.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 03.maja.2024 04:18:47

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A80 1.9tdi} stukot trudny do zlokalizowania
PostNapisane: 24.kwi.2014 17:30:46 
Użytkownik

Dołączył(a): 31.sty.2006 23:35:31
Posty: 415
Lokalizacja: woj. małopolskie
Witam.Od kilku miesięcy męczy mnie dość głośne (przynajmniej na mój gust) stukanie które dochodzi gdzieś z przodu, lub z pod spodu samochodu.Wiem że trudno jest nie słysząc tego stukotu znaleźć przyczynę jednak może ktoś z was wpadnie na jakiś pomysł.Dźwięk ten pojawia się przy mocnym wciśnięciu pedału gazu (od ok połowy do max). Stukot jest podobny do tego jak by coś stukało w podłogę i jest słyszalny tylko w kabinie.Jadę np 50/h z lekko wciśniętym gazem, wciskam gaz do oporu i wtedy słyszę ten stukot.Samochód może jechać nawet pod górkę, i po wciśnięciu gazu do oporu zaczyna stukać mimo iż prędkość i obroty nie rosną.Puszczam gaz jest cisza.Wydaje mi się że podczas postoju z wciśniętym gazem tego nie słychać tylko podczas jazdy. Sprawdziłem cały układ wydechowy i wygląda na szczelny i dobrze zawieszony.Nie mam niestety żadnych pomysłów tym bardziej że na zewnątrz tego nie słychać i ciężko coś zlokalizować.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A80 1.9tdi} stukot trudny do zlokalizowania
PostNapisane: 24.kwi.2014 19:23:39 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08.sty.2008 16:17:06
Posty: 179
Lokalizacja: Lublin
a może przegub wewnętrzny jak podczas jazdy?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A80 1.9tdi} stukot trudny do zlokalizowania
PostNapisane: 24.kwi.2014 20:11:26 
Użytkownik

Dołączył(a): 31.sty.2006 23:35:31
Posty: 415
Lokalizacja: woj. małopolskie
Tylko czy przegub nie byłby słyszalny również na zewnątrz? No i dziwne jest to że jak spokojnie jadę ze stałą prędkością lub gdy lekko przyspieszam to jest cisza a wystarczy że docisnę pedał gazu to zaczyna stukać.Częstotliwość jak by ktoś strzelał z karabinu ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A80 1.9tdi} stukot trudny do zlokalizowania
PostNapisane: 28.kwi.2014 14:46:11 
Użytkownik

Dołączył(a): 31.sty.2006 23:35:31
Posty: 415
Lokalizacja: woj. małopolskie
Witam chyba znalazłem winowajcę.Zauważyłem że stukanie pojawia się gdy jest puszczone sprzęgło.Jak sprzęgło nacisnę stukanie znika.Co śmieszne jest tylko słyszalne wewnątrz samochodu a na zewnątrz cisza.
Druga sprawa to po dłuższym zastanowieniu stwierdziłem że to stukanie pojawiło się po wymianie poduszek skrzyni.Teraz pytanie dlaczego stuka po wymianie poduszek? Najwyraźniej jest to łożysko oporowe lub jakieś łożysko w skrzyni.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: