.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 20.kwi.2024 15:33:49

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A8 D2 2.8 APR tip] Zablokowana skrzynia biegów Tiptronic
PostNapisane: 03.maja.2013 11:29:24 
Użytkownik

Dołączył(a): 03.maja.2013 11:22:22
Posty: 7
Witam wczoraj stanolem kolo garazu jak juz chcialem odjezdzac przekrecilem kluczyk i podswietlily sie wszystkie biegi na desce co lepsze nie moglem wogole ruszyc drazkiem zmiany biegów, dzisiaj rano po wlozeniu kluczyka skrzynia sie odblokowuje ale jak juz przekrece zaplon to znowu jest zablokowana i podswietlaja sie wszytskie biegi, 18170 Nie znany kod błędu brak osprzętu / nie związany ze sprzętem
18233 Nie znany kod błędu
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem
18223 Nie znany kod błędu
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem
18227 Nie znany kod błędu
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

to sa bledy ktore pojawiaja sie zaraz po ich wykasowaniu w skrzyni, pojawia sie rowniez blad alarmu w stacyjce.
W silniku wczoraj pojawial sie rowniez blad na niskiego napiecia sterownika silnika .Bardzo prosze o pomoc bo juz nie mam sil z tym samochodem :/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Problem w A8 zablokowana skrzynia biegów automat
PostNapisane: 03.maja.2013 11:49:30 
Moderator

Dołączył(a): 31.lip.2006 12:05:41
Posty: 5398
Lokalizacja: mazowieckie
Auto: S6 C4
My też Ciebie witamy :!:
Nazwij wątek jak należy (model, silnik, skrzynia) i nie pisz posta pod postem, w przeciwnym razie będę musiał go usunąć....

_________________
S6+Avant 4.2 V8 AHK quattro Gmbh LZ5M Nogaro Blau - jeeest
S6 C4 limo 4.2 V8 AEC quattro manual LZ5U - jest
A4 B7 Avant 1.8T BFB LPG quattro - jest...

+
CFFB


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Problem w A8 zablokowana skrzynia biegów automat
PostNapisane: 03.maja.2013 12:00:06 
Użytkownik

Dołączył(a): 03.maja.2013 11:22:22
Posty: 7
no rowniez witam kolegow , audi a8 D2 silnik 2.8 APR quattro skrzynia tiptronic ale oznaczenia jej niestety nie znam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Problem w A8 zablokowana skrzynia biegów automat
PostNapisane: 03.maja.2013 12:46:54 
Moderator

Dołączył(a): 31.lip.2006 12:05:41
Posty: 5398
Lokalizacja: mazowieckie
Auto: S6 C4
Kolego - EDYTUJ tytuł wątku i wpisz do niego wpisz te informacje :!: Witamy się w tym wątku -> viewtopic.php?f=1&t=89297

Skrzynia weszła po prostu w tryb awaryjny. Nie masz problemów z immo przypadkiem, nie wywaliło żadnych błędów z tym związanych :?:
Błąd niskiego napięcia sterownika silnika wyskakuje często, jeśli VAGujesz na nieuruchomionym silniku albo (tutaj nie jestem pewien) jeśli masz słaby akumulator.

_________________
S6+Avant 4.2 V8 AHK quattro Gmbh LZ5M Nogaro Blau - jeeest
S6 C4 limo 4.2 V8 AEC quattro manual LZ5U - jest
A4 B7 Avant 1.8T BFB LPG quattro - jest...

+
CFFB


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Problem w A8 zablokowana skrzynia biegów automat
PostNapisane: 03.maja.2013 12:53:07 
Użytkownik

Dołączył(a): 03.maja.2013 11:22:22
Posty: 7
no sprawdzalem vagiem i zadnych bledów w immo nie bylo, czujnik hamulca tez prawdopodobnie jest sprawny poniewaz stop normalnie sie zaswieca i juz rece rozkladam :/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A8 D2 2.8 APR tip] Zablokowana skrzynia biegów Tiptroni
PostNapisane: 03.maja.2013 12:59:28 
Moderator

Dołączył(a): 31.lip.2006 12:05:41
Posty: 5398
Lokalizacja: mazowieckie
Auto: S6 C4
Edytowałem Twój pierwszy post, następnym razem nie będę taki łaskawy :> Poza tym używaj polskich znaków, bo czasami trzeba się domyślać o co Ci chodzi :/

Co do auta. Znam jeden przypadek podobny do Twojego (ale w 100 C4 AAH q automat ze starą 4-biegową skrzynią), gdzie rozsypał się po prostu lewarek skrzyni biegów i czasami się blokował nie pozwalając na uruchomienie auta i zmianę biegów...

_________________
S6+Avant 4.2 V8 AHK quattro Gmbh LZ5M Nogaro Blau - jeeest
S6 C4 limo 4.2 V8 AEC quattro manual LZ5U - jest
A4 B7 Avant 1.8T BFB LPG quattro - jest...

+
CFFB


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A8 D2 2.8 APR tip] Zablokowana skrzynia biegów Tiptroni
PostNapisane: 03.maja.2013 13:41:22 
Użytkownik

Dołączył(a): 03.maja.2013 11:22:22
Posty: 7
dzięki na przyszłość będę pamiętał:) jak włożę kluczyk do stacyjki to normalnie mogę ruszać gałką, ale kiedy włączę zapłoń to odrazu elektromagnez się załączy i blokuje skrzynię, jeszcze wczoraj zmieniała biegi idealnie nigdy nie miałem z nią żadnych problemów, czy może to być wina instalacji ? może kabel sie gdzieś przetarł albo styki zaśniedziały, a może coś w stacyjce sie rozleciało i blokuje skrzynie ? raz miałem takie coś jak był słaby akumulator ale to tylko wtedy skrzynia weszła w stan awaryjny ale można było ruszać biegami no ale w tym wypadku juz mi brakuje pomysłów


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A8 D2 2.8 APR tip] Zablokowana skrzynia biegów Tiptroni
PostNapisane: 03.maja.2013 14:20:45 
Użytkownik

Dołączył(a): 13.cze.2004 19:49:44
Posty: 1561
Lokalizacja: Zielona góra; Niemcom gratulujemy AUDI
murzyna8 napisał(a):
dzięki na przyszłość będę pamiętał:) jak włożę kluczyk do stacyjki to normalnie mogę ruszać gałką, ale kiedy włączę zapłoń to odrazu elektromagnez się załączy i blokuje skrzynię, jeszcze wczoraj zmieniała biegi idealnie nigdy nie miałem z nią żadnych problemów, czy może to być wina instalacji ? może kabel sie gdzieś przetarł albo styki zaśniedziały, a może coś w stacyjce sie rozleciało i blokuje skrzynie ? raz miałem takie coś jak był słaby akumulator ale to tylko wtedy skrzynia weszła w stan awaryjny ale można było ruszać biegami no ale w tym wypadku juz mi brakuje pomysłów

poczytaj tutaj
http://www.a6klub.pl/viewtopic.php?t=5178

http://forum.vw-passat.pl/archive/index ... 50685.html

Skasuj błędy i zobacz co się dzieje

Masz coś nie tak prawdopodobnie ze sterownikiem albo elektrozaworami

_________________
A6 2,0 ABK 115 95rok AVANT Było
A6 2,8 ALG 193 98rok SEDAN Było
A6 2,5tdi BAU 179 04rok AVANT Quattro Było
VW GOLf 1.9tdi AJM 115 00rok Było
A2 1.4tdi AMF jest
A6 C6 3.0tdi CDYA 239 2008 AVANT Jest i Quattro : )


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A8 D2 2.8 APR tip] Zablokowana skrzynia biegów Tiptroni
PostNapisane: 03.maja.2013 14:36:01 
Użytkownik

Dołączył(a): 03.maja.2013 11:22:22
Posty: 7
po wykasowaniu błędów po chwili powracają, mnie to aż przerażenie łapie jak będę musiał oddać samochód do tych pseudo mechaników bo jestem pewien ze mi powiedzą że padła skrzynia i się nie nadaje

koledzy a gdzie jest ten sterownik skrzyni w a8 d2?

Gitmar: Nie pisz posta pod postem - używaj opcji EDYTUJ jeśli chcesz coś dopisać. Ostatni raz scalam Twoje posty

Od tego chyba tu jesteś żeby poprawiać posty nowych członków tego forum,dla mnie ważniejszy jest ten problem i to że może kiedyś w czymś komuś pomóc a nie to czy napisałem post pod postem

Wracając do tematu wczoraj wymieniałem klocki z przodu i jak go odpale to pedał hamulcowy zabardzo do dołu wchodzi czy to ma jakiś związek?

Dodam jeszcze ze wczoraj zauważylem ze jest przebicie na cewce na jednym kablu iskra waliła jak szalona

w vagu na testach wyjść wszędzie pokazuje zwarcie do masy czy to może mieć związek?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A8 D2 2.8 APR tip] Zablokowana skrzynia biegów Tiptroni
PostNapisane: 03.maja.2013 22:29:12 
Użytkownik

Dołączył(a): 13.cze.2004 19:49:44
Posty: 1561
Lokalizacja: Zielona góra; Niemcom gratulujemy AUDI
murzyna8 napisał(a):
po wykasowaniu błędów po chwili powracają, mnie to aż przerażenie łapie jak będę musiał oddać samochód do tych pseudo mechaników bo jestem pewien ze mi powiedzą że padła skrzynia i się nie nadaje

koledzy a gdzie jest ten sterownik skrzyni w a8 d2?

Gitmar: Nie pisz posta pod postem - używaj opcji EDYTUJ jeśli chcesz coś dopisać. Ostatni raz scalam Twoje posty

Od tego chyba tu jesteś żeby poprawiać posty nowych członków tego forum,dla mnie ważniejszy jest ten problem i to że może kiedyś w czymś komuś pomóc a nie to czy napisałem post pod postem

Wracając do tematu wczoraj wymieniałem klocki z przodu i jak go odpale to pedał hamulcowy zabardzo do dołu wchodzi czy to ma jakiś związek?

Dodam jeszcze ze wczoraj zauważylem ze jest przebicie na cewce na jednym kablu iskra waliła jak szalona

w vagu na testach wyjść wszędzie pokazuje zwarcie do masy czy to może mieć związek?

Hamulce nie mają wpływu, przebicie na cewce może stwarzać jakieś problemy w sterowniku skrzyni.

_________________
A6 2,0 ABK 115 95rok AVANT Było
A6 2,8 ALG 193 98rok SEDAN Było
A6 2,5tdi BAU 179 04rok AVANT Quattro Było
VW GOLf 1.9tdi AJM 115 00rok Było
A2 1.4tdi AMF jest
A6 C6 3.0tdi CDYA 239 2008 AVANT Jest i Quattro : )


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A8 D2 2.8 APR tip] Zablokowana skrzynia biegów Tiptroni
PostNapisane: 03.maja.2013 22:40:41 
Moderator

Dołączył(a): 31.lip.2006 12:05:41
Posty: 5398
Lokalizacja: mazowieckie
Auto: S6 C4
Od tego też jestem żeby przyznać kartonik lub bana co ninejszym czynię :!: za pyskówkę, brak dobrej woli i łamanie RF :!:
i ..... nas obchodzi Twój problem, jeśli nie potrafisz się dostosować do panujących na tym forum zasad. Włazisz na forum z buciorami, ani dzień dobry, ani pocałuj mnie w.....bo akurat masz problem.....

_________________
S6+Avant 4.2 V8 AHK quattro Gmbh LZ5M Nogaro Blau - jeeest
S6 C4 limo 4.2 V8 AEC quattro manual LZ5U - jest
A4 B7 Avant 1.8T BFB LPG quattro - jest...

+
CFFB


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A8 D2 2.8 APR tip] Zablokowana skrzynia biegów Tiptroni
PostNapisane: 04.maja.2013 15:10:10 
Użytkownik

Dołączył(a): 03.maja.2013 11:22:22
Posty: 7
tak kolego właże na forum z buciorami bo mam problem ale ten mój problem dzięki temu co się tu pisze może tez komuś pomóc:) Przepraszam jak kogokolwiek obraziłem :) no ale przejdzmy do problemu, dzisiaj podłączyłem prostownik do akumulatora na jakieś 2 godziny i skrzynia zeszła z trybu awaryjnego, już nie świecą się wszytskie biegi ale nadal nie mogę zmienić biegu , po niaciśnięciu hamulca pojawia sie bład 18170 Nie znany kod błędu brak osprzętu / nie związany ze sprzętem i mam pytanie bo w oznaczeniach kodów błędu znalazłem to 18170 P1762 46FA Cewka N110 - zwarcie do plusa czy to jest ten błąd? pozdrawiam :peace:

Elektromagnes blokady dźwigni
przełączania zakresów -N110- w przyszłym tyg będę wiedział czy wymiana tego czujnika da pozytywny rezultat

Witam wracam od mechanika , powiedział ze uszkodzony jest sterownik skrzyni biegów ale co najlepsze powiedział ze jak chce to może to taniej zrobić ze błąd będzie ale samochód będzie normalnie chodził i tak coś kreci ze aż nie chce mi się go słuchać, powiedział ze jest zamówiony jakiś przekaźnik i ze jak nie będe chciał wymieniać sterownika to za robotę 450 zł . Powiedzcie mi drodzy koledzy co ten gość chce zrobić jak nie będzie niby chciał wymienić tego sterownika od skrzyni, czy on ma zamiar ściągnąć jakąłś blokadę z dźwigni zmiany biegów ta która blokuje elektromagnez ??

Edit:
pojechałem do mechanika były odcięte trzy kable od sterownika skrzyni biegów, podłączyłem je, vagiem skasowałem błędy odłączyłem wtyczkę od elektromagnesu i wyjechałem z ich garażu, miny i zamiesznie znawcy który tam pracuje i właściciela tego warsztatu były bezcenne nie wiedzieli gdzie maja się schować, normalnie masakra 450 zł chcieli za odłączenie wtyczki i jeszcze jak mi tłumaczyli ze uszkodzony jest sterownik ale oni zrobią obejście i nie trzeba będzie sterownika wymieniać tylko czekają na jakiś tam przekaźnik, złożyłem wszystko do kupy poszedłem do nich i pytam się ile płace, oni na to ze nic mowie no chłopaki narobiliście się i nie chcecie kasy? oni na to że nie to mowie im ze może chociaż flaszkę wam postawie ??:D oni na to że nie:D to może wy mi postawicie?? głupio się uśmiechnął i chciał już naprawdę się schować pod ziemię:) Wszystkiego co najgorsze dla takich oszustów:) pozdrawiam może komuś się to przyda


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: