.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 04.maja.2024 09:09:27

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: audi a4 b5 1.8t AEB 2000rok ..wypadanie zaplonu
PostNapisane: 08.sie.2014 21:49:25 
Użytkownik

Dołączył(a): 01.cze.2014 09:27:20
Posty: 28
Lokalizacja: Przemyśl
witam wszystkich
auto zapali normalnie a za chwile zaczyna telepac karoseria podczas dodania gazu zgasnie albo bedzie szarpal
sprawdzalem mini vagiem i wypadanie zaplonu roznie na poczatku byl 1 i 3
postanowilem kupic używane orginalne cewki i po wymianie auto zimne odpalilo normalnie na drugi dzien na zimnym silniku znowu wypadanie zapłonu wiec wymienilem na te stare i auto odpalilo
dziwi mnie ze po nagrzaniu silnika modul cewki byl bardzo goracy wiec postanowilem wymienic modul i dalem wszyskie cewki ktore byly na poczatku i auto w pierwszy dzien zapalilo normalnie na drugi zapalilo normalnie na chwile wibracje dostalo i za chwile normalnie chodzilo wiec sprawdzilem na 3 wyskoczylo wypadanie zaplonu a dzisiaj znowu wypadanie zaplonu 1,3 i 4
intelcoller z seryjnej 150 a auto podciagniete na 200km
swiece wymienione na boscha 4 elektrody


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: audi a4 b5 1.8t AEB 2000rok ..wypadanie zaplonu
PostNapisane: 10.sie.2014 16:45:03 
Użytkownik

Dołączył(a): 13.cze.2007 17:05:15
Posty: 663
Lokalizacja: Jestem ślązakiem / EPKT
Weź odkręć z puszki filtra powietrza moduł zapłonowy i wsadź go do zamrazarki na 15 minut . Po czym przykręć go i odpal . Jeśli zadziała to moduł do wymiany. Dość częsta przypadłość . Poczytaj lten temat
viewtopic.php?f=27&t=113817

Pozdro

_________________
kobiety to moje hobby

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: audi a4 b5 1.8t AEB 2000rok ..wypadanie zaplonu
PostNapisane: 10.sie.2014 19:11:43 
Użytkownik

Dołączył(a): 01.cze.2014 09:27:20
Posty: 28
Lokalizacja: Przemyśl
jutro tak zrobie bo to sie dzieje tylko rano po nocy bo potem odpala już normalnie nie ma szarpania..
czyli twierdzisz ze ten drugi używany moduł orginalny co kupiłem też jest zepsuty/
jak mialem stary moduł to nie wiem czego po jakies wiekszej jedzie był bardzo goracy
ten znowu jest troszke cieply po jezdzie ale nie tak jak wczesniejszy goracy przez co tak sie dzieje a nie jest moze to spowodowane słabą wydajnościa intelcoolera bo jest to ze 150 a auto podniesione do 200km
widac rożnice jak jade kiedy jest 28 stopni w dzien a np o 23 kiedy jest 16stopni


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: audi a4 b5 1.8t AEB 2000rok ..wypadanie zaplonu
PostNapisane: 11.sie.2014 20:07:17 
Użytkownik

Dołączył(a): 13.cze.2007 17:05:15
Posty: 663
Lokalizacja: Jestem ślązakiem / EPKT
Nie twierdzę że nowy moduł jest zepsuty ale można to sprawdzić .Musimy tu rozgraniczyć dwie rzeczy . Czy auto ma problem z wypadaniem zapłonu czy z przyspieszaniem i płynnością jazdy zależnie od temperatury zewnętrznej .Bo to dwie różne sprawy. Bo jeśli chodzi o wypadanie zapłonu to interkuler (pis. po polsku) nie ma na to wpływu . Wina leży w układzie zapłonowym. Jeżeli zaś auto nie domaga zależnie od temperatury zewnętrznej to już inna bajka na którą składać się może cała gama oddzielnych usterek .Samo podciągnięcie 150 konnego silnika do takiej mocy tylko programem bez modyfikacji mechanicznych może nastręczać wiele komplikacji . Począwszy od źle napisanego programu kończąc na słabej wydolności układu paliwowego . Ale w żadnym razie nie powinno mieć miejsca wypadanie zapłonu. Że tak zapytam jakie masz świeczki ?

_________________
kobiety to moje hobby

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: audi a4 b5 1.8t AEB 2000rok ..wypadanie zaplonu
PostNapisane: 11.sie.2014 21:20:03 
Użytkownik

Dołączył(a): 01.cze.2014 09:27:20
Posty: 28
Lokalizacja: Przemyśl
chodzi o wypadanie zapłonu .przyspieszenie i wszystko ok,
dziejie sie tylko rano po calej nocy i jak uda mi sie za którymś razem ze zaskoczy to auto pozniej przez reszte dnia odpala normalnie i nie rusza karoseria aż do nastepnego dnia kiedy rano znowu wypadanie zapłonu .
wypadanie było przed wymiana swiec przedtem były ngk 3 elektrody teraz mam boscha 4 elektrody


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: audi a4 b5 1.8t AEB 2000rok ..wypadanie zaplonu
PostNapisane: 11.sie.2014 21:26:20 
Użytkownik

Dołączył(a): 01.cze.2014 09:27:20
Posty: 28
Lokalizacja: Przemyśl
[quote="zbyszek190"]chodzi o wypadanie zapłonu .przyspieszenie i wszystko ok,
dziejie sie tylko rano po calej nocy i jak uda mi sie za którymś razem ze zaskoczy to auto pozniej przez reszte dnia odpala normalnie i nie rusza karoseria aż do nastepnego dnia kiedy rano znowu wypadanie zapłonu .
wypadanie było przed wymiana swiec przedtem były ngk 3 elektrody teraz mam boscha 4 elektrody
gdzies na forum wyczytalem zeby sprobowac pasta termoprzewodzaca radiator


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: audi a4 b5 1.8t AEB 2000rok ..wypadanie zaplonu
PostNapisane: 12.sie.2014 08:40:12 
Użytkownik

Dołączył(a): 13.cze.2007 17:05:15
Posty: 663
Lokalizacja: Jestem ślązakiem / EPKT
Pozsmarowanie radiatora pastą da jedynie rezultat lepszego odprowadzania ciepła z modułu . Może miec to korzystny wpływ ale raczej niewielki. Dlatego Ci pisałem o eksperymencie z zamrazarką. Co do świec to nie bez powodu pytałem gdyz te silniki powinny wyłącznie pracować na świecach platynowych dedykowanych typowo do tego modelu . I od tego bym zaczął .
Tu masz link do świec http://archiwum.allegro.pl/oferta/swiec ... 31102.html

Poza tym sprawdź czujnik położenia wałka rozrządu . Wtyczkę czy dochodzi do niej napięcie 5v po odpaleniu silnika.
Daj znać .

_________________
kobiety to moje hobby

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: audi a4 b5 1.8t AEB 2000rok ..wypadanie zaplonu
PostNapisane: 16.sie.2014 18:24:48 
Użytkownik

Dołączył(a): 01.cze.2014 09:27:20
Posty: 28
Lokalizacja: Przemyśl
z tego co zdążyłem sprawdzić to jest 5.04 v
świece maiły być w czwartek bedą na poniedziałek takie jak mi link podesłałeś .
A moduł jutro wrzuce do zamrażarki przed pierwszym paleniem auta.

dałem do zamrażarki i to samo zapalil a zaraz telepanie i zgasł
wymieniłem świece i dalej to samo


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: