.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 19.kwi.2024 02:22:59

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Aud A8 2.5TDI problem z odpaleniem
PostNapisane: 22.wrz.2012 10:51:19 
Użytkownik

Dołączył(a): 22.wrz.2012 10:36:17
Posty: 5
Witam
Mam mały problem z odpaleniem mojego auta. Sprawa wygląda następująco.
Samochód jakieś 3 tygodnie temu zgasł mi z powodu braku ropy. Po wlaniu 5 litrów odpalił bez problemu. Nie mniej jednak w przewodzie, który prowadził do pompy pojawiło się troszkę powietrza. Od tamtej pory zrobiłem koło 500km. Wczoraj podczas postoju przy odpalonym silniku audik po prostu padł, nawet nie zakaszlał. W przewodzie zauważyłem sporo powietrza. Próbowałem odpowietrzać na kilka sposobów. Zalałem ręcznie przewód i poluzowałem wtryski. Z wtrysków cieknie paliwo. Mimo to autko dalej nie chce odpalić, a nawet nie zakaszle. Pompka wciąga paliwo.
Czy przyczyną może być zapchanie pompy w baku (dwukomorowy zbiornik) ? Coś tam z niej ciekło, jak próbowałem odpalić ropą z butelki. Działa, ale może daje za małe ciśnienie? Często jeździłem na rezerwie. Jaka może być tego przyczyna ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Aud A8 2.5TDI problem z odpaleniem
PostNapisane: 22.wrz.2012 10:58:09 
Użytkownik

Dołączył(a): 12.lip.2012 12:06:58
Posty: 167
Auto: A6 C5 2.5 TDI AKN
odczytaj bledy...

U mnie jak samochod mial podobne objawy to pompa oraz wtrysk sterujacy powiedzial papa :P

_________________
2.5 TDI AKN + TIP + FWD


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Aud A8 2.5TDI problem z odpaleniem
PostNapisane: 22.wrz.2012 13:39:16 
Użytkownik

Dołączył(a): 22.wrz.2012 10:36:17
Posty: 5
Jak na razie zwykły samostart za 15 złotych załatwił sprawę, ale nie wiadomo na jak długo...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Aud A8 2.5TDI problem z odpaleniem
PostNapisane: 22.wrz.2012 19:39:35 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.sie.2009 17:55:39
Posty: 52
Lokalizacja: Center Of The Puszczy Kozienickiej
Po pierwsze kolego przeczytaj post carlnovy viewtopic.php?f=1&t=56013 o bezpiecznym odpowietrzaniu pompy vp44, w tym silniku staram się nie dopuszczać do rezerwy paliwa, a broń boże do jego braku. W ogóle ciarki mnie przechodzą jak słyszę, że ktoś zmienia filtr paliwa i kręci aż zaciągnie. Ja jak u siebie odpowietrzałem, a nie miałem sprzętu takiego jak carlnova to zbudowałem ten pojemnik przelewowy i wyciągałem odkurzaczem (nie polecam bo może szlag trafić odkurzacz :diabel: ), a mój mechanik znowu wpina szczelnie we wlew paliwa kompresor i pcha.
Co mogę ci poradzić, zaholuj do speca od pomp i sprawdź czy daje jeszcze jakieś ciśnienie bo kręceniem na zapowietrzonej vp44 możesz sobie kosztów aby narobić, jak już tak się nie stało.
powodzenia

_________________
A4 AKN 2.5TDI V6 Avant 150KM 99r. lifting
FORD SIERRA 2.0 EFI 125KM 92r.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: