.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 24.kwi.2024 14:14:11

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: A2 1.4 75hp problemy: check engine, airbag, olej, hamulce...
PostNapisane: 21.maja.2012 19:04:48 
Użytkownik

Dołączył(a): 21.maja.2012 19:02:09
Posty: 3
Witam,
mam a2 1.4 w benzynie 75hp (a w zasadzie moja kobieta go ma). Ostatnio dzieją się z nim dziwne rzeczy.

Problem pierwszy to kontrolka oleju, zapala się co kilka tys km. Po dolaniu oleju (10w40) znika więc wygląda tak jakby oleju ubywało. Na bagnecie są 2 kulki mała i duża, w oleju jest tylko ta mała. Silnik nie ma żadnych widocznych wycieków, plam oleju tez nie zostawia... nie wiem jak wygląda od spodu.

Problem 2, ostatnio podczas skręcania kierownicą zapaliła się kontrolka airbag. Sprawdzałem taśmę w kierownicy i nie ma przerwy wiec pewnie to jakiś chwilowy błąd się zapisał, jaki jest koszt resetu airbaga ? da się to zrobić VAGiem ?

Problem 3... przed zimą wymieniane były klocki przednie i ostatnio pojawiał się komunikat o ich zużyciu (o) po czym gasł a następie pojawiał się po przejechaniu przez nierówności. Teraz już świeci się non stop, sprawdzałem klocki i są ok prawie bez zużycia, czy A2 ma w tylnych bębnach jakieś czujniki zużycia? może to o tylne hamulce chodzi?

Problem 4, nie wiem czy to kwestia poduszek silnika/skrzyni ale podczas puszczania sprzęgła słychać metaliczne stuknięcie, podobnie jest jak się pości gaz podczas jazdy i wciśnie go ponownie. Co to może być?

Problem 5... od czasu do czasu pojawia się check engine, czasem gaśnie na tydzień po czym znowu się zapala. Sprawdzałem jakimś czytnikiem OBD2 co tam komputer pokazuje ale nie pamiętam dokładnie numeru błędu, to było coś z mieszanką na 2 cylindrze.

Dodatkowo na wolnych obrotach silnik czasem wariuje, tzn obroty mu spadają dosyć nisko i rosną - tak jakby się dławił. Podczas jazdy nie ma problemów z przyspieszaniem. Gdy świeci się check to trochę więcej pali.

Na razie wymieniłem filtr powietrza i planuje świece i kable zapłonowe. Z check engine zastanawiam się czy to nie kwestia sondy lambda.

Macie jakieś pomysły ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A2 1.4 75hp problemy: check engine, airbag, olej, hamulc
PostNapisane: 21.maja.2012 20:33:19 
Moderator

Dołączył(a): 03.mar.2011 22:54:52
Posty: 6751
Lokalizacja: Toruń
Auto: A6 C5 AVF
Niezła litania... Kolego po pierwsze primo zrób komplet logów statycznych i dynamicznych i wrzuć wyniki tutaj. Jest tutaj wielu doświadczonych userów, którzy z pewnością pomogą, ALE MUSZĄ MIEĆ LOGI, aby zdiagnozować problem i możliwości rozwiązania.

_________________
Było:
Audi A4 AFN
Jest:
Audi A6 AVF + blast by Spanky :)
BMW 5 GT 3.0 N57
--------------------------------------
1.03 CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A2 1.4 75hp problemy: check engine, airbag, olej, hamulc
PostNapisane: 21.maja.2012 21:31:01 
Użytkownik

Dołączył(a): 21.maja.2012 19:02:09
Posty: 3
No trochę mnie poniosło, to fakt... nie wiem czy nie rozbić tego na kilka wątków?
Możesz mi kolego podpowiedzieć czy logi zrobię tylko VAGiem ? mam pod ręką ELM 327 Euroscan i soft pcmscan ale nie wiem na ile to daje prawdziwe dane :/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A2 1.4 75hp problemy: check engine, airbag, olej, hamulc
PostNapisane: 21.maja.2012 21:41:46 
Moderator

Dołączył(a): 03.mar.2011 22:54:52
Posty: 6751
Lokalizacja: Toruń
Auto: A6 C5 AVF
Wątków już nie zmieniaj, wszystko niech będzie tutaj jak już zrobiłeś taki wątek. Jak zrobić logi znajdziesz na forum. Ja sam nie jestem specjalistą od logów, ale ludzie używają softa VAG COM, nie wiem jakie to ma odniesienie do A2. Spróbuj zrobić logi tym co masz, albo zapytaj na forum czy nie ma kogos w okolicy kto zrobiłby logi.

_________________
Było:
Audi A4 AFN
Jest:
Audi A6 AVF + blast by Spanky :)
BMW 5 GT 3.0 N57
--------------------------------------
1.03 CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A2 1.4 75hp problemy: check engine, airbag, olej, hamulc
PostNapisane: 22.maja.2012 07:31:39 
Użytkownik

Dołączył(a): 21.kwi.2009 19:53:18
Posty: 2579
Lokalizacja: Limanowa/NS
co Ty narobisz logów w benzyniaku ;)

ad1. jaki kolor kontrolki? Żółty czyli niski poziom czy Czerwony - niskie ciśnienie

ad2. najzwyczajniejszym kabelkiem za 40zeta (o ile A2 nie jest na CANie) da radę skasować błąd airbaga. W jakimś warsztacie średnio pewnie odczyt i kasowanie ok 50zł

ad3. jeśli kontrolujesz to co się dzieje z hamulcami to zmasuj wtyczkę która idzie do klocków. Najzwyczajniej w świecie przeciera się gdzieś kabel i otwiera obwód - pierdoła nie przejmuj się tym

ad4. tutaj trzeba podnieść i szukać

ad5. jak nie wiesz kiedy wymieniałeś świece to wymień, obserwuj co się będzie działo. Sonda i większe spalanie może być jak najbardziej

Ogólnie to przejmuj sie tylko tym olejem, nie lekceważ tego....

pozdrawiam

_________________
A4 B6 1.9tdI
S85D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A2 1.4 75hp problemy: check engine, airbag, olej, hamulc
PostNapisane: 22.maja.2012 08:51:07 
Użytkownik

Dołączył(a): 21.maja.2012 19:02:09
Posty: 3
ad1. kontrolka zółta i po dolaniu znika, mam na bagnecie 2 kulki rozumiem ze prawidłowy poziom jest miedzy nimi ?

ad2. mam na 100% OBD2, widziałem na allegro rożne interfejsy VAG w roznych cenach, który brać ?

http://allegro.pl/interfejs-tester-opel ... 39697.html
http://allegro.pl/kb1-kabel-interfejs-v ... 99008.html
http://allegro.pl/interfejs-diagnostycz ... 86633.html
http://allegro.pl/promocja-interfejs-va ... 66037.html

mam laptopa z comem i usb

ad3. pokombinuje, dzięki za podpowiedz ;)

ad5. auto było kupione rok temu więc ciezko powiedzieć jak ze świeczkami, kupie NGK i wymienie.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: