.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 30.kwi.2024 11:28:16

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A6 C6 2.4 BDW 2004] Check engine i pompa płynu chłodzącego
PostNapisane: 21.kwi.2012 09:14:27 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.paź.2007 10:11:58
Posty: 2
Witam szanownych forumowiczów!

Jest to mój pierwszy post tutaj więc chciałbym się pokrótce przywitać i przedstawić. Forum obserwuję od dłuższego czasu i traktuję je jako skarbnicę wiedzy. Miałem wcześniej A6 C5 2.4 i była na prawdę super, zero problemów z autem. Teraz kupiłem A6 C6 2.4 2004 rok i też jestem pod wielkim wrażeniem samochodu. Na prawdę porzadne samochody, ale juz nie najnowsze :) i jak widać elektronika robi swoje.

I tu do mojego problemu, mianowicie cały czas świeci się kontrolka check engine. Auto było już dwa razy na komputerze. Pierwszym razem było więcej błedów ale po skasowaniu i pojeżdżeniu chwilę zostały tylko 2 błędy. Sonda lambda a dokladniej:

004386 - Zespół 2; sonda 2; obwód grzejny: przerwa P1122 - 009 - Przerwa / zwarcie z masą - MIL zapalona

oraz

009728 - Pompa płynu chłodzącego: przerwa P2600 - 009 - Przerwa / zwarcie z masą

Czekam teraz na termin w warsztacie ale nie moge się doczekać co to może być i piszę właśnie do Was. Czy pierwszy błąd stanowi o wymianie jedynie 2ej sondy lambda (już się dowiedziałem że sa 2) czy może to coś bardziej skomplikowanego? I ewentualnie jaki koszt jest takiej sondy? Co do drugiego to też dla mnie dziwna sprawa, auto na pewno jest chłodzone, bo temperatura jest normalna (wg mnie) 90st. Czy sa to jakies standardowe usterki tych silników? Jazda na check engine nie należy do przyjemności więc chciałbym się tego problemu jak najszybciej pozbyć.

Za wszelkie wskazówki będę bardzo wdzięczny!

Pozdrawiam

Przemek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A6 C6 2.4 BDW 2004] Check engine i pompa płynu chłodząc
PostNapisane: 27.kwi.2012 17:23:30 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.kwi.2012 17:19:50
Posty: 144
Auto: A6 c5
Witam, sonda nie koniecznie musi iść do wymiany, być może jest gdzieś przerwany kabel. Trzeba zacząć od początku, posprawdzać napięcia i tak dalej. A z tą pompą chodzi zapewne o dodatkową pomke płynu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A6 C6 2.4 BDW 2004] Check engine i pompa płynu chłodząc
PostNapisane: 13.maja.2012 10:58:05 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.paź.2007 10:11:58
Posty: 2
Dzięki za informację. Nie mogę znaleźć niestety mechanika magika w okolicy, który by się podjął naprawy. Znacie może w okolicach Zgorzelca dobrego mechanika, który byłby w stanie to zdiagnozować i naprawić? Może być Bolesławiec/Lubań/Gryfów Śl./Jelenia Góra. Był ktoś może tutaj: mojautoexpert.pl w Gryfowie?

Do tej pory jedyne co byli w stanie zrobić w Zgorzelcu to wrzucić na komputer, skasować błędy a potem, że albo nie mają czasu, albo że oni się na dieslach znają. W ostateczności zostaje mi aso w Goerlitz. Kable pobieżnie popatrzyłem na kanale nie widziałem tam jakichś przetarć itp. Tą pompke tez zlokalizowałem. Najgorszy jest check engine, bo ogranicza moc i mieszanke pewnie jakąś uboższą podaje. Staram się na razie za bardzo autem nie jeździć do czasu aż to zrobię. Pompkę, jeśli to ta to można na allegro dostać:

http://allegro.pl/audi-a6-c6-3-0-tdi-po ... 86735.html
http://allegro.pl/elektrozawor-pompy-wo ... 27795.html
http://allegro.pl/audi-a6-pompa-obiegu- ... 17862.html
http://allegro.pl/audi-a6-4f0-podwojna- ... 71658.html

Czy ona do wszystkich modeli silników była taka sama, bo większość jest z 3.0 tdi? Na razie nic nie kupuję, bo nie wiem dokladnie co to jest.

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc!


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: