.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 03.maja.2024 02:26:10

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A6 C6 2.4 Multitronik] Dziwny dzwiek - buczenie, tarcie
PostNapisane: 30.mar.2014 17:41:39 
Użytkownik

Dołączył(a): 23.lis.2013 15:03:45
Posty: 22
Lokalizacja: SIEC
Auto: A6 C6 2005 2.4 v6
Witam serdecznie, miesiac temu jak w poprzednim temacie silnik i biegi zostaly wyjete, Audiczka otrzymala nowe łańcuchy napinacze. Przy skrecaniu prawo, lewo myslalem ze sie auto rozjedzie, pojechalem doinnego mechanika diagnoza guma przegubu wewnetrznego peknieta - smaru brak, ale najlepsze ze sanki nie byly w ogóle dokręcone, a wiec guma zmieniona - smarem napelniona, sanki dokrecone. (Przegub kupilem nowy dla swietego spokoju, wymienie w PL bo tu juz nikomu nie ufam)

Glowny problem dotyczy skrzyni, po odebraniu auta od mechanika po wymianie tych lancuchow i napinaczy zauważyłem jak na filmiku w 7, 18 i 30 sekundzie niepokojące tarcie, buczenie, auto zachowuje sie normlanie, nie przerywa, obroty nie faluja, jezdzi jak powinno, nie ma bledow, nie mam z nim w ogole problemow ale ten dzwiek nie daje mi spokoju. Dźwięk pojawia sie glosno slyszalny w pozycji "S" po przygazowaniu i puszczeniu nogi z gazu, przy mocnym dodaniu gazu i puszczeniu w pozycji D ale juz 2x ciszej niz w pozycji "S" Ciezko sprecyzowac skad dochodzi ten dzwiek, czy mozliwe jest ze cos zle poskręcali mechanicy po wymianie lancuchow? Ucieklo troche oleju ze skrzyni z wężyków przy wyjmowaniu, powiedzieli mi ze dolali pasujacy Olej i jest ok. Szczerze juz watpie ze cos tam dolali.
LINK

https://www.youtube.com/watch?v=rYxg923BjC4


Bede wdzieczny za podopowiedzi.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A6 C6 2.4 Multitronik] Dziwny dzwiek - buczenie, tarcie
PostNapisane: 31.mar.2014 08:53:39 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.sty.2005 10:02:49
Posty: 2719
Lokalizacja: Warszawa
Sprawdź stan oleju - to najważniejsze, a jak znam życie, to nie dolali, a w układzie chłodzenia jest spokojnie 3/4 ltr :( biorąc pod uwagę co się działo w trakcie naprawy silnika z tym autem - może być mało oliwy - coś na pewno w układzie hamulca skrzyni się dzieje - oby z braku oliwy :)

_________________
Pozdrawiam
Zagór

RS3 [8V] Sportback '15
S3 [8L] Nogaroblue '01
BYŁO
S6 [C5] Avant 4.2 quattro '01
A4 [B5] Avant 1.8T quattro '97


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A6 C6 2.4 Multitronik] Dziwny dzwiek - buczenie, tarcie
PostNapisane: 29.kwi.2014 19:17:28 
Użytkownik

Dołączył(a): 23.lis.2013 15:03:45
Posty: 22
Lokalizacja: SIEC
Auto: A6 C6 2005 2.4 v6
Dzieki za rady, w skrzyni zero bledow. Przegub wewnętrzny powodował takie buczenie.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron