.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 26.kwi.2024 17:59:48

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [AUDI 100 C3 2.2E] Problemy z napędem.
PostNapisane: 12.gru.2013 08:56:37 
Użytkownik

Dołączył(a): 10.gru.2013 15:30:58
Posty: 6
Witam, moja audi ma już około 500kkm, jest w niej problem, który od dawna mnie męczy, mianowicie jeśli jadę na załóżmy 2 biegu, bez gazu, jest między napędem na koło a obrotami silnika bardzo duży luz, taki, że audi wpada w oscylacje i zaczyna szarpać jak kangur, to samo można wyczuć na wyższych biegach przy większej prędkości, kiedy puszczę gaz czuć, że silnik jakby cofał się, a naciskając spowrotem na pedał gazu, wyraźnie czuć kolejny skok i napęd na koła powraca po krótkiej chwili, wymienione są wszystkie poduszki na wózku, zostały tylko na silniku, ale czy to może być jedyna przyczyna takiego zachowania samochodu?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [AUDI 100 C3 2.2E] Problemy z napędem.
PostNapisane: 12.gru.2013 16:26:49 
Użytkownik

Dołączył(a): 01.lut.2013 22:48:31
Posty: 53
Lokalizacja: Świdnik
Auto: 2.2B
Poduszki silnika też musisz wykluczyć, a najlepiej to udaj się na stację diagnostyczną to Ci sprawdzi cały zawias.

_________________
Co tu gadać, co tu kryć nie da się bez ... żyć!
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [AUDI 100 C3 2.2E] Problemy z napędem.
PostNapisane: 12.gru.2013 16:41:54 
Użytkownik

Dołączył(a): 17.lut.2013 13:36:30
Posty: 187
Lokalizacja: Chorzów
Auto: Audi 100 C3 2.2 10V Turbo
Witam... Masz może założoną kuchenkę gazową - lpg (taki przebieg i na benzynie?):)? Tak się często dzieje jak jest założony gaz mieszalnikowy... ...wyczuwalny jest jakby luz na zębatkach gdy dodajemy gazu (przez moment nie reaguje, a później jest uderzenie i dopiero jedziesz i normalnie przyśpieszasz). Sprawdź czy dzieje się tak na benzynie?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [AUDI 100 C3 2.2E] Problemy z napędem.
PostNapisane: 14.gru.2013 04:29:05 
Użytkownik

Dołączył(a): 10.gru.2013 15:30:58
Posty: 6
Tak, audi jest na gazownicy od niepamiętam ilu km.. Ale około 10 lat już, na benzynie jest troszkę lepiej, kiedyś było dużo lepiej, wydaje mi się że ma to związek z dawkowaniem benzyny/gazu na wolnych obrotach (puszczony pedał gazu powinien powodowac lekkie schodzenie obrotów) ale teraz to już coś mechanicznie zostało chyba uszkodzone. Coś zaczęło lekko stukać w prawym kole i czuć jakieś bicie kierownicy jak jadę zupełnie prosto i na luzie, kiedy dowolnie skręcę, lub dodam gazu, bicia nie czuć, co za magiczny samochód:)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [AUDI 100 C3 2.2E] Problemy z napędem.
PostNapisane: 14.gru.2013 15:41:54 
Użytkownik

Dołączył(a): 10.gru.2013 15:30:58
Posty: 6
Dziś przyjrzałem się co nieco mojemu sprzętowi, poduszki na silniku są już próchnicą, tak samo gumy na drążku reakcyjnym, po wymianie tych 2 elementów zdam relacje;)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 40 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: