dla czego kolega chce wymieniać EGR na nowy. Powodem pocenia się EGR nie jest jego nieszczelność a pojawienie się oleju w układzie dolotowym (którego defacto nie powinno być w ogóle - ma być sucho). Może być to spowodowane tym, że odma wrzuca olej do układu albo tym że turbo ma przeciek i pcha olej. U mnie też miałem zasyfiony EGR i spowodowane było to tym, że odma wyrzucała mgiełkę olejową turbo zasysało i pchało dalej. Należy usunąć przyczynę a nie skutek... :)

Pozdrawiam,
Michał (suchy).


no to napisz jak zlikwidowales przyczyne ...


Jestem w trakcie pozbywania się odmy... tzn robienia oil catch-a.

PS. to tylko moja teoria, mogę się mylić, są na pewno bardziej doświadczeni forumowicz którzy mogą to zweryfikować.

Pozdrawiam.

_________________
------------------------------------------------------------
A3 1.9 TDI SE [8L ALH]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A4 B6 1.9 TDI AWX] EGR ?
PostNapisane: 01.maja.2012 01:03:16 
Użytkownik

Dołączył(a): 03.kwi.2006 18:04:52
Posty: 1571
Lokalizacja: Wałbrzych
bonne soirée
poczytajmy post from 5 years ago ;)
viewtopic.php?f=1&t=83261
może...

_________________
Były:
C4 A6 ACE 94' AVANT
C4 A6 AEL 94' AVANT
C5 A6 AFN 98' AVANT
B6 A4 AWX 01' AVANT
8P A3 BKC 04'
2x S6 C4 AEC 95'
B3 AVB 89' QUATTRO :)
COUPE NG/LPG 92'
B5 A4 ABC/LPG 97' QUATTRO
COUPE ALH 92' QUATTRO
A8 D2 AAT 01' QUATTRO

C5 A6 ASG 01'


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A4 B6 1.9 TDI AWX] EGR ?
PostNapisane: 01.maja.2012 21:09:15 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21.maja.2008 11:47:04
Posty: 1869
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Auto: Audi S38L BAM
ADHD napisał(a):
ernieball rocznik to 2002. Generalnie rozmawiałem z mechanikiem to powiedzial jezeli przez dziurki przy egr o srednicy (moze 5 moze 3 mm) po obu stronach wycieka olej to jest egr do wymiany natomiast jezeli to nie przez te dziurki to przyczyna lezy gdzies indziej. Nowy EGR to koszt 500 zl +- a jeszcze nie jest to przyczyna w 100% potwierdzona (ze to egr). Ehh te disle...

Jeżeli 2002r to najprawdopodobniej możesz zaślepić EGR i obejdzie się bez wywalania błędu(abgas werkstatt) lub (emision workshop) zależne od ustawionego języka.
2003r już niestety jest problem z komunikatem i kontrolką silnika.
Zaślepiaj EGR i obejdzie się bez kosztów ma nowy EGR a i dla auta lepiej.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A4 B6 1.9 TDI AWX] EGR ?
PostNapisane: 02.maja.2012 00:29:53 
Użytkownik

Dołączył(a): 29.kwi.2012 16:42:09
Posty: 4
Tylko teraz sa dwie moje wątpliwości EGR był zaślepiony juz przez ponad 7 miesiecy. Wtedy wszedzie bylo sucho auto mi kopciło jak lokomotywa (na czarno) po zaślepieniu bylo takiej bardziej elastyczne i mniej kopcilo ale na tamte czasy to nie bylo spowodowane EGR em tylko wytartym wałkiem rozrządu. I problem z tym wyciekiem pojawil się jakoś mysle tydzien moze połtora temu. Generalnie szykowałem auto na big turbo itp ale jak to zas jakaś "siła wyższa" się na demna pastwi albo mam takie szczeście to plany odbiegna zas na jakiś czas... Kotynuując watek to to byla pierwsza watpliwosc druga zas mechanik mi powiedzial ze sie nie powinno juz od modelu b6 2002 t zaślepiać tego bo blad mozna i tak usunac ale po jakims czasie i tak to lac bedzie i na chwile obecna jestem kompletnie zdezorientowany.... -.-


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A4 B6 1.9 TDI AWX] EGR ?
PostNapisane: 06.wrz.2012 11:59:16 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11.lut.2006 00:44:54
Posty: 192
Lokalizacja: Legnica
Auto: B6 AVF
Odswiezam temat...

Z przeczytanych postow oraz innych wątków nie tylko na tym forum nie można podjąć jednoznacznej decyzji co zrobić z cieknacym egr. Podstawowa kwestia to olej w układzie dolotowym. Zakładajturbo jest sprawne to czy może się tam znajdować olej czy też nie. Osobiście nie spotkałem się z autem które byłoby suche. Niektórzy twierdzą że to wina tzw. odmy silnika która przepuszcza olej do dolotu. Czy ta teza jest przez kogoś potwierdzona? Czy ktoś wymieniał odme która w przypadku AWX i avf jest razem z pokrywa klawiatury? Ja jestem w d.... i nie wiem co w końcu wymieniać żeby silnik był suchy wew. i na zewn. Pozostaje kwestia całkowitego usunięcia egr razem z klapą gaszaca??? Na allegro jest flansza pasujaca do kolektorów AWX i AVF. Ktoś to już widział a może założył u siebie? Linka nie wkleje bo pisze z komórki. Prosilbym bym o konstruktywne opinie. Pozdro

_________________
B6 AVF
B4 AAH
C4 ABC


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: