.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 20.kwi.2024 08:44:39

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Problem z Audi A8 3.7 Quattro nie rowna praca silnika
PostNapisane: 03.sie.2014 17:35:20 
Użytkownik

Dołączył(a): 03.sie.2014 17:04:11
Posty: 3
Witam szanownie wszystkich.
Zapewne ten problem byl juz na forum poruszany , ale powzole sobie przedstawic moj i moze ktos z Panstwa bedzie w stanie pomoc mi.
Od okolo 2-3 tygodni ma problem z odpalenie auta. Raz jest bez problemu, albo tez zaskakuje za 2-3 razem. W czasie jazdy na wysokim biegu i predkosci w granicach 70-80 , auto przstaje miec noc , zaczynaja sie wibracje tak jak by autem zaczynalo szarpac i zapala sie kontrolka CAT i ASR. Ten problem jest nie zawsze , tzn. pojawia sie raz na dwa dni. Musze wtedy auto zatrzymac , zgasic, odczekac chwile ok.10-15 sec. zapalam auto i wszystko powraca do nowmy, auto potem pracuje bez problemu. Musze dodac iz w aucie 2 miesiace temu wymienilem rozrzad komplet, pompe wodna, swiece, filtr paliwa rok temu, wszystkie plyny, moj znajomy mechanik wymienil tez na nowe( przekazniki napiecia ) te ktore steruja napieciem na cylindrach, bo jeden byl padniety, nowy kompoter sterujacy praca silnika. Po wymianie wszystko bylo ok zadnych problemow, ale tylko miesiac i pojawil sie ten problem. Podlaczylem auto pod komputer i nic nie wykazalo, zero bledow i zlych komunikatow. Musze dodac iz auto wczesniej stalo okolo 8 miesiecy w suchym garazu i nikt nim nie jezdzil. Czy moze to jest spowodowane zanieczyszczeniami z baku badz brudny filtr paliwa. Prosze o pomoc bo nie wiem co jest grane. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Problem z Audi A8 3.7 Quattro nie rowna praca silnika
PostNapisane: 05.sie.2014 08:01:59 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28.cze.2004 22:06:22
Posty: 847
Lokalizacja: Śląsk
Auto: RS6 Avant C5 MTM
Hej.

Najszybciej sprawdzisz to robiąc logi dynamiczne podczas jazdy.
Niech mechanik weźmie laptopa na kolana podepnie VAGa i poleguje czujniki stukowe, przepływomierz, cewki, czujniki temperatury powietrza i cieczy.

Takie objawy biorą się albo od braku paliwa albo powietrza, jak ci wywali kontrolki to komp wyłącza cylindry i nie da się autem jechać musisz stanąć i wyłączyć potem znowu działa to normalna procedura kompa audi.

Sprawdź jeszcze ciśnienie paliwa może pompa już nie domaga i masz za niskie ciśnienie na listwie.
NIE napisałeś jeszcze jaki to model A8 i rok a to ważne.

_________________
Audi 80 (B4) 2,6 quattro Avant - 2004->2009 :(, VW Golf III GTD 1.9 - 2006->2007, Audi A8 (D2) 4,2 quattro 2007->2011,
Chrysler Grand Voyager 3,8L AWD 2009->2011, Opel Omega 3,2 V6 kombi 2011->2012
----------------------------------------------------------------
Opel Zafira 1,8 16V + LPG 2011->jest
Triumph Rocket III Roadster blue haze + tuning 2011->jest
Audi RS6 Avant Black Edition (C5) 2013->jest
Dodge RAM van 2001 3,9L + LPG 2014->jest
----------------------------------------------------------------
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Problem z Audi A8 3.7 Quattro nie rowna praca silnika
PostNapisane: 05.sie.2014 14:25:02 
Użytkownik

Dołączył(a): 03.sie.2014 17:04:11
Posty: 3
Dzieki wielke za odpowiedz
Model to Audi A8 3.7 quattro 1997 benzyna bez gazu (LPG)
Tego wlasnie nie napisalem, ze Mechanik wzial kompa i rarem sie przejechalismy. Najpierw sprawdzil kompa na postoju , skasowal bledy, a potem razem pojechalismy. Komp byl wlaczomy jak jechalo Auto i dalem u tez po garach na automacie i na tiptronkiu, jazad byla mieszana jaz agresywnie a raz spokojnie i o dziwo komp nic nie wykazal, wszystko ok.
Wczoraj sam wymienilem kostke ktora steruje napieciem na cylindrach jedna byla nowa a jedna stara, ta stara na nowa- orginal i dzisiaj jak jechalem do pracy to wszystko bylo ok , ale przy malej predkosci i podjezdzie pod wzniesienie dalo sie wyczuc bardzo delikatne drgania tak jak by sie lekko podduszal ale pozniej ustapilo. Moze w pelni masz racje ze pompa nie domaga, ale czy ta sytuacja moze byc spowodowana zanieczyszczeniami z baku, ze Auto zasysa brudy i tak sie dzieje. Mechanik mi powiedzal ( znajomy) ze to tylko chwilowe i ze to napewno brudy w baku bo od strony technicznej i elektryki i kompa to na 100% ok. Ta sytacje mnie lekko denerwuje i nie wiem juz co myslec. Filter paliwa zmienic ?
Widze ze jestes w temacie i masz pojecie - co moge jeszcze zrobic?
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Problem z Audi A8 3.7 Quattro nie rowna praca silnika
PostNapisane: 05.sie.2014 14:25:19 
Użytkownik

Dołączył(a): 03.sie.2014 17:04:11
Posty: 3
Dzieki wielke za odpowiedz
Model to Audi A8 3.7 quattro 1997 benzyna bez gazu (LPG)
Tego wlasnie nie napisalem, ze Mechanik wzial kompa i rarem sie przejechalismy. Najpierw sprawdzil kompa na postoju , skasowal bledy, a potem razem pojechalismy. Komp byl wlaczomy jak jechalo Auto i dalem u tez po garach na automacie i na tiptronkiu, jazad byla mieszana jaz agresywnie a raz spokojnie i o dziwo komp nic nie wykazal, wszystko ok.
Wczoraj sam wymienilem kostke ktora steruje napieciem na cylindrach jedna byla nowa a jedna stara, ta stara na nowa- orginal i dzisiaj jak jechalem do pracy to wszystko bylo ok , ale przy malej predkosci i podjezdzie pod wzniesienie dalo sie wyczuc bardzo delikatne drgania tak jak by sie lekko podduszal ale pozniej ustapilo. Moze w pelni masz racje ze pompa nie domaga, ale czy ta sytuacja moze byc spowodowana zanieczyszczeniami z baku, ze Auto zasysa brudy i tak sie dzieje. Mechanik mi powiedzal ( znajomy) ze to tylko chwilowe i ze to napewno brudy w baku bo od strony technicznej i elektryki i kompa to na 100% ok. Ta sytacje mnie lekko denerwuje i nie wiem juz co myslec. Filter paliwa zmienic ?
Widze ze jestes w temacie i masz pojecie - co moge jeszcze zrobic?
Pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: