.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 26.kwi.2024 05:18:17

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [100 C4 2.0]Olej w przekładni
PostNapisane: 05.lis.2003 16:48:42 
Użytkownik

Dołączył(a): 05.lis.2003 16:15:12
Posty: 33
Lokalizacja: Sosnowiec - Kraków
Witam

Mam taki problem: musze wymienić olej w skrzyni biegów, ponoć skrzynie biegów są bezobsługowe ale u mnie jest jakiś nieorginalny olej co więcej nawet nie przekładniowy...
w serwisie mielyby dla mnie olej ale ich ceny (ponad 100 zł za litr, prz czym do skrzyni wchodzi 2,25l) nie odpowiada mi...
Wdzięczny byłbym za podanie mi jakichś zamienników, specyfikacji takiego oleju, jego włąściwości...

Mam jeszcze jeden mały,duży problem: prędkościomierz: przez kilka kilometrów od uruchomienia auta wszystko chodzi normalnie, lecz po jakimś czasie gdy skrzynia się nagrzeje zaczynają się cyrki: prędkościomierz mi skacze i jakby reaguje na pedał gazu... gdzie jest problem ???

Pozdrawiam
Zydor


Maridk:Zmieniłem kolor strasznie się to czytało.

_________________
<b>Zydor AUDI</b> 100 c4 2.0


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 07.lis.2003 10:27:51 
Moderator

Dołączył(a): 17.lip.2003 02:27:37
Posty: 10118
Lokalizacja: CBY
Auto: C4,B6 quattro
co do oleju to kazdy olej przekladniowy o specyfikacji 75W90 ... jezelo bedzie to syntetyk to faktycznie oleju nie musisz wogole wymieniac ... jezeli bedzie to mineral to mozna go wymieniac raz na 2 lata ... poza tym producent zaklada ze jezeli nie ma wyciekow ze skrzyni i poziom oleju jest odpowiedni to nie nalezy wymieniac oleju , natomoiast jezeli poziom oleju jest za niski lub sa wycieki to nie nalezy dolewac oleju , nalezy go w calosci wymienic ... co do predkosciomierza to sprawdz wtyczke przy skrzyni biegow ... eventulanie wyjnij czujnik predkosci ... moze jest uszkodzony mechanicznie ... a jezeli to nie to to najprawdopodobniej masz zimne luty w liczniku ... (niedawno o tym pisalem w jednym z watkow na tym forum)

_________________
A100 '88 2,3 - 99-02
A10Q '91 2.8 - 01-15
A6Q '97 2.5 - 11-
A4Q '03 1.9 - 15-


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13.lis.2003 15:27:02 
Użytkownik

Dołączył(a): 05.lis.2003 16:15:12
Posty: 33
Lokalizacja: Sosnowiec - Kraków
Olej już wymieniłem... wlałem shela właśnie takiego jak napisałęś... styki na wtyczce od sądy przy skrzyni czyściłem już dawno... to nie było to... poszukam dalej na forum bo widziałem że nie tylko ja mieałem takie problemy

dzięki

_________________
<b>Zydor AUDI</b> 100 c4 2.0


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 45 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: