.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 29.mar.2024 09:38:08

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Audi a8 d3 4.0 tdi problemy z turbo
PostNapisane: 14.gru.2013 14:25:11 
Użytkownik

Dołączył(a): 24.sty.2009 23:00:19
Posty: 19
Lokalizacja: Białystok
Witam wszystkich na forum ,posiadam audi a8 d3 tdi rok 2004 ,panowie miałem ostatnio problem z turbinami juz nie wiedziałem do kogo się zwrócić byłem u paru mechaników i na koniec w aso ale ta sama diagnoza turbiny nie działają to akurat i ja czułem ale paliły się lampki żółta od silnika i żółta od świec żarowych i nikt nie pomógł mi z tym problemem ,dostawałem już wariacji samochód słabo jeździł jakby na awaryjnym trybie diagnoza nie chodzą turbiny no i uwaga dla wszystkich co mają podobny problem nie dajcie się namówić na wyjmowanie turbin bo podobno to ciężko i duży koszt trzeba chyba silnik unosić wrazie jak ktoś będzie zainteresowany tym problemem to proszę dzwonić tel. 508294337 pomogę i podpowiem jak uniknąć niepotrzebnych kosztów i nerwów pozdrawiam wszystkich .....

_________________
mig72


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi a8 d3 4.0 tdi problemy z turbo
PostNapisane: 14.gru.2013 21:31:25 
Użytkownik

Dołączył(a): 13.cze.2004 19:49:44
Posty: 1561
Lokalizacja: Zielona góra; Niemcom gratulujemy AUDI
mig72 napisał(a):
Witam wszystkich na forum ,posiadam audi a8 d3 tdi rok 2004 ,panowie miałem ostatnio problem z turbinami juz nie wiedziałem do kogo się zwrócić byłem u paru mechaników i na koniec w aso ale ta sama diagnoza turbiny nie działają to akurat i ja czułem ale paliły się lampki żółta od silnika i żółta od świec żarowych i nikt nie pomógł mi z tym problemem ,dostawałem już wariacji samochód słabo jeździł jakby na awaryjnym trybie diagnoza nie chodzą turbiny no i uwaga dla wszystkich co mają podobny problem nie dajcie się namówić na wyjmowanie turbin bo podobno to ciężko i duży koszt trzeba chyba silnik unosić wrazie jak ktoś będzie zainteresowany tym problemem to proszę dzwonić tel. 508294337 pomogę i podpowiem jak uniknąć niepotrzebnych kosztów i nerwów pozdrawiam wszystkich .....

opisz na forum jak rozwiązałeś problem :)

_________________
A6 2,0 ABK 115 95rok AVANT Było
A6 2,8 ALG 193 98rok SEDAN Było
A6 2,5tdi BAU 179 04rok AVANT Quattro Było
VW GOLf 1.9tdi AJM 115 00rok Było
A2 1.4tdi AMF jest
A6 C6 3.0tdi CDYA 239 2008 AVANT Jest i Quattro : )


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi a8 d3 4.0 tdi problemy z turbo
PostNapisane: 15.gru.2013 00:11:04 
Moderator

Dołączył(a): 03.mar.2011 22:54:52
Posty: 6751
Lokalizacja: Toruń
Auto: A6 C5 AVF
Krysti napisał(a):
mig72 napisał(a):
Witam wszystkich na forum ,posiadam audi a8 d3 tdi rok 2004 ,panowie miałem ostatnio problem z turbinami juz nie wiedziałem do kogo się zwrócić byłem u paru mechaników i na koniec w aso ale ta sama diagnoza turbiny nie działają to akurat i ja czułem ale paliły się lampki żółta od silnika i żółta od świec żarowych i nikt nie pomógł mi z tym problemem ,dostawałem już wariacji samochód słabo jeździł jakby na awaryjnym trybie diagnoza nie chodzą turbiny no i uwaga dla wszystkich co mają podobny problem nie dajcie się namówić na wyjmowanie turbin bo podobno to ciężko i duży koszt trzeba chyba silnik unosić wrazie jak ktoś będzie zainteresowany tym problemem to proszę dzwonić tel. 508294337 pomogę i podpowiem jak uniknąć niepotrzebnych kosztów i nerwów pozdrawiam wszystkich .....

opisz na forum jak rozwiązałeś problem :)



Dokładnie, bo śmierdzi kryptoreklamą z daleka

_________________
Było:
Audi A4 AFN
Jest:
Audi A6 AVF + blast by Spanky :)
BMW 5 GT 3.0 N57
--------------------------------------
1.03 CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi a8 d3 4.0 tdi problemy z turbo
PostNapisane: 15.gru.2013 00:37:32 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11.cze.2004 12:09:23
Posty: 4651
Lokalizacja: EPWR
Auto: A4 B6, A4 B5 Avant, Cabriolet
Pada turbina wiec najlepszym sposobem jest jej regeneracja. :) Zgadłem ? Jeśli nie to opisz jak obejść problem. W nazwie tematu wpisane jest 4.0 TDI a w poście informujesz o 3.0 TDI.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi a8 d3 4.0 tdi problemy z turbo
PostNapisane: 15.gru.2013 11:03:40 
Użytkownik

Dołączył(a): 24.sty.2009 23:00:19
Posty: 19
Lokalizacja: Białystok
Witam wszystkich ponownie panowie kto zainteresowany proszę słuchać i czytać bo już mnie posądzano o jakąś kryptoreklamę podałem numer telefonu bo miałem naprwdę długą drogę z tym problemem i chciałem tylko pomóc dla tych którzy mają podobny problem ,na początku mnie straszyli turbiny do wyjęcia koszta ,koszta i jeszcze raz koszta jak pisałem w aso też do wyjęcia mówią a wyjąć jest bardzo trudno ale dobra zajechałem do znajomego mechanika opisałem problem dokładnie że kupiłem auto z Niemiec lekko uszkodzone ale przyjechałem na kołach i jechało bardzo ładnie siła,moc bez zarzutu postawiłem do garażu i tak przestał dwa może trzy miesiące po tym czasie przychodze i chce odpalić i nic akumulator rozładowany myśle naładuje i odpale jutro i tak zrobiłem ,odpaliłem bez problemu ale wszystkie lampki zgasły a została jedna silnika a za moment jeszcze zaczęła mrugać druga świec żarowych no i zaczęło się szukanie przyczyny dodam ,że auto zaczęło słabo jeździć podobno tryb awaryjny się załączył ,myślałem że to wina mojej robótki (rozbierałem prawy kolektor sący do małej regeneracji oczywiście we własnym zakresie bo był lekko zużyty ale wszystko poszło dobrze ) myśle nałapał błędów na kompie przez to ,że akumulator się rozładował i to ,że ten kolektor wyjmowałem ale niestety pojechałem na kompa i wszystkie błędy usunęli i dalej to samo brak mocy i te lampki nie gasnął dostawałem wariacji chyba każdy wie jak coś nie działa w jego aucie masakra i wtedy dotarłem do swego koleżki mówi spokojnie zobaczymy narazie bez wyjmowania turbin podłączył kompa sprawdził błąd turbosprężarki 1 i błąd turbosprężarki 2 tyle to i ja wiedziałem ale on auto na podnośnik do góry ,odkręcił dolne osłony silnika i mówi ,że widzi że turbiny stoią są tam takie cięgła które powinny się poruszać a stoią bez ruch to on prawą turbine i cięgła zaczął delikatnie rozruszać (specjalny środek do penetracji i długi śrubokręt ,młotek,rurką ) bo ciężki dostęp i trzeba delikatnie bo cięgła są z elementów plastikowych i tak po godzinie jedna turbina zaczęła działać prawa strona myśle super ale druga turbina lewa strona stoi i nawet ani drgnie masakra minęła godzina nic druga godzina nic to dawaj my z góry odkręciliśmy filtr powietrz lewy i dalej walka z turbiną (pryskanie preparatami ,stukanie,napinanie włączanie zapłonu ) i dopiero puściła po około trzech godzinach oczywiście jeszcze krótki test kompem i na jazdę próbną ,lampki zgasły silnik odzyskał to co powinien moc,siłę,prędkość jak widzicie nie trzeba było wyjmować turbin ,kupować zbędnych części tylko rozruszać turbosprężarki ,które poprostu sobie po trzech miesiącach stania auta same stanęły i tyle moich przebojów odnośnie turbin jak ktoś będzie miał jakieś pytania to proszę bardzo podałem telefon bo chciałem pomóc a nie jak kolega (zarathursta) posądza mnie o jakąś reklamę ja wiem jak to jest szukałem po forach i słabo z tym tematem a może nie chcą zdradzać tajników mechaniki i kosić kasę na takich jak my szacun wszystkim ,drugi kolega pisze ,że w poście 4 tdi a ja pisze o 3tdi stary czytaj A8d3 tdi przecież na zdrowy rozum piszę tam o turbinach czyli dwóch a chyba w 3.0tdi jest jedna chyba ,że coś przespałem tyle do tych co czytają i chcą do czegoś się przywalić ale spoko. Dla tych co są jeszcze zainteresowani dodam ,że także mogę pomóc w demontażu wentylatora w podszybiu i małej regeneracji prawego kolektora sącego również z demontażem ,pozdrawiam wszystkich .

_________________
mig72


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi a8 d3 4.0 tdi problemy z turbo
PostNapisane: 15.gru.2013 13:38:40 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06.sty.2006 22:15:16
Posty: 3775
Lokalizacja: okolice Strzyżowa
No, OK. Teraz weź to przeczytaj i popraw, Bo ani jednej kropki. Za tą gramatykę to bym ci ...
A poza tym rozruszane cięgno prędzej czy później znowu się zatrzyma. Jak wyjmiesz turbiny to zobaczysz dlaczego.

_________________
S4 3.0T CGXC S-tronic '13 srebrne 08.2021
A4 1.8T BEX '04 w srebrnym avancie [było 11.2015 - 11.2020]
A4 1.8T AEB '95 czerwień isis-metalic [było09.2008 - 09.2021]
80 '93 ABK + LPG [było: 04.2006 - 12.2008]
aha jest też ecoboost 1.0T.
Jest też TQT


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi a8 d3 4.0 tdi problemy z turbo
PostNapisane: 15.gru.2013 14:36:58 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.kwi.2008 19:47:37
Posty: 3345
Lokalizacja: Łódź
Tak jak wyżej, turbo i tak do wyjęcia i przeczyszczenia, to co Ci mechanik zrobił to naprawa na chwilę.

_________________
Obrazek

- Audi A6 Avant BES 2.7T manual + soft - ukradli :(
- BMW 528iA Touring 97r
- BMW 540i6 Touring technoviolett - 95r
- Lexus GS430


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi a8 d3 4.0 tdi problemy z turbo
PostNapisane: 15.gru.2013 16:18:46 
Moderator

Dołączył(a): 03.mar.2011 22:54:52
Posty: 6751
Lokalizacja: Toruń
Auto: A6 C5 AVF
Dokładnie jak koledzy piszą, turbiny są do wyjęcia i czyszczenia.

P.S. nie miej mi za złe ze posądzilem cie o kryptoreklamę, każdy inny odczytał by ten post podobnie, bez urazy.

_________________
Było:
Audi A4 AFN
Jest:
Audi A6 AVF + blast by Spanky :)
BMW 5 GT 3.0 N57
--------------------------------------
1.03 CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi a8 d3 4.0 tdi problemy z turbo
PostNapisane: 15.gru.2013 19:00:10 
Użytkownik

Dołączył(a): 13.cze.2004 19:49:44
Posty: 1561
Lokalizacja: Zielona góra; Niemcom gratulujemy AUDI
Zarathustra napisał(a):
Dokładnie jak koledzy piszą, turbiny są do wyjęcia i czyszczenia.

P.S. nie miej mi za złe ze posądzilem cie o kryptoreklamę, każdy inny odczytał by ten post podobnie, bez urazy.

Nie straszcie chłopa.
Auto w trasę porządnie przegonić. Jak problem z turbo się powtórzy to wtedy turbiny na stół.

_________________
A6 2,0 ABK 115 95rok AVANT Było
A6 2,8 ALG 193 98rok SEDAN Było
A6 2,5tdi BAU 179 04rok AVANT Quattro Było
VW GOLf 1.9tdi AJM 115 00rok Było
A2 1.4tdi AMF jest
A6 C6 3.0tdi CDYA 239 2008 AVANT Jest i Quattro : )


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: