.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 28.kwi.2024 08:41:33

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A6 2.5TDI AKE] wysoka temp płynu chłodzącego
PostNapisane: 21.sty.2013 22:15:54 
Użytkownik

Dołączył(a): 04.lip.2008 14:17:37
Posty: 20
Lokalizacja: Pabianice
Witam,
Problem z moją A6 zaczął się parę dni wcześniej. Wracając zauważyłem, że temperatura płynu chłodzącego - wskaźnik na desce rozdzielczej osiągnęła pułap 100 st, zanim dojechałem do domu zrobiło się 110, temperatura oleju w granicach 100 st. Odstawiłem tak auto by następnego dnia wsiąść zrobić tą samą trasę czyli około 20km i sytuacja się powtórzyła, tym razem jeszcze włączył się tryb awaryjny.
Nie mając zbytnio czasu na szukanie przyczyny zostawiłem auto w garażu i dziś w końcu zebrałem się żeby podpiąć laptop. Przejrzałem logi z różnych grup ale nic szczególnego czytaj poza normą nie zwróciło mojej uwagi. Postanowiłem więc trochę pojeździć i obserwować odczyty z grupy 007 gdzie są na bieżąco podawane temperatury olej i płynu chłodzącego. W szczytowym momencie po około 30min intensywnej jazdy płyn osiągnął około 93.5 st, a olej około 106 st. Za to na tablicy rozdzielczej temperatura płynu była już w granicach 115-120 st., olej mniej więcej odpowiadał odczytom z laptopa, oczywiście znowu tryb awaryjny się włączył. Odstawiłem auto do garażu sprawdziłem rury od chłodnicy górna ciepła, dolna lekko ciepła. Odkręciłem delikatnie korek i termometrem sprawdziłem temperaturę płynu było coś koło 86 st. Uprzedzając pytania czujnik temperatury płynu jest oryginalny - zielony z góry, pompa, termostat wymieniane rok temu przy okazji wymiany rozrządu. Płyn w zbiorniczku ma normalny kolor i konsystencję, nie ma piany itp., w samochodzie działa ogrzewanie i klima.

Co powoduje, że wskaźnik płynu chłodzącego na tablicy pokazuje takie wysokie wartości nie odpowiadające rzeczywistości?

_________________
A6 2001 2.5 TDI 180HP TIP QUATTRO - und alles...gut


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A6 2.5TDI AKE] wysoka temp płynu chłodzącego
PostNapisane: 24.sty.2013 10:28:16 
Użytkownik

Dołączył(a): 15.lis.2007 12:34:27
Posty: 1902
Lokalizacja: Wroclaw
ten cz. temp to 2 czujniki... jeden dla deski a drugi "dla komputerka"
Wiele bym nie myslal tylko kupil czujnik topranu za chyba 25pln i go wymienil (u mnie dziala juz ze 4ty rok - ale jezeli lepiej poczujesz sie kupujac ori w ASO to oczywiscie nie ma przeciwskazan(
Topranu chyba tez byl zielony
Mozliwe ze "licznikowy pokazywacz" sie zrabal i dlatego ten "zly odczyt" ale bym obstawial czujnik
Pozdrawiam,
Przemek
do wyjasnienia sprawy bym autem specjalnie nie jezdzil .... moze przeciez byc tak, ze to wskaznik dla komputerka sie popsul (zaniza) a ten dla deski pokazuje prawdziwa wysoka temp i uwalisz silnik tak jezdzac

_________________
TDI VP, PD: Analizujemy Logi - przepływomierz
TDI VP:Analizujemy Logi TDI - kąt wtrysku


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A6 2.5TDI AKE] wysoka temp płynu chłodzącego
PostNapisane: 24.sty.2013 11:08:44 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.sty.2005 10:02:49
Posty: 2719
Lokalizacja: Warszawa
Skoro dolna rura z chłodnicy jest lekko ciepła, to niestety termostat na 99% - przerabiałem to u siebie - wahler czy jak mu tam, sie niestety nie otwierał, jak należy, auto tłoczyło delikatnie uchylonym do chłodnicy, ale przepływ jest zbyt mały :(

_________________
Pozdrawiam
Zagór

RS3 [8V] Sportback '15
S3 [8L] Nogaroblue '01
BYŁO
S6 [C5] Avant 4.2 quattro '01
A4 [B5] Avant 1.8T quattro '97


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A6 2.5TDI AKE] wysoka temp płynu chłodzącego
PostNapisane: 28.sty.2013 16:25:01 
Użytkownik

Dołączył(a): 04.lip.2008 14:17:37
Posty: 20
Lokalizacja: Pabianice
Faktycznie czujnik dużo nie kosztował.
Wymieniony czujnik i oring, oczyszczono końcóweczkę elektryczną i podłączono.
Wszystko działa tak jak należy wskazania z deski rozdzielczej nie odbiegają zbytnio od tych pokazywanych przez komputer.
Dziwi mnie trochę, że komputer po wymianie wskaźnika nie znalazł żadnych błędów ale skoro wszystko wróciło do normy to ok.
Dziękuję za cenne rady. Któryś to już raz przekonuję się, że mechanik u nas co druga brama ale jak przychodzi co do czego to najlepiej poszukać usterki z pomocą AKP.

_________________
A6 2001 2.5 TDI 180HP TIP QUATTRO - und alles...gut


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 108 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: