.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 30.kwi.2024 14:31:30

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A3 8L] Problem z chłodzeniem
PostNapisane: 12.maja.2012 13:03:27 
Użytkownik

Dołączył(a): 12.maja.2012 12:50:16
Posty: 3
Witam. Jestem nowy na forum, nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie ani podobnego pytania więc piszę tu, proszę o wyrozumiałość.
NIE JESTEM DOBRY ZE ZNAJOMOŚCI MECHANIKI

Mam A3 8L od jakiegos miesiaca i dopiero przedwczoraj zauwazylem problem z chłodzeniem. Stałem dość długo w korku (pierwszy raz odkąd go kupiłem)i temperaturka zaczeła oczywiscie rosnąć, no to spoko mysle sobie, zaraz wentylatory odpalą a tu zong. Zgrzał sie do ponad 100 stopni więc stanąlem, otworzyłem maske i oba wentylatory nie chodziły, dodam, ze jechalem z wyłaczoną klimatyzacją ze względu na to, ze chce ją najpierw odgrzybić. Teraz tak, jak jeżdze po mieście normalnie, silnik się nagrzewa do 90 stopni i ją trzyma. Więcej nie przekroczy, balansuje milimetrami dosłownie wokół 90 stopni. Tylko w tym korku co normalne bo było strasznie gorąco temperatura przekroczyła 90. Wczoraj sprawdzałem bezpieczniki w skrzynce na akumulatorze i wypadł jeden z ręki, więc wrzuciłem nowy. Wieczorkiem naszła mnie myśl, zeby odpalić klimę i zobaczyć czy bedą działać wentylatory. Oba się kręciły bez zarzutów więc przynajmniej wiadomo, ze prąd jest i wentylatory sa ok. Od razu więc pojawiła się teoria ze to bezpiecznika wina i już jest ok. Powstaje jednak pytanie czy wcześniej przy klimie włączonej też one chodziły bo nigdy na to uwagi nie zwracałem. Jeśli chodziły to problem się nie rozwiązał bo nadal mi nie bedzie chłodził przy wyłączonej klimie w upał w korku... Jaki może być tego powód ?

poprawilem nazwe tematu, bo dzis mam dobry humor, nastepnym razem smietnik/Przemo


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Problem z chłodzeniem
PostNapisane: 12.maja.2012 13:14:56 
Użytkownik
Avatar użytkownika
Online

Dołączył(a): 31.maja.2001 01:00:00
Posty: 11998
Lokalizacja: Poznań i okolice
Auto: Audi S2, Audi 80 Avant
zanim odpowiemy, prosimy o zapoznanie się z regulaminem forum. Poświęć te 5 minut i przeczytaj o zasadach tutaj panujących. Dziękujemy.

_________________
Audi Coupe S2 - 400 KM , 440 Nm
Garrett 3071R @1.7 bar, injectors 525ccm, 7A exhaust cam, custom IC, radiator, Bosch 040 fuel pump...

Obrazek

iiii nowa zabawka Suzuki V-Strom DL1000 :P


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Problem z chłodzeniem
PostNapisane: 12.maja.2012 13:24:51 
Użytkownik

Dołączył(a): 12.maja.2012 12:50:16
Posty: 3
Ok. Wiem wiem, że sie nie dostosowałem, następnym razem na pewno to zrobie. Pomożecie ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A3 8L] Problem z chłodzeniem
PostNapisane: 13.maja.2012 00:01:55 
Użytkownik

Dołączył(a): 12.maja.2012 12:50:16
Posty: 3
no to co z tą pomocą? : D


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Leo i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: