.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 19.mar.2024 04:05:22

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: A4 2.5TDI problem z temperaturą i obrotami
PostNapisane: 31.maja.2012 23:57:28 
Użytkownik

Dołączył(a): 31.maja.2012 23:31:50
Posty: 5
Auto: Audi A4 B5 2.5 TDI QUATTRO
Witam , nabyłem A4 2.5TDI Quattro z 1999r. silnik AFB manualna skrzynia i mam następujący problem (problemy) :
1. wskaźnik temperatury płynu chłodzenia nic nie pokazuje ( przy ciepłym silniku skazówka się nie podnosi )
2. na wolnych obrotach silnik lekko faluje ( około 50 obr/min w górę i w dół )
3. czasami słychac jak jakiś przekaźnik tyka pod deską ( w okolicy bezpieczników , licznika )

Dodam tylko że w silniku wymieniony był cały rozrząd i wałki prze poprzedniego właściciela ( luty -marzec tego roku )

Wydaje mi się że może to byc problem z czujnikiem temperatury płynu chłodniczego ale nie jestem pewien .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A4 2.5TDI problem z temperaturą i obrotami
PostNapisane: 06.cze.2012 14:00:33 
Użytkownik

Dołączył(a): 31.maja.2012 23:31:50
Posty: 5
Auto: Audi A4 B5 2.5 TDI QUATTRO
Witam , problem rozwiązany wymieniłem czujnik i wszystkie objawy znikneły .
Ale mam jeszcze jeden problem zauważyłem mały wyciek oleju wygląda na to że cieknie z pod obudowy rozrządu tak to wygląda że cieknie przez simering wału korbowego ale pewien nie jestem bo nie ściągałem jeszcze obudowy , i tu moje małe pytanko czy ten wyciek może byc z innego miejsca czy raczej dobrze je zlokalizowałem ( napewno gdzieś pod obudową rozrządu ) ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A4 2.5TDI problem z temperaturą i obrotami
PostNapisane: 08.cze.2012 09:23:26 
Użytkownik

Dołączył(a): 15.lis.2007 12:34:27
Posty: 1902
Lokalizacja: Wroclaw
sprawdz na zapalonym silniku czy przy odkrecaniu wlewu oleju czy sie ma "sssyyy" uwalnianego cisnienia i czy nie zbiera sie tam cisnienie (jak tak to haslo "odma"). - sprawdz czy od gry nie podcieka z pokrywy zaworow albo z "przenikania" sie wtryskow i pokrywy. Cieknac tez moze z chlodniczki oleju albo z miski olejowej (jest gorna i dolna)
Generalnie to co Ci polecic moge jak Ci to przeszkadza to sciaganc dolna pokrywe (plastikowa) silnika i umyc silnik od dolu, wytrzec by byl nietlusty, przejechac ze 20km na rozgrzanym aucie i ponownie ogladnac silnik od solu na podnosniku - problem taki, ze w ciemno grzebac to kiepski pomysl bo do wielu rzeczy zeby sie dobrac trzeba "odciagac" przed to podnosci koszt takiej operacji

_________________
TDI VP, PD: Analizujemy Logi - przepływomierz
TDI VP:Analizujemy Logi TDI - kąt wtrysku


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A4 2.5TDI problem z temperaturą i obrotami
PostNapisane: 08.cze.2012 18:33:07 
Użytkownik

Dołączył(a): 16.kwi.2008 18:50:04
Posty: 239
Lokalizacja: Poznań
Auto: A6C5 AKE
Do miejsc podanych przez przemekk74 dorzucę jeszcze simmeringi wałków rozrządu. Dziwne to trochę ale u mnie po wymianie na ori (razem z wałkami, też ori), juz po ok. 50 000 km wyraźnie z nich ciekło :/

_________________
Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości

Pozdrawiam, Roman

A6 C5 2,5 TDI AKE Avant 2000


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: